Переглядів: 1326

Микола МАЙДЕБУРА: «І самі стараємося, і народному депутатові завдячуємо»

На недавній практичній конференції у Києві почув слова першого заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслава Негоди: «Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади за принципом децентралізації запроваджується в Україні з 2014 року. Це комплексна реформа, яка впливає на якісні зміни у всіх сферах життя людини. Реформа ця — багатогранна, а тому і складна. Однак, на приємний подив, у тому числі й зарубіжних партнерів, ця реформа є найуспішнішою в нашій країні. Вона користується підтримкою всіх гілок влади в Україні, більшості українців і демонструє реальні якісні зміни...».

Це, так би мовити, думка «зверху». А як там «внизу» — на місцях? Наскільки сказане з високих трибун екстраполюється з нашим повсякденним життям?

За відповіддю на це запитання я й вирушив в одну з перших за часом створення і найбільших в Одеській області ОТГ — Красносільську об’єднану територіальну громаду Лиманського району. Й ось що побачив і почув.

Сільський голова Красносільської ОТГ Микола Петрович Майдебура розповідає:

— Без перебільшення можна сказати, що якби не найдієвіша з реформ в Україні, а саме — децентралізації, яка змінила життя сільських громад, такого результату в нас ніколи не було б. Вона відкрила громадам, так би мовити, широкоформатну перспективу. Наша практика показала, що децентралізація не тільки дає можливість покращувати інфраструктуру сіл, які входять до громади, а й підвищує рівень послуг у її населених пунктах. Завдяки цій реформі місцеві лідери повірили у власні сили, в те, що вони не тільки повинні, але й здатні практично і предметно, а не лише у звітах, розвивати життя громади, всебічно допомагати своїм землякам і захищати їх. Більше того, в цьому їх відчутно підтримують й уряд України, і його міжнародні партнери. А це вже захищений тил, як кажуть військові.

Відтак і минулий, 2018-й, для нашої об’єднаної територіальної громади був досить непоганим. Щоправда, мушу зауважити, без солідної, відчутної й дуже дієвої допомоги окремих народних депутатів України від Одещини результати нашої повсякденної роботи не були б такими успішними.

Задумайтеся: чи багато ви знаєте депутатів Верховної Ради, які постійно і щиро вболі-вають за своїх співгромадян-виборців, дбають про них? Небагато. І все ж такі є. Як-от Олександр Семенович Пресман, обраний від 139-го округу. Без тіні сумніву можу сказати, що він поважає і навіть любить своїх виборців. Тому й прагне допомогти їм не тільки як законодавець, а й тут, на місці, дуже конкретними справами. Одне слово, і самі стараємося, і народному депутатові безмежно вдячні за підтримку.

Так, минулий рік для Красносільської об’єднаної територіальної громади був не просто «непоганим», а насиченим спільною працею, вагомою та продуктивною. І не дарма перший заступник сільського голови ОТГ Марина Архирій за підсумками цієї спільної роботи та з нагоди Дня місцевого самоврядування удостоєна високої державної нагороди — ордена Княгині Ольги третього ступеня.

Про це, до речі, на своїй сторінці у Фейсбуці чи не першим в Одеській області з горді-стю і задоволенням повідомив народний депутат України Олександр Пресман, тепло привітавши Марину Миколаївну і весь колектив Красносільської ОТГ із заслуженою оцінкою їхньої спільної діяльності.

Сама ж вона цілком упевнена, що її висока державна нагорода — це результат командної роботи. «Завдяки нашим спільним зусиллям Красносільська ОТГ, незважаючи на численні перепони, створена й успішно розвивається. Безумовно, попереду є ще над чим вдумливо і скрупульозно працювати. Але ми не шукаємо легких, обхідних шляхів. І розуміємо, що все просто не вийде», — зазначила у розмові Марина Архирій. А ще від усієї душі подякувала Олександрові Семеновичу Пресману: «Без вашої, воістину народного депутата, підтримки Красносільська об’є-днана територіальна громада не досягла б таких показників у своєму соціально-економічному розвитку. Ви — справді та людина, яка завжди нас надихає і мобілізовує!».

Мені показали кілька відеороликів. У тому числі й «новорічних». І я, як у дитинстві, сівши в «машину часу» занурився в недавню казку. З’ясувалося, цілком рукотворну казку, створену в селах Красносільської ОТГ зусиллями самої громади і депутата Верховної Ради Олександра Пресмана.

«...Без вашої допомоги, шановний Олександре Семеновичу, без взаємної поваги один одного, без уміння працювати пліч-о-пліч, без відданості спільній справі у нас нічого б не вийшло... Загалом, і самі стараємося, і народному депутатові України Олександрові Семеновичу Пресману безмежно вдячні!» — ці слова сільський голова Микола Петрович Майдебура привселюдно і щиро адресував на передноворічній зустрічі Красносільської громади шановному гостеві, який спеціально приїхав привітати місцевих жителів з днем Святого Миколая, з Новим роком та Різдвом і побажати їм всіляких гараздів-успіхів.

«Я розумію так: у Новий рік із самого дитинства кожен з нас сподівається на казку. Ми очікуємо від долі добра і любові, достатку в кожному домі, радості, щастя собі й своїм близьким, — відповів сільському голові, доброзичливо посміхаючись, народний депутат. — Я дуже хочу, щоб усі наші добрі наміри стали реальністю!».

То чому ж і за що красносільці так дружно, щиро й гаряче вдячні народному депутату України Олександрові Пресману?

Усе, виявляється, просто і без парадного пафосу. Йдеться про конкретні добрі справи задля кращого майбутнього. Спільного для всіх.

Саме за діяльної підтримки Олександра Семеновича сьогодні закінчується довгоочікуваний капітальний ремонт і подальша модернізація школи в головному для ОТГ селі — Красносілці. Більше того, цей навчальний заклад має всі шанси стати одним з кращих в Україні. Для цього на Красносільську школу чекає ще багато радикальних змін у ході поглибленої модернізації, покликаних створити для юних селян умови навчання європейського зразка. І в цьому чимала частка практичної участі народного депутата.

Як мені розповіли, «оперативну допомогу» красносільцям Олександр Пресман надавав негайно й охоче. Де треба — «живими і немалими грошима», де — діловою, практичною порадою, а коли потрібно було пробити бюрократичні перепони — своїм авторитетом і вагомим у регіоні словом народного депутата.

Якщо деталізувати, то благодійний фонд Олександра Пресмана «Творю добро» багато допомагав і допомагає освітнім закладам Красносільської ОТГ. Йдеться, зокрема, про встановлення в школі нових вікон. Про це на черговій зустрічі з помічниками народного депутата України з вдячністю говорили вчителі та представники батькі-вського комітету. Напередодні цього зібрання посланці БФ «Творю добро», наче добрі чарі-вники, привезли в школу нове дороге електронне обладнання для навчального процесу.

Що ж до відпочинку дітей, то в школах Красносільської ОТГ уже навіть існує такий вислів — «канікули з Пресманом». Так, завдяки меценатській допомозі Олександра Семеновича 250 учнів із п’яти шкіл громади під час канікул з’їздили на екскурсію в Межигір’я, ще 55 — у Білгород-Дністровську фортецю. Очевидно, зайве пояснювати, що вражень із цих мандрівок діти привезли силу-силенну.

Для тренувань красносільських школярів, зокрема учасників Всеукраїнської дитячо-козацької військово-спортивної гри «Сокіл» («Джура») завдяки благодійникові придбали дві пневматичні гвинтівки.

Місцева дітвора не раз — і завжди із захопленням та радістю — отримувала «квитки від дядька Саші» на відвідання атракціонів в «Луна-парку», що в Центральному парку культури і відпочинку ім. Тараса Шевченка Одеси.

Нещодавно стало відомо, що за підтримки народного депутата готується поїздка учнів випускних класів до столиці. Під час цієї екскурсії планується відвідання Верховної Ради, Софійського собору та Києво-Печерської лаври. До речі, для їхніх наставників-педагогів у День вчителя Олександр Пресман влаштував справжнє свято з морською прогулянкою вздовж одеського узбережжя на катамарані «Хаджибей», з відвіданням Одеського академі-чного українського музично-драматичного театру ім. Василя Василька.

І це далеко не повний перелік добрих і, треба визнати, вельми недешевих у нинішні часи, справ народного депутата, мецената і благодійника Олександра Пресмана, як для жителів та їхніх дітей з Красносільської ОТГ, так і для понад 180 тисяч осіб, котрі проживають в населених пунктах, що входять до 139-го виборчого округу, який він представляє у Верховній Раді.

«Важливо, — наголошує директорка Красносільської школи Наталія Володимирівна Михалевич, — що все це робиться від душі!».

Багато хто і в Одесі, і в Києві, і загалом в Україні дивується й запитує: «Звідки така добросердечність у цього народного депутата, він що, особливий?». Ймовірно, таки так, як кажуть в Одесі, таки особливий. А щодо витоків цієї «практичної доброзичливості», то...

Кращі якості народного депутата, мецената і благодійника Олександра Пресмана — співпереживання, чесність і стійкість — з його дитинства. Зрозуміло, що вони плекалися в атмосфері любові й підтримки. Їхня сім’я була міцною і дружною. Саме зі свого минулого, як ми розуміємо, Олександр Семенович і виніс тепле, щире ставлення до дітей і старших.

«Мені дуже близькі сьогодні ці 180 тисяч людей, яких я представляю від свого рідного 139-го виборчого округу», — пояснює політик і благодійник.

І я йому вірю. А головне — йому вірять люди, його виборці. З Роздільної та Южного, із Суворовського району Одеси, з Великомихайлівського, Захарів-ського та Лиманського районів нашої області.

...Якось, розговорившись за чашкою кави, я не стримався і запитав прямо: «Звідки у вас, Олександре Семеновичу, це меценатство? Воно ж не підроблене, а природне, це відчувається…».

Він, зробивши паузу, із сумом мовив:

— Знаєте, Юрію, нас з вами занадто часто обманювали в наших дитинстві та юності. Не батьки, а держава. Нас запевняли, що всі ми в недалекому майбутньому житимемо при комунізмі, що всі будуть дуже щасливі, просто неймовірно... Виявилося, що не всім добре в їхньому житті. Що далеко не всі щасливі. І найприкріше — за ні в чому не винних дітей та за людей похилого віку, які все своє свідоме життя віддали роботі на ту державу — СРСР. Ось і намагаюся, поки є хоч якась можливість, компенсувати, як то кажуть, хоч дещицею. Ми ж усі люди, і якщо самі одне одному не допоможемо, то ніхто нам не допоможе. Хіба що держава, яку ми всі заново будуємо... А прикладів меценатства — і в Україні, і на Одещині — більш ніж достатньо. Навіщо далеко шукати? Один міський голова Одеси Маразлі — чого вартий, скільки добрих справ для нашого міста зробив! Ось, як кажуть у нас, в Україні, і дороговказ, «дорожня карта», і приклад для особистої дії...».

Юрій СЕМЕНЮК.

НА ЗНІМКУ: черговий «контрольний» візит — нардеп Олександр Пресман та перший заступник голови Красносільської ОТГ Марина Архирий у школі, яка після реконструкції має стати навчальним закладом європейського типу; опорна школа Красносільської ОТГ модернізується; голова Красносільської ОТГ Микола Майдебура.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua