№ 17 (22036) субота 2 березня 2019 року

Переглядів: 2193

Речі, важливіші за вибори

До виборів Президента України залишилося менше місяця. Якщо хтось очікував, що чотири вирішальні тижні перед фінішем «великих перегонів» пройдуть спокійно, — помилився. Ми не при Путіну живемо, слава Богу. У нас демократія і свобода без берегів.

Скандали без промахів

Коли стало очевидно, що кожному з фаворитів гонки за вихід у другий тур доведеться битися проти держателя «адміністративного ресурсу», сюжет подій став прямим, як лінійка. Політтехнологами з «того боку барикад» у хід запущена артилерія великого калібру. Великий компромат, спрямований на велику мету. Снаряди припасли великі, час вибрано підходящий, навідники знають свою роботу.

Переглядів: 2395

НАТО: чорноморська відповідь

Як ми уже повідомляли (див. номер за 28 лютого) у вівторок Президент Петро Порошенко і спеціальний представник США по Україні Курт Волкер відвідали ракетний есмінець ВМС США Donald Cook, який увійшов у Чорне море для проведення спільних навчань з Україною та іншими союзниками і напередодні пришвартувався в Одесі. За останні п’ять років цей корабель фактично став американським символом підтримки східноєвропейських держав та «дражнилкою» для Росії.

Перший його візит відбувся в квітні 2014-го, саме в розпал анексії Криму та розгортання українсько-російської війни, з очевидною метою нагадати Росії, що вона далеко не володарка морів. В останні роки «Дональд Кук» встиг неодноразово побувати в Грузії, Болгарії, Румунії та країнах Балтії, постійно позначаючи військову присутність США біля російських берегів. Але нинішній контекст відвідин американськими військовими кораблями пів-нічної акваторії Чорного моря дуже відрізняється від 2014-го й демонструє значні зміни в балансі сил у чорноморському регіоні.

Переглядів: 657

Літній театр: зелена зона чи зона прибутку?

Літній театр — важлива історична складова Одеси, що в самому серці Міського саду. Раніше там розташовувалися різноманітні розважальні заклади, які приносили прибуток власнику і якось задовольняли городян. Зараз ця територія пустує і, звісна річ, потребує облаштування.

Увага до Літнього театру значно посилилася після інформації про те, що цю територію компанія «Солінг» збирається забудувати. Громадськості міста не сподобалася ідея появи там торговельного центру, й 18 листопада 2017 року навіть відбувся резонанс-ний мітинг проти такого будівництва. Зрештою власник підприємства Ігор Коваленко начебто відхрестився від своїх планів.

Переглядів: 607

«Ви — приклад стійкості духу»

Капітан київського «Динамо» Сергій Сидорчук від імені всієї команди звернувся з листом до полонених у Росії українських моряків.

Півзахисник футбольного клубу зазначив, що хоче висловити їм слова щирої вдячності за службу, і сказати, що вдома на них чекає вся велика українська сім’я, повідомляє сторінка Druzi Dynamo в Facebook. «Ви — сила. Ви — приклад стійкості духу. Я знаю, вам зараз важко. Як відомо, саме в хвилину відчаю починає дути попутний вітер», — пише в листі до українських бранців Кремля капітан «динамівців» і додає, що мужність, честь, хоробрість, відвага й віра полонених моряків залишаться величезним слідом, який дасть приклад підростаючому поколінню.

Переглядів: 579

Поліклініки їдуть у села

Понад 18 тисяч мешканців Одеської області отримали медичні консультації лікарів мобільних поліклінік. Загалом фахівці здійснили виїзди у населені пункти 20 районів.

 «У лютому до кожної команди медиків ми залучили додатково дитячих лікарів — хірургів, дерматологів і стоматологів. Тобто в один день у населеному пункті відбувається одночасно обстеження дітей у навчальних закладах і дорослих у мобільних поліклініках. Упродовж березня мобільні поліклініки побувають ще у шести районах області, а потім відвідуватимуть усі райони повторно, змінюючи населені пункти», — підкреслила директорка департаменту охорони здоров’я ОДА Олена Теряєва.

Переглядів: 4279

Бюлетень став куцішим

Відучора бюлетень прийдешніх виборів президента став не набагато, але коротшим — у ньому не буде відомостей про Андрія Садового та Дмитра Гнапа.

«Я прийняв рішення: я відкликаю свою кандидатуру з виборів президента й оголошую про підтримку на виборах на пост президента Анатолія Гриценка. Мені потрібна велика перемога. Вона може бути, коли це наша спільна перемога», — заявив на брифінгу мер Львова.

Водночас він засвідчив, що партія «Самопоміч» буде активним учасником політичного життя й змагатиметься восени за місця у Верховній Раді. «На моє переконання, сьогодні ми маємо шанс. «Самопоміч» — це та платформа, яка має об’єднати всі демократичні сили. Наше завдання — перемагати на виборах парламентських, на виборах в органи місцевого самоврядування. Але саме зараз ми маємо шанс обрати українського й антикорупційного президента», — прокоментував своє рішення Андрій Садовий і додав: «На початку наступного тижня ми підпишемо публічну угоду, і там, у тій угоді, будуть прописані дуже важливі принципи щодо оборони й безпеки нашої держави, боротьби з корупцією, окупованих територій, чистоти кадрової політики. Це важливо для нас усіх. Саме зараз ми маємо шанс. Наша сила — в єдності».

Переглядів: 602

Тому і нам потрібна «Чорноморка»

Коли з друзями-галичанами читаємо й обговорюємо те чи інше число «Чорноморських новин», то майже одностайно робимо висновок: газета цілком пристойна. От якби ще наростити тираж та згуртувати ядро патріотів навколо неї...

Але тут згадуємо, що і львівські газети не можуть похвалитися зростанням накладів. Люди тепер здебільшого «зависають» в інтернеті: спілкуються з однодумцями і дізнаються всі новини з комп’ютера. Але, попри цю сумну обставину, важливо зберегти читацьке ядро. Не так уже й багато людей потрібно, щоб впливати на процеси. Достатньо й кількох десятків. Особливо — якщо ці люди з різних регіонів.

Переглядів: 2865

Коли потічки стають рікою...

Камо грядеши, Господи?

Апостол Петро і в гадці не мав, що це його запитання переживе понад два тисячоліття.

У могутній Римській імперії теж були свої проблеми.

Імператор Нерон, самозакоханий і розбещений, жив не за Божими, а за власними законами. Покірних наближував й обдаровував пільгами та посадами, а тих, хто перед ним не гнувся, — фізично знищував. Простих підданих всіляко визискував і мав за бидло. У народі його називали тираном і катом. Ось тоді збентежений апостол Павло і запитав Ісуса: «Камо грядеши, Господи?» Куди йдемо?

Поминули віки й тисячоліття, і це «камо грядеши?» гостро стоїть нині перед українським суспільством. На двадцять восьмому році нашої державної Незалежності.

Переглядів: 602

Рейтингові маніпуляції

Головною особливістю виборчої кампанії-2019 в медіа є маніпуляції з рейтингами кандидатів.

«Нині йде дуже велика маніпуляція з рейтингами. Це головна особливість нинішньої виборчої кампанії. Основні маніпуляції зараз відбуваються з рейтингами, і вони є найнебезпечнішими», — заявила у четвер на прес-конференції шеф-редактор порталу «Детектор медіа» Наталія Лигачова, презентуючи результати моніторингу україн-ських медіа, який на постійній основі проводить ГО «Детектор медіа», аналізуючи український телевізійний контент.

Переглядів: 1382

Микола МАЙДЕБУРА: «І самі стараємося, і народному депутатові завдячуємо»

На недавній практичній конференції у Києві почув слова першого заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслава Негоди: «Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади за принципом децентралізації запроваджується в Україні з 2014 року. Це комплексна реформа, яка впливає на якісні зміни у всіх сферах життя людини. Реформа ця — багатогранна, а тому і складна. Однак, на приємний подив, у тому числі й зарубіжних партнерів, ця реформа є найуспішнішою в нашій країні. Вона користується підтримкою всіх гілок влади в Україні, більшості українців і демонструє реальні якісні зміни...».

Це, так би мовити, думка «зверху». А як там «внизу» — на місцях? Наскільки сказане з високих трибун екстраполюється з нашим повсякденним життям?

Переглядів: 4170

Ожив козак на обеліску

Людина, яка не мислить свого існування без праці, в думках виношує мрію: ото піду на пенсію — тоді й відісплюся, відпочину. А насправді то лише приємні мрії, бо голова шукає роботу, а руки звично виконують її. Коли ж, стомлений, лягаєш відпочити, то, як писав пророк Тарас Шевченко, тебе обступають «думи мої, думи мої»… А вони бувають різні: добрі й лихі, задавнені й сучасні…

Недавно при в’їзді до нашого старовинного містечка відкрили обеліск воїнам УНР, які боролися за незалежність України. На обеліску викарбувані імена звитяжців. А серед них — ім’я мого діда по батьковій лінії: Порфирій Продан — козак. Помер він у Польщі в 1964 році…

Переглядів: 900

«Білим і чорним хотів би я бути...»

…Пошепки люде казали часом так, як воно є…
Біле звали білим, а чорне — чорним.

Михайло ЖУК.

Здається, ще не так давно громадськість відзначала 130-річчя від дня народження Михайла Івановича Жука (1883—1964). Тоді, у 2013-у, в Одеському літературному музеї була розгорнута масштабна виставка творів митця з фондів цього музею, Одеського художнього музею, приватних збірок, у тому числі його рукописи й порцеляна. А цими днями, 21 лютого, ми стали свідками чергової події — виходу книжки «Білим і чорним хотів би я бути...», що стала логічним підсумком численних публікацій творів Михайла Жука, статей про нього в науковому збірнику «Дім князя Гагаріна», який Літмузей видає з 1997-го.

Книжка, підготовлена до 135-річчя від дня народження митця (2018), присвячена пам’яті краєзнавця і бібліофіла Сергія Зеноновича Лущика, який уперше в Одесі відкрив феномен Жука як художника і письменника, зібрав великий архів його рукописів і творів, а це — сотні документів.

Переглядів: 1403

А ви кажете... ворона

Птахом-символом 2019 року в Україні став грак (Corvus frugilegus) — досить чисельний та помітний представник пернатих, що гніздується на деревах колоніями. На жаль, в останні десятиріччя відбулося суттєве скорочення кількості гніздових колоній граків, а в багатьох місцях вони просто зникли. Відтак цей птах потребує нашої уваги та охорони.

Ареал грака простягається Євразією від Скандинавії на схід до узбережжя Тихого океану. В Україні трапляється як гніздовий або зимуючий вид на всій території, крім гір.

Переглядів: 599

Чому слід переодягатися

Повертаючись додому, ми відразу переодягаємося. Робимо так із самого дитинства. І справа тут не в занудливості батьків, які привчали нас до цього, не в правилах етикету чи дотриманні якихось традицій. Виявляється, якщо не міняти вуличний одяг, то можна сер-йозно зашкодити своєму здоров’ю.

Головну загрозу організму становить дорожній пил. Між пилом, який утворюється на міських шляхах, і тим, що залишається на взутті та одязі після прогулянки лісом чи полем, існує велика різниця. Одна з причин формування пилу на дорогах населених пунктів — тертя шин об асфальт. Відтак у ньому міститься безліч частинок небезпечних металів, таких як цинк та алюміній. А ще на одязі та взутті, в яких ви були на вулиці, здатні поселитися небезпечні бактерії. Недавно американські вчені з’ясували, що на підошві можуть жити лістерії — мікроорганізми, які провокують розвиток лістеріозу. Це захворювання особливо небезпечне для вагітних жінок, оскільки може стати причиною викидня.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net