Переглядів: 553

Не гребують і святим

Служба безпеки України фіксує цілеспрямовану діяльність російських спецслужб щодо дестабілізації суспільно-політичної ситуації в нашій країні з використанням штучних конфліктів на релігійному ґрунті, повідомив на брифінгу голова СБУ Василь Грицак.

Одним із інструментів є організація цинічних провокацій — спроб підпалу на території України культових споруд УПЦ (МП). У лютому такі факти зафіксовані у Миколаївській, Запорізькій та Дніпропетровській областях. «Служба безпеки України зібрала беззаперечні докази, які свідчать: замовлення, організація та фінансування цих акцій здійснюються російськими спецслужбами через підконтрольні їм структури так званого «МДБ ДНР», — наголосив Василь Грицак.

16 лютого у Запоріжжі внаслідок спецоперації співробітники Служби безпеки України затримали безпосереднього виконавця та його спільницю при спробі підпалу храму апостола Іоанна Богослова Запорізької єпархії УПЦ (МП) та задокументували весь процес злочину. Виконавець здійснював відеофіксацію підпалу для звіту кураторам. Під час затримання він намагався втекти і навіть скинув куртку, щоб змінити зовнішній вигляд. На місці злочину слідчо-оперативна група вилучила пляшку з рідиною, саморобний смолоскип, планшет та мобільні телефони, що використовувалися для зв’язку з організаторами. Одного з них затримали того ж дня.

«Ми встановили, що замовниками провокації є громадяни України, які сьогодні переховуються на території ОРДО», — підкреслив голова СБУ. Один з них — колишній головний редактор запорізького інтернет-видання Артем Тимченко. У 2014 році він виїхав на тимчасово окуповану територію Донецької області, де переховується від правоохоронних органів України і тісно співпрацює з так званим «МДБ ДНР». Другий — колишній мешканець Запоріжжя, член терористичної організації «ДНР» на прізвисько «Сармат» Андрій Кузьменко. Обидва перебувають у загальнодержавному розшуку за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень.

СБУ встановила і задокументувала причетність цих осіб до організації ще двох підпалів культових споруд УПЦ МП у Запоріжжі — 6 та 11 лютого цього року.

Замовники розробили для виконавців чіткий алгоритм вчинення провокацій. Після здійснення підпалу ті мали залишити на стіні будівлі зображення нацистської або праворадикальної символіки, що, за їхнім задумом, повинно було перекласти відповідальність на представників україн-ських націоналістичних організацій.

Те, що провокації вчиняються за напрацьованими схемами, підтверджує і здобутий Службою безпеки України план так званих оперативних заходів, підготовлений у «МДБ ДНР» і погоджений з їх кураторами з Ростовського управління ФСБ РФ. «План розкриває наміри російських спецслужб «розхитати» ситуацію на релігійному ґрунті у різних регіонах нашої країні», — зазначив очільник СБУ. Схема, зокрема, передбачає розсилання із фейкових акаунтів електронних повідомлень начебто від імені патріотичних проукраїнських сил з погрозами фізичної розправи на адреси авторитетних кліриків УПЦ, Римо-католицької церкви та єврейських релігійних громад. За задумом російських спецслужб, для побиття, і навіть убивств, досить відомих представників духовенства УПЦ (МП) планувалося залучити й реальних представників патріотичних рухів та учасників АТО, налагодивши з ними діалог з використанням патріотичної риторики та/чи матеріального стимулювання.

У плані вказані майже двадцять релігійних споруд, які мали стати об’єктами провокацій, з конкретними розцінками на вчинення кожної.

Автором цього цинічного плану є громадянин України, на жаль, колишній співробітник СБУ, а нині — начальник одного з відділів «МДБ ДНР» Соболєв Єгор В’ячеславович. «Ми свідомо оприлюднюємо це прізвище, аби зрадник розумів, що невдовзі він відповідатиме перед законом не лише за зраду присязі, а й за організацію зазначених вище злочинів», — наголосив Василь Грицак.

СБУ закликає громадян не реагувати на подібні провокації і попереджає про відповідальність за скоєння таких злочинів.

Василь Грицак переконаний, що всі спроби російських спецслужб приречені на провал: «Запорукою цьому є відсутність будь-яких об’єктивних підстав для міжконфесійних конфліктів, віротерпимість та мудрість українського народу й українських ієрархів Православної церкви, а також готовність СБУ та інших правоохоронних органів України нейтралізувати ці та схожі ворожі провокації».

Прес-центр Служби безпеки України.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net