Рівний доступ до правосуддя
Цими днями в Одесі презентували Громадський центр правосуддя. У заході взяли участь представники судової системи, прокуратури, поліції, Головного територіального управління юстиції в Одеській області та громадських організацій.
Громадський центр правосуддя, йшлося на презентації, має стати своєрідним провідником громадян у правовому полі, а його працівники — компасом, для тих, хто звернувся по юридичну допомогу. Такий центр, зазначалося, — нова модель взаємодії суспільства з судами, державними органами та суб’єктами надання правової допомоги, спрямована на доступ до правосуддя тих, хто сьогодні не може оплатити кваліфіковану юридичну консультацію у приватного правника.
Для налагодження співпраці Головне територіальне управління юстиції в Одеській області та ГО «Асоціація слідчих суддів України» підписали меморандум про партнерство. Сторони, зокрема, домовилися взаємодіяти за такими напрямками: організація спільних заходів, спрямованих на підвищення рівня правової поінформованості громадян щодо захисту їхніх прав шляхом проведення конференцій, семінарів, «круглих столів», зустрічей, тренінгів; полегшення доступу осіб до суду, державних органів та органів місцевого самоврядування; поширення інформації серед загалу про права людини тощо.
Слід зазначити, що подібні центри нині успішно діють у США, Сінгапурі, країнах Латинської Америки. Їхнє завдання — «подолати прірву між громадою і судовою владою».
Від аналогічних інституцій Громадський центр правосуддя Одеської області відрізняється цілим переліком переваг. Так, його відмінність від юридичних клінік у тому, що допомогу в ньому надаватимуть не студенти, а кваліфіковані співробітники і партнери, адвокати, юристи, судді у відставці, а також медіатори. Порівняно з існуючими центрами безоплатної правової допомоги, тут громадянам не потрібно документально підтверджувати свій соціально незахищений статус: кожен, хто звернеться, незалежно від рівня доходів, правову послугу отримає безкоштовно. Ще один плюс — це оперативність допомоги, яка надаватиметься на місці, швидко та якісно, адже в центрі працюватимуть кращі правники області.
Громадський центр правосуддя діятиме на базі Київського районного суду Одеси. Графік роботи: з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 16.00, прийом громадян здійснюватиметься з 10.00 до 14.00.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206