Переглядів: 542

«Вразливий стан»

Британська Рада відкриває виставковий сезон-2019 презентацією робіт учасників програми SWAP: UK/UKRAINE. Дев’ятеро художників й одна кураторка брали торік участь у мистецьких резиденціях в Україні та Великій Британії. Результати своїх візуальних досліджень вони покажуть у Музеї сучасного мистецтва Одеси із 22 лютого по 31 березня.

Цього року фінальна виставка проекту відбудеться саме в Одесі. І це не випадково. Наше місто є побратимом Ліверпуля, де проводиться одна з найбільших і найвпливовіших виставок сучасного мистецтва Сполученого Королівства — Ліверпульська бієнале. Саме під кураторством команди бієнале і проходили резиденції для українських учасників проекту в Ліверпулі. Проведення фінальної виставки міжнародного проекту SWAP: UK/UKRAINE в Одесі має на меті активізувати роль міста в міжнародному культурному діалозі, стимулюючи розвиток локального культурного ландшафту й підтримуючи ідеї децентралізації.

Назва виставки «Вразливий стан» апелює до політичного, емоційного та соціального контекстів, які відображають роботи дев’ятьох митців з України та Великої Британії: Анни Кахіані, Ніколая Карабіновича, Вікторії Миронюк, Дани Венеції, Хелен Фленеган, Джайміні Патель, Мартіма Рамоша, Рікардо Матлакаса і Сюзанни Старк.

Куратори «Вразливого стану» — Ілля Заболотний (Британська Рада) та Ліна Романуха (фонд «Ізоляція») — зазначають: «Розпочавши підготовку до фінальної виставки, ми відразу звернули увагу на те, що всі учасники резиденцій у своїх роботах тією чи іншою мірою апелюють до стану вразливості, непевності, тривожного очікування змін. Амплітуда цих переживань охоплює як індивідуальний тілесний досвід, емоції, приховані травми, так і глобальні геополітичні виклики: мілітаризацію, відмежування, кризу усталених соціальних парадигм. На виставці буде представлений широкий спектр виражальних засобів, обраних художниками у своїх роботах: відеоінсталяції, звукові композиції, графічні твори, тексти, об’єкти, фотографії. Дехто використовував для художніх рефлексій власне тіло, а комусь навіть довелося створити макет танка».

«Глобальна крос-культурна комунікація, що створюється завдяки мистецьким резиденціям, — важлива складова міжнародного діалогу. Співпраця між такими різними країнами, як Великобританія й Україна, стає підґрунтям для вкрай цікавих рефлексій та новацій у культурі взагалі й у сучасному візуальному мистецтві зокрема», — зауважує директор Музею сучасного мистецтва Одеси Семен Кантор.

«Третій рік поспіль завдяки плідній співпраці з нашими партнерами у Великій Британії й Україні нам вдається створювати унікальний калейдоскоп активних взаємовпливів, обмінів і співпраці між культурними середовищами двох країн. На наш погляд, мистецькі дослідження, рефлексії та демонстрація художніми засобами здатності до дружнього діалогу й порозуміння між людьми надзвичайно важливі у наш час активних соціально-політичних змін», — переконаний Саймон Вільямс, директор Британської Ради в Україні.

З моменту запуску в 2016 році програми SWAP: UK/Ukraine в її рамках було проведено 30 резиденцій (27 для художників і три для кураторів) у Ліверпулі, Києві, Харкові, Львові, Одесі, Музичах, Ужгороді та на півострові Бірючий в Азовському морі.

Урочисте відкриття виставки відбудеться 22 лютого о 19.00 у Музеї сучасного мистецтва Одеси (вул. Леонтовича, 5). Оглянути її можна у середу-суботу з 12.00 до 19.00 і неділю — з 12.00 до 18.00. Вхід — безкоштовний.

У рамках виставки відбудуться освітні події паралельної програми: зустрічі з митцями, artist talks, екскурсії.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net