Переглядів: 4797

Підступний сифіліс & «компанія»

Питання профілактики та організації лікування інфекцій, які передаються статевим шляхом, стали темою брифінгу головного лікаря Одеського обласного шкірно-венерологічного диспансеру Івана Фучижи (на знімку).

Фахівець розповів, що впродовж минулого року спеціалісти обласної служби зареєстрували 12833 пацієнтів, які захворіли через незахищені статеві стосунки. Загалом по Україні таких виявлено понад 96 тисяч. Підхоплюють інфекції, які передаються статевим шляхом, у рівній кількості чоловіки й жінки. У віковому розрізі — це переважно ті, кому від 16 до 30 років.

Найпоширенішим венеричним захворюванням залишається сифіліс. Торік у нас було зареєстровано 226 пацієнтів з таким діагнозом (2,5 тисячі в усій державі, причому першими у загальнодержавному списку — Київська, Кіровоградська, Житомирська та Одеська області).

Сифіліс — типове венеричне захворювання з хронічним системним перебігом, яке характеризується ураженням шкіри, слизових оболонок, внутрішніх органів, хрящево-кісткової та центральної нервової систем. Основним шляхом зараження лікарі визначають статевий контакт. Випадки побутового (при користуванні спільними посудом, сигаретами, люльками) зустрічаються вкрай рідко. Спірохет виділяють з відкритих виразок або шкірних висипів хворої людини. Вони проникають в організм через слизові оболонки статевих органів або через пошкоджену шкіру інших частин тіла. Якщо сифілісом хворіє вагі-тна жінка, вона може заразити свою дитину внутрішньоутробно.

Захворювання може перебігати безсимптомно, але тільки спочатку. Лікування сифілісу — складний і тривалий процес, який вимагає індивідуального підходу. За відсутності лікування можливі й летальні наслідки.

Тим, хто практикує незахищені статеві контакти, венерологи рекомендують проходити обстеження на сифіліс щонайменше раз на рік. Навіть один такий випадок мусить бути убезпечений зданими аналізами та консультацією фахівця.

Гонорея, хламідіоз і трихомоніаз також залишаються одними з найпоширеніших венеричних захворювань мешканців нашої області. Найбільша кількість пацієнтів з такими діагнозами саме на Одещині та ще на Херсонщині.

До нових захворювань спеціалісти відносять уріаплазмоз та мікоплазмоз, що вражають репродуктивну функцію. Герпес, сифіліс, трихомоніаз і гонорея, які також спершу можуть перебігати без симптомів, загрожують вадами розвитку майбутньої дитини, якщо планується або протікає вагітність.

Ще одна небезпечна інфекція, про яку йшлося на брифінгу, — це кандидоз слизових покривів. Захворювання, яке часто людьми розцінюється як життєва дрібниця, буденна, не варта уваги, передається не лише статевим, але й побутовим шляхом. Надмірне вживання антибіотиків та неправильне харчування провокують розвиток кандидозу. Лікуватися треба обов’язково, бо наслідки запущеної форми недуги, за словами фахівця, призводять до тяжких розладів здоров’я.

Іван Фучижи закликав громадян користуватися засобами контрацепції, щоб убезпечити себе від інфекційних захворювань. А в разі виникнення будь-яких їх симптомів необхідно здати аналіз крові, бактеріальний посів та мазок. Одещина забезпечена профільними спеціалістами та лабораторною базою, щоб надати пацієнтам кваліфіковану допомогу й подолати інфекційні недуги, які передаються статевим шляхом.

Послуги державних медичних закладів безоплатні, конфіденційність — зберігається.

Яна СТАСІНА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net