Переглядів: 4187

До «валентинки» ще б і контрацептив

У день святого Валентина, за міжнародною статистикою, люди виконують практично річну норму освідчень у коханні, а напередодні розкуповують найбільшу кількість романтичних подарунків.

Медики намагаються скористатися таким особливо піднесеним настроєм, нагадуючи, що кохання, яке часто затьмарює розум, має бути безпечним для здоров’я.

Стараннями працівників і волонтерів відділення «Клініка, дружня до молоді» міської студентської поліклініки, яка надає медичні послуги дев’яти вишам, та громадської організації «Молодіжний центр розвитку» в Одесі відбулася вулична просвітницька акція з протидії поширенню ВІЛ-інфекції, туберкульозу, вірусних гепатитів та наркоманії. Випускники «Школи волонтерів» поширювали інформаційні буклети та засоби контрацепції (роздали їх кілька тисяч), проводили відповідні бесіди з молоддю. Захід пройшов за підтримки міжнародного благодійного фонду «Альянс громадського здоров’я» та проекту GIZ у рамках щорічної акції «Не дай СНІДу шансу!».

На підтримку просвітницької акції на кафедрі клінічної епідеміології та біобезпеки Одеського національного медуніверситету майбутні лікарі обговорили аспекти безпечної поведінки й запобігання поширенню соціально небезпечних захворювань, які передаються в тому числі й статевим шляхом. Перед цим для студентів організували безоплатне обстеження на ВІЛ-інфекцію та вірусні гепатити і провели практичне заняття з основ доступного пояснення пацієнтам ризиків від необачної поведінки й нерозбірливих стосунків.

До слова, в усіх центрах первинної медико-санітарної допомоги продовжує працювати програма з обстеження на ВІЛ у сімейних лікарів. Будь-хто з городян при відвідуванні амбулаторії сімейної медицини може пройти безоплатне експрес-тестування і впродовж 10—15 хвилин дізнатися про свій ВІЛ-статус. Конфіденційність виявленого статусу пацієнта гарантується. Безоплатне тестування на ВІЛ також проводиться в полі-клініках, лікарнях і жіночих консультаціях Одеси та в усіх районах області. Діагностичні тест-системи є в достатній кількості, їх закупили за гроші з муніципального та обласного бюджетів.

Торік тільки в Одесі обстеження на ВІЛ за допомогою швидких тестів пройшли 20213 осіб. Позитивний ВІЛ-статус виявлено у 718.

Усіх пацієнтів з позитивним результатом скеровують на консультацію і подальше обстеження до міського Центру профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом, де за підтвердження такого статусу їм безоплатно надають антиретровірусну терапію. Таке лікування покращує якість і підвищує тривалість життя ВІЛ-позитивної людини, а також робить її безпечною для довколишніх.

Уся робота медиків цієї спеціалізації спрямована на досягнення цілей «90-90-90» глобальної ініціативи Fast Track Cities, до якої Одеса приєдналася позаторік. Ця ініціатива є логічним продовженням стратегії ЮНЕЙДС Fast-Track, мета якої — подолання СНІДу як загрози здоров’ю населення до 2030 року шляхом прискорення відповіді на СНІД в умовах міст і серед груп найвищого ризику для досягнення цілей «90—90—90» і викорінення дискримінації та стигми.

Нагадаємо, формула «90-90-90» означає, що не менше 90% ВІЛ-позитивних пацієнтів знають про свій статус, 90% з них отримують антиретровірусну терапію, 90% мають тривале пригнічення вірусного навантаження.

Підготувала Яна СТАСІНА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net