Переглядів: 664

Вірні присязі, віддані флоту

9 лютого 2019 року назавжди стане особливим днем для 26 курсантів-випускників Інституту Військово-Морських сил Національного університету «Одеська морська академія», адже саме минулої суботи вони отримали перше офіцерське звання «лейтенант», їм вручили військово-морські кортики та дипломи за освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр».

Серед тих, хто цього врочистого дня мав бути в епіцентрі уваги командування, викладачів, батьків, почесних гостей свята і, певна річ, закоханих дівочих очей, — двоє мужніх захисників Вітчизни, які ще й лейтенантами не стали, але за виконання свого професійного і синів-ського обов’язку перед Батьківщиною вже стали військовополоненими, бранцями Кремля, — Богдан Головаш і Владислав Костишин.

Вручаючи погони лейтенантів їхнім батькам (кортики морським офіцерам вручать особисто після їхнього звільнення з полону), командувач ВМС України адмірал Ігор Воронченко подякував за виховання справжніх героїв і наголосив: «Богдан та Владислав якраз проходили стажування, щоб прийняти під своє командування катери. Вони повернуться, стануть командирами, продовжать служити країні і, я впевнений, упораються з усіма труднощами, що трапляться на їхньому професійному шляху».

«25 листопада Росія ще раз показала всьому світу своє справжнє обличчя — обличчя агресора й рейдера», — зауважив Ігор Воронченко, додавши, що, попри всю брехню, яку нав’язують нашим морякам через екрани російського телевізора, Кремлю не вдасться зламати справжніх воїнів: «У них нічого не вийде. 2742 військовослужбовців, включаючи курсантів Нахімовської академії, що вийшли з Криму, — це еліта, ядро, навколо якого формуються Військово-Морські сили, вони є зразком відданості присязі, відданості своїй державі».

Василь Дяченко, викладач Інституту Військово-Морських сил, давній борець за очищення військових вишів від агентів російського впливу і колаборантів, невтомний борець за справді вільну й успішну Україну, з нагоди випуску молодих морських офіцерів написав:

«Слава Україні! Сьогодні 09.02.2019 пройшов черговий випуск лейтенантів (магістрів) в Інституті Військово-Морських сил НУ «ОМА».

Це ті безвусі першокурсники із Севастополя, які навесні 2014 року залишилися вірними присязі України та співали Славень України на плацу рідної української Військово-Морської академії, коли московити-окупанти піднімали свій триколор. Не всі сьогодні були у строю, бо двох — Костишина Владислава та Головаша Богдана разом із побратимами у Керченській протоці московські терористи намагалися убити, а тепер катують у «Лефортово».

Нарешті на випуску молодих офіцерів Українського війська ніхто не вітав їх московською мовою — мовою окупанта.

На світлині — брати Красюки із Черкащини: старший лейтенант Олександр та лейтенант Володимир, з якими ми (групою курсантів) відвідали Холодний Яр у 2015 році. Моя дружина Ірина Василівна також була тоді з нами, знала цих курсантів і цікавилася їхнім становленням. Сьогодні вона радіє за них на небесах. Героям слава!».

Кирило Панков — однокурсник військовополонених Богдана Головаша і Владислава Костишина, якого за досягнення в навчанні і професійних вишколах нагороджено кортиком італійських ВМС (де він проходив стажування), висловив жаль, що друзі в таку урочисту мить не стоять поруч на плацу, і наголосив: «Наші моряки дуже мужні, росіянам не вдасться їх зламати!».

НА ЗНІМКУ: командувач ВМС України адмірал Ігор Воронченко вручає погони лейтенанта батькам Владислава Костишина.

Фото із сайта Dumskaya.net та з особистого архіву Василя ДЯЧЕНКА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net