Переглядів: 408

Свободу не залякати!

Заява солідарності з політичними в’язнями Кремля

20 грудня у Києві відбувся пленум Національної спілки журналістів України на якому, окрім низки суто робочих питань, розглянули й ухвалили звернення на підтримку бранців Кремля.

Солідаризуючись, передусім, з ув’язненими колегами, НСЖУ висловлює підтримку всім українцям, яких окупанти тримають у неволі, і наголошує: аби повернути наших співгромадян до вільного життя, потрібно об’єднати зусилля всіх чесних людей світу, які сповідують ідеали гуманізму.

За кілька днів до завершення 2018 року ми, українські журналісти, висловлюємо солідарність із незаконно засудженими, ув’язненими та полоненими колегами, яких переслідує російська влада чи підконтрольний Росії окупаційний режим.

Знову в неволі зустрічатимуть Новий рік журналісти Роман Сущенко, засуджений у Росії до 12 років ув’язнення в колонії суворого режиму, та Станіслав Асєєв, якого й далі незаконно тримають представники угруповання «ДНР». Також звертаємо увагу на долю громадянського журналіста Олега Галазюка, який перебуває за ґратами в окупованому Донецьку один рік і чотири місяці.

До затаврованої цивілізованим людством практики заборони на професію вдалася в окупованому Росією Криму російська влада, засудивши за журналістську діяльність на 2,5 року тюремного ув’язнення умовно та заборонивши займатися журналістською діяльністю на 2 роки журналіста Миколу Семену. Навіть реальна загроза його стану здоров’я не вплинула на знавіснілих «служителів Феміди», які сліпо виконують волю Кремля. Вони так і не дозволили йому виїхати з окупованого Криму на лікування, якого він украй потребує.

Ми стривожені масштабами наступу на свободу слова в окупованому Криму, де російська влада переслідує громадянських журналістів, які є для України та світу незалежним джерелом інформації про ситуацію та репресії на півострові.

Ми також вкотре висловлюємо рішучий протест проти засудження в сучасній Росії українського кінорежисера Олега Сенцова на 20 років ув’язнення за фейковими звинуваченнями. Саме в прес-центрі НСЖУ в травні цього року друзі й колеги Олега

оприлюднили заяву на його підтримку, а підписи під заявою поставили чимало журналістів.

Тиск на українських журналістів, блогерів та громадських журналістів на окупованих територіях Криму і Донбасу представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір назвав прямим порушенням свободи слова та права людей на об’єктивну інформацію.

Із жалем і гіркотою констатуємо, що цього року не вдалося досягти головної мети — звільнення й повернення на рідну землю політичних в’язнів Кремля. Кожен день їхньої неволі ми сприймаємо як утиск кожного з нас, як зазіхання на свободу й гідність кожного українця. Ми прагнемо докласти всіх зусиль, аби повернути наших громадян до вільного життя, утвердити в суспільстві закон і правду.

Та досягнення цієї мети залежить не лише від нас. Для цього потрібен потужний голос та об’єднані зусилля всіх чесних людей світу, які сповідують ідеали гуманізму.

Найбільше бажання сил зла — накинути зашморг на свободу. І часом їм це навіть вдається. Але свободу можна тільки тимчасово стримати — здолати її неможливо. Солідаризуючись з українськими в’язнями совісті, які страждають від переслідувань у Росії й на окупованих українських територіях, ми заявляємо: нас не зламати і не залякати, а свободу — не зупинити. І свободу слова — також.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua