Переглядів: 571

«Ходить по землі Святий Миколай»

Уже десятий рік поспіль 19 грудня Український клуб Одеси запрошує діток на театрально-музичний вечір «Ходить по землі Святий Миколай».

Організатори театралізованого дійства, яке відбулося у Всеукраїнському центрі болгарської культури, підготували цілісну програму, де центральне місце посідав, звісно, шанований у народі Микола-Чудотворець. Цікаво, що цей святий, за життя — єпископ Мирлікійський, грек за походженням, однаково шанується як у православних, так і в католиків.

Захід, на мою думку, мав не лише пізнавальне чи розважальне спрямування, а й виховне, чому сприяв постійний контакт головного персонажа з дитячою аудиторією.

Значну частину репертуару складали колядки у сучасному виконанні. Яскраве враження справили учасники шоу-групи «Асорті» як у сольних, так і в групових виступах. Колектив працює під керівництвом Олени Андріївни Лещинської. Юні артисти виконували українські сучасні й народні пісні в естрадній інтерпретації. Незважаючи на вік, окремі виконавці продемонстрували не лише хороші вокальні дані, але й свободу сценіч-ної поведінки. «Наші дівчата співають уже шість років, — розповіла пані Олена. — Поіменно: Анастасія Золота, Вероніка Костик та Єлизавета Кучинська. Вони дуже гарні, талановиті, беруть участь у всіх святах».

Зачарували своїм виступом і вихованці класу бандури народного відділу Одеської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату ім. професора П.С. Сто-лярського — Віра Посуховська, Софія Дорошева та Олександра Гальчук (керівник Мар’яна Дмитрівна Бондар). Слід відзначити, що дівчата не лише продемонстрували вправну гру на такому складному інструменті, яким є бандура, а й прекрасний вокал.

Щедрими оплесками обдаровували глядачі й учнів відомого педагога, знаного етнографа Елеонори Шапкіної. «Представлені тут колективи раніше брали участь у багатьох фестивалях, — зазначила пані Елеонора. Намагаюся гуртувати в Одесі всіх, хто популяризує українські твори — танцювальні, вокальні, хорові. Власне, вони самі тягнуться до мене, діляться інформацією про заплановані заходи».

Звичайно, діточки, переважно віком від трьох до семи років, які заполонили зал, з нетерпінням чекали кульмінації свята — отримання подарунків від Святого Миколая. Церемонію вручення взяла на себе господиня вечора, відома своїм благодійництвом очільниця Українського клубу Одеси Наталія Олександрівна Чайчук, яка із задоволенням виконала цю приємну місію, вручивши малечі солодощі та українські книжки.

Володимир КУДЛАЧ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net