Переглядів: 4096

Воїнам Світла

До українських моряків, яких російські агресори злочинно захопили в полон

Дорогі сини й онуки — гордість і слава ВМС України!

Сьогодні ваші імена знають вся Україна і світ. Своєю мужністю і витримкою ви не дозволили «божевільному з ядерною кнопкою» Путіну розпочати масштабне вторгнення російських військ в Україну, з метою пробити сухопутний коридор у 100-120 км вздовж Азовського узбережжя, який би з’єднав фашистську Росію з анексованим Кримом і з виходом до Придністров’я, де є військова база агресора, а можливо, і повної окупації південно-східних областей України (підтвердженням цього є карти ГШ ЗС РФ). Це своєю чергою створило б реальну загрозу воєнної агресії Росії проти всієї Східної Європи. Світ міг опинитися на межі ядерної війни.

25 листопада 2018 року за наказом Путіна ЗС Росії вчинили відвертий, не прихований провокаційний акт воєнної агресії проти України — збройний напад на корабельну групу Військово-Морських сил ЗС України в Керченській протоці (у нейтральних водах), в якому взяли участь десять військових катерів, а також бойові гелікоптери і літаки ВКС РФ. Після застосування зброї, зокрема і випущених некерованих ракет з літака на ураження та пошкодження українських військових катерів і поранення моряків, війська спеціального призначення ФСБ РФ захопили два катери та буксир і взяли в полон 24 українських моряків та офіцерів, які наразі незаконно заарештовані й перебувають у слідчих ізоляторах Росії.

На момент збройного нападу на українські катери МО Росії вздовж державного кордону України, на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей та в анексованому Криму розгорнуло наземне угрупування загальною чисельністю понад 80 тисяч військовослужбовців, близько 1400 артилерійських і ракетних систем залпового вогню, 900 танків, 2300 бойових броньованих машин, понад 500 літаків та 300 гелікоптерів. В акваторіях Чорного, Азовського та Егейського морів перебувало понад 80 кораблів і 8 підводних човнів, у тому числі ударних — 23 кораблі та 6 підводних човнів.

Шановні моряки, старшини, мічмани й офіцери, що б вам не говорили російські слідчі, прокурори, судді та політикани в Україні, ви діяли високопрофесійно, законно, відповідно до норм міжнародного морського права та чинних договорів! Жодних злочинів проти Росії чи на її території ви не вчиняли!

Згідно із Женевською конвенцією «Про поводження з військовополоненими» від 12 серпня 1949 року (ратифікована Україною, Закон №3413-ІV від 08.02.2006 р.) ви є військовополоненими. Ви не можете бути ні підозрюваними, ні обвинуваченими, ні засудженими за Кримі-нальним кодексом РФ. На вашому боці — Правда, а значить — і Бог! Пам’ятайте: «Бог не в силі, Бог у правді!».

Свого часу комуністична пропаганда Радянського Союзу вигадала міф про «28 героїв-панфіловців», які захищали Москву в 1941 році від німецько-фашистських загарбників…

Ви — 24 Воїни Світла — не міф! Ви — реальні люди!

Із бронекатера «Бердянськ»:

 • Роман Мокряк, лейтенант, 1986 р.н. Кіровоградська область;
 • Юрій Без’язичний, старший матрос, 1990 р.н., Одеська область;
 • Андрій Артеменко, старший матрос, 1994 р.н., Кірово-градська область;
 • Андрій Ейдер, матрос, 1999 р.н., Одеса;
 • Богдан Головаш, старший матрос, 1996 р.н., Полтавська область;
 • Денис Гриценко, капітан 2-го рангу, 1984 р.н., Миколаїв.

Із бронекатера «Нікополь»:

 • Богдан Небилиця, старший лейтенант, 1994 р.н., Сумська область;
 • В’ячеслав Зінченко, старший матрос, 1998 р.н., Кишинів;
 • Сергій Цибізов, матрос, 1997 р.н., Хмельницька область;
 • Сергій Попов, капітан-лейтенант, 1991 р.н., Донецька область;
 • Владислав Костишин, 1994 р.н., Черкаська область;
 • Андрій Оприско, старший матрос, 1971 р.н., Львівська область.

Із рейдового буксира «Яни Капу»:

 • Олег Мельничук, старшина, 1995 р.н., командир рейдового буксира, Черкаська область;
 • Михайло Власюк, старший матрос, 1984 р.н., Київ;
 • Віктор Безпальченко, старший матрос, 1987 р.н., Херсонська область;
 • Володимир Терещенко, старший матрос, 1994 р.н., Дніпро;
 • Євген Семидоцький, матрос, 1998 р.н., Луганська область.

Додатково на борту перебували:

 • Володимир Лісовий, капітан 3-го рангу, Севастополь;
 • Андрій Шевченко, мічман;
 • Володимир Варімез, старший матрос, 1992 р.н., Одеська область;
 • Сергій Чуліба, старшина, 1992 р.н., Херсонська область;
 • Юрій Будзило, мічман, 1972 р.н., Одеса.

А також мої колеги — два офі-цери військової контррозвідки СБУ, один з яких отримав тяжке поранення (їх прізвищ не називаю з відомих причин).

Ви — 24 Воїни Світла — справжні герої-українці, які захищають не лише Україну, а і всю Європу від кровожерливої фашистської Росії — останньої імперії Зла. Сподіваюсь, що Європа нарешті зрозуміє це!

Пораненим бажаю якнайшвидшого одужання!

Весь світ — від звичайних, простих людей і до міжнародних організацій — став на вашу під-тримку, захист і вимагає негайного звільнення вас з російського полону. Українці по всій території нашої країни і за її межами, ваші бойові побратими з передової лінії фронту підтримують вас і ваших рідних, хто як тільки може. Від зворушливих теплих слів і вчинків людей на вашу адресу на очах з’являються сльози…

Як батько трьох дітей і дід чотирьох онуків (старшому — 17 років), який душевно пережив поранення молодшого сина (38 років) в зоні бойових дій АТО, я вас всіх пригортаю до свого серця, щоб захистити і вберегти, низько вклоняюся в ноги вашим батькам за те, що виховали таких синів — вірних захисників нашої рідної неньки України.

Спільними зусиллями ми звільнимо вас з лап дикої ординської Московії!

Ваше звільнення, як і звільнення всіх українських політ-в’язнів, має стати першочерговим завданням Президента України Петра Порошенка і світової спільноти!

Це буде нелегко. Вас захопив у полон фашистський режим, яким майже 20 років керує, за висновками експертів, психопат, що страждає манією величі і почуттям маніакального страху за своє життя, всесвітній брехун, убивця, терорист-чекіст з риб’ячими очима — Путін, а за твердженням богословів — Антихрист, у якого ввійшов Сатана, що мріє стати Володарем Світу. Не бути цьому! Путін такий боягуз, що навіть побоявся поговорити по телефону з нашим Президентом Петром Порошенком щодо вашого звільнення.

Дорогі моряки і мої колеги з військової контррозвідки, на вас чинитиметься найрізноманітніший моральний, психологічний, психічний, не виключаю, що й фізичний тиск із застосуванням тортур і психотропних речовин, щоб вибити з вас неправдиві свідчення, схилити перейти на бік ворога та змусити зачитати продиктовані вам політичні заяви (що категорично заборонено Женевською конвенцією). Звісно, будуть і спроби завербувати вас таємними агентами ФСБ або ГРУ. В такому випадку ви знаєте, що робити.

Згідно із зазначеною Конвенцією (ст. 17), ви, як військовополонені, під час допиту повинні повідомити лише своє прізвище, ім’я, дату народження, військове звання, особовий номер і номер військової частини. І жодного слова більше!

Стаття 17 Женевської конвенції гласить:

«Кожний військовополонений під час допиту зобов’язаний повідомити лише своє прізвище, ім’я та військове звання, дату народження та армійський, полковий, особовий чи серійний номер або, якщо цього нема, іншу рівноцінну інформацію. Якщо він свідомо порушує це правило, то цим він може зумовити обмеження переваг, які надаються відповідно до його звання або статусу.

Будь-які фізичні чи моральні тортури та будь-яка інша форма примусу не можуть застосовуватися до військовополонених для одержання від них будь-яких відомостей. Військовополоненим, які відмовляються відповідати, не можна погрожувати, не можна їх ображати, переслідувати або вдаватися до обмежень їхніх прав.

Допит військовополонених здійснюється мовою, яку вони розуміють».

Відчуття страху — це нормальна психологічна реакція здорового організму. Витримайте, не зламайтеся! Так, це буде дуже тяжко, особливо, якщо врахувати сучасні «медичні методи» обробки свідомості людини під глибоким сеансом гіпнозу і застосуванням психотропних речовин. Фізично людину вбити легко, але зламати її Дух, силу волі не під силу нікому, окрім неї самої.

Вірю, що ви не зламаєтеся! Як не зламалися Олег Сенцов, Ахтем Чийгоз, Ільмі Умеров, Володимир Балух, Микола Карп’юк та десятки інших українських політв’язнів, яких утримують у катівнях російського гестапо.

В умовах полону ваша найсильніша зброя — це незламна віра у своє звільнення, за яке бореться весь цивілізований світ та непохитна віра у нашу спільну Українську Перемогу над путінським фашизмом! Посміхайтеся у вічі своїм ворогам! На вашому боці Правда і Бог, ваші рідні й українці, Україна і світ!

Ми, українці, вистоїмо у війні з російським агресором, здобудемо перемогу над ворогом і повернемо до складу України анексований Крим та окуповані території Донбасу. Російська імперія розвалиться внаслідок національно-визвольної боротьби поневолених народів, для яких Україна буде взірцем демократичної держави.

У недалекому майбутньому Україна постане як духовний православний та інтелектуальний центр об’єднаної Європи від Ла-Маншу до Уралу. Так буде!

Вітаю вас, дорогі Воїни Світла і всіх українців з Духовною незалежністю — наданням Вселенським патріархатом томосу про автокефалію Українській православній церкві!

Слава Україні! Героям-морякам слава! Слава Нації! Смерть ворогам!

Волю українським військовополоненим і політв’язням, які утримуються в російських катів-нях і тюрмах!

З великою вдячністю, повагою і любов’ю до вас

Григорій ОМЕЛЬЧЕНКО,
Герой України,
генерал-лейтенант СБУ, почесний голова Спілки офіцерів України.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua