Рівні рівності
Із 10 по 20 грудня в Одесі й районних центрах області в рамках XV мандрівного міжнародного фестивалю Docudays UA будуть показані десять документальних фільмів українських та зарубіжних режисерів про права людини.
Програма фестивалю передбачає також дискусії щодо проблем безпеки у громаді та функцій і ролі публічних бібліотек у сучасному українському суспільстві. Для студентів і школярів після демонстрації стрічок будуть організовані додаткові правопросвітницькі заходи. Про це розповіли організатори Docudays UA на прес-конференції 6 грудня.
Docudays UA — єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини, який уже традиційно щороку проводиться у жовтні — грудні. Цього року найцікавіші стрічки на цю тему побачать жителі понад 200 міст і містечок 22 областей. Партнерами фестивалю на місцях є 49 провідних молодіжних, громадських і правозахисних організацій та 186 кіноклубів медіа-просвіти з прав людини Docudays UA. На Одещині це, передусім, обласна організація ВГО «Комітет виборців України».
Головна тема цьогорічного фестивалю має назву «Рівні рівності» й присвячена суспільним викликам, пов’язаним з поняттям рівності. Це пропозиція подискутувати про поширені стереотипи та визначити, як дотримуватися практик рівності в нашому повсякденні, зрештою — як «виміряти» рівні рівності. Ключова кінопрограма — про групи людей, які найчастіше стикаються з нерівністю, зазнають дискримінації в суспільстві та є недостатньо репрезентованими в медіа. Фестиваль пропонує відвідувач(к)ам подивитися на питання нерівності з різних позицій — не лише через кіно, а й через правопросвітницькі та правозахисні заходи, дискусії. В Одеській області разом з основною глядачі обговорюють теми «Бібліотека і місто», та «Безпека в громаді».
Програму Docudays UA в Одеській області відкрила стрічка «Зворотний бік усього» (2017 рік, режисерка Міла Турайлич). Це фільм про родину, що проживає у белградській квартирі, зачинені двері якої відділяли сім’ю від минулого впродовж 70 з лишком років. Політична лінія розколу, що проходить по їхньому дому, показує сім’ю та країну, яку переслідує її історія. Хроніки родини у Сербії перетворюються на яскравий портрет активіста в часи великих заворушень, акцентуючи на питанні про обов’язок кожного покоління боротися за своє майбутнє. В Одесі показ фільму відбувся у Громадському просторі 4City 10 грудня, а сьогодні, 13 грудня, о 16.00 пройде в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М.С. Грушевського.
У приміщенні цієї ж книгозбірні 11 грудня одесити могли побачити документальну стрічку «Віддалений гавкіт собак» (режисер Сімон Леренґ Вільмонт). Це — фільм-спостереження за життям 10-річного Олега та його бабусі Олександри в селі на лінії фронту. На Docudays UA-2018 ця картина отримала приз глядацьких симпатій.
Відкриті покази фільмів з програми фестивалю вже пройшли або ще пройдуть у Громадському просторі 4City, бібліотеці ім. М.С. Грушевського — 15—16, 18—19 грудня (17.00), Театральному просторі Тео — 14 грудня (19.00), IQSpace — 18 грудня (19.00). Публічні сеанси в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М.С. Грушевського 19 грудня (11.00) закриють стрічки «Вихідний» (режисерка Жанна Максименко-Довгич) і «Дорослі» (Майте Альберді), після перегляду яких відбудеться дискусія на тему «Безпека у громаді».
Фільми з програми Docudays UA будуть також представлені спеціальними показами в районах області, переважно для молоді (зокрема в містах Татарбунари і Березівка).
Вхід на всі заходи вільний.
Детальніше про проект читайте на офіційному веб-сайті Мандрівного фестивалю — docudays.org.ua.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206