Переглядів: 4017

15 грудня у Святій Софії

Об’єднавчий Собор, який має ухвалити статут й обрати главу Автокефальної помісної православної церкви України, відбудеться 15 грудня в Софійському соборі.

З такого повідомлення Президент Петро Порошенко розпочав свій виступ на Форумі місцевого самоврядування, який відбувся учора в Києві. Він також підкреслив, що Вселенський патріарх Варфоломій направив відповідні листи із запрошеннями взяти участь у Соборі ієрархам УПЦ Київського патріархату, УАПЦ та ієрархам УПЦ Московського патріархату.

Звертаючись до присутніх, глава держави, зокрема, сказав: «Хочу розпочати свій виступ з оголошення важливої новини, яка нібито далека від теми місцевого самоврядування, але є важливою для всієї країни. І — довгоочікуваною. Радий оприлюднити дату об’єднавчого Собору, який має проголосити створення Автокефальної помісної православної церкви в Україні. Цей Собор затвердить її статут, нашої нової церкви. Цей Собор обере предстоятеля. Отже, Собор відбудеться 15 грудня 2018 року в Святій Софії, яка протягом століть була центром українського релігійного життя».

Петро Порошенко нагадав історію приходу християнства на українську землю, про всі спроби утворити українську церкву та перепони на цьому шляху: «1030 років тому ми охрестилися. І святий рівноапостольний князь Володимир охрестив і заснував церкву 1030 років тому. 332 роки тому Москва анексувала Київську митрополію. Сто років тому влада УНР поставила на порядок денний питання про автокефалію, але не втримала державність. 27 років тому, одразу ж з відновленням незалежності, поновилася боротьба українців за власну церкву, незалежну від Кремля».

Сьогодні ми маємо три фундаментальних рішення. «По-перше, Вселенський патріарх та Синод відкинули претензії РПЦ на Україну як нібито канонічну територію РПЦ. Друге — вони прийняли і підтвердили рішення надати автокефалію, тобто незалежність православній церкві України. І третє, підготували томос», — зазначив глава держави.

Президент ще раз наголосив, що держава і влада зробили все, що могли і зобов’язані були зробити для того, щоб цей день відбувся. Вселенський патріарх Варфоломій зробив усе, що міг, попри погрози і недружні дії з боку Росії. «Тепер колосальна відповідальність лягає на ієрархів українських церков — у мирі, злагоді, в дусі християнської любові та патріотизму провести Собор, обрати предстоятеля, який поїде до Константинополя й отримає томос», — сказав він.

А ще Петро Порошенко підкреслив, що томос недарма порівнюють з Актом проголошення незалежності нашої держави: «І це абсолютно справедливе порівняння. Здобуття автокефалії — питання державотворення, яке виходить далеко за рамки церковного життя».

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua