Переглядів: 537

Це цікаво

Хто найкраще знає англійську?

Шведи найкраще з-поміж громадян 88 держав знають англійську мову як іноземну. Про це свідчать результати відповідного міжнародного дослідження English Proficiency Index.

Згідно з його результатами, до п’ятірки лідерів також потрапили Нідерланди, Сінгапур, Норвегія і Данія. Україна у цьому рейтингу посіла 43-є місце: рівень володіння англійською у нас визначили як «середній». Найгірше англійську як іноземну знають у Лівії, Іраку, Узбекистані, Афганістані й Саудівській Аравії.

У дослідженні взяли участь 1,3 мільйона респондентів. Його автори зробили висновок, що люди, які розмовляють англійською, відкритіші до спілкування і справедливіші щодо прав жінок. Цікаві й такі результати: жінки володіють іноземною краще за чоловіків, а найчастіше нею послуговуються ті, кому від 20 до 30 років.

З пластиком впораються… гриби

Згідно з результатами, зібраними сотнею науковців із 18 країн світу під егідою Королівського ботанічного саду Кью, гриби можуть перемогти у війні з пластиком і допомогти людині очистити планету від відходів, що руйнуються багато років і забруднюють навколишнє середовище.

Kew Gardens і команда з’ясували, як різні організми можуть розкладати пластмаси, очищати радіоактивний матеріал і навіть прискорювати виробництво біопалива.

Гриб Aspergillus tubingensis, знайдений торік китайськими вченими на сміттєзвалищі в Пакистані, руйнує зв’язки між молекулами пластику, а потім розділяє їх, використовуючи свій міцелій. Процес займає кілька тижнів, а не десятиліття, які потрібні, щоб пластик розпався природним чином. Ця здатність грибів може стати одним з ін-струментів вирішення екологічної проблеми пластикових від-ходів, яка з кожним роком наростає.

За оцінками, існує близько трьох мільйонів видів грибів, і ця знахідка, за словами, старшого вченого доктора Іллі Леіча, дуже важлива, зважаючи на світову екологічну проблему.

Зараз проводяться перші дослідження, а через п’ять-десять років можуть бути їх практичні результати. Є надія, що гриби революціонізують процес переробки пластмас і забезпечать стійкий метод їх розкладання.

Загальмував — повітря зіпсував

Учені з університету Пенсільванії (США) встановили, що у навколишнє середовище, крім вихлопних газів, потрапляють ще й дрібні частки гальмівних колодок, шин та фрагменти дорожнього покриття.

Ці утворення у вигляді сумішей нависають над магістралями. На ділянках з інтенсивним рухом зафіксовано на 30 % більше шкідливих часток, серед яких переважають продукти зносу покришок.

Автор дослідження, професор кафедри наук про Землю і навколишнє середовище Пенсільванського університету Рето Гирі попереджає, що пішоходи, водії та мешканці найближчих населених пунктів дихають забрудненим повітрям. На трасах, де переважає повільний рух, спостерігається менша кількість часток від гальмівних колодок, але більша від зношених шин. За теплої сухої погоди концентрація шкідливих речовин у повітрі зростає.

Дослідники помітили, що частки шин потрапляють і в океани.

При виготовленні гальмівних колодок і шин використовують азбест, кадмій, силікати, сурму, свинець та цинк. Ці речовини, потрапляючи в атмосферу у вигляді дрібних часток, становлять небезпеку для здоров’я.

Щорічно у світі від забруднення повітря помирає близько 4 мільйонів людей.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net