Неминущі цінності
Учора Україна відзначала День Гідності і Свободи, встановлений на честь початку двох знаменних і доленосних подій новітньої історії — Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013-го.
Саме 21 листопада 2013 року розпочалися перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Для українського суспільства стало очевидним, що країна стрімко рухається до цілковитого авторитаризму з його зневагою до засадничих прав людини, тотальною корупцією, свавіллям правоохоронних органів, репресіями та терором. Саме це й змусило людей вийти на вулицю.
Громадянський подвиг учасників двох українських революцій, які стали на захист демократичних цінностей, ушанували й в Одесі. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні та всіх, хто поклав своє життя на вівтар свободи, суверенітету.
«Вся історія України — боротьба за свою свободу та гідність. За час незалежності ці цінності утвердилися, на мою думку, саме в результаті двох революцій. І про це треба пам’ятати. Ми зрозуміли, що за свободу та гідність варто боротися. Сьогодні українці є сильною та яскравою нацією. Цим варто пишатися. Я вітаю усіх зі святом — з Днем Гідності та Свободи», — звернувся до присутніх голова облдержадміністрації Максим Степанов.
Голова облради Анатолій Урбанський підкреслив: «Сьогодні, у п’ятиріччя від початку подій, що переросли в Революцію Гідності, ми вшановуємо громадянський подвиг нашого народу, який став на захист демократичних цінностей, прав і свобод, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору. Щиро вітаю учасників національно-визвольної боротьби, всіх тих, хто відстояв перемогу Революції Гідності і зараз продовжує тримати оборону на Сході України».
Нагадаємо, День Гідності і Свободи є своєрідним наступником державного свята на честь перемоги Помаранчевої революції — Дня Свободи, яке відзначалося в 2005—2010 роках і було скасоване указом Януковича в 2011-у.
Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206