У злагоді із совістю
Війну, яку зараз веде Росія проти України, фахівці поділяють на дві складові: агресію збройну та гуманітарну. Одним із чинників останньої є боротьба проти української історичної пам’яті. Тому історія України також є зброєю, роблять висновки експерти.
Привід ще раз поговорити на цю тему випав на недавній презентації двох останніх книжок завідувача кафедри історії та етнографії Одеського національного політехнічного університету, доктора історичних наук, професора Григорія Гончарука. Мова про п’яте видання «Написано у Кабулі і в Одесі» та шосте — «Історія України кличе на лінію вогню» із серії «Мемуари професора».
Участь у заході взяли представники наукової та творчої інтелігенції, яким не байдужа доля України і які уважно стежать за публіцистичними виступами у цій площині.
У своєму виступі автор мемуарів Григорій Гончарук зупинився на основних порушених ним питаннях, зокрема й тих, які непокоять очолюваний ним колектив, з болем повідавши про утиски з боку керівництва навчального закладу, про три переселення кафедри з погіршанням умов та скорочення часу на викладання предмета.
В обговоренні взяли участь доктор фізико-математичних наук, професор, член НСПУ Олександр Птащенко, політик і громадський діяч Руслан Боделан, письменники Анатолій Глущак, Станіслав Стриженюк, Олекса Різників, Галина Могильницька, редактор газети «Прес-кур’єр» Йосип Бурчо, депутат обласної ради Олексій Кобильніков, голова громадської ради при облдержадміністрації, кандидат економічних наук Володимир Максимович та автор цих рядків.
Промовці відзначали активну позицію автора, його сміливість і послідовність у відстоюванні справедливості, наголошували на значущості вивчення історії України для формування громадянської позиції нашої молоді.
Руслан Боделан, аналізуючи процеси, які відбуваються у вищій школі і які уможливили проблеми, порушені у презентованих новодруках, розкритикував реформу вищої освіти в Україні. «Якщо хочеш розвалити державу — розвали освіту», — резюмував він.
Володимир Максимович, зокрема, сказав: «Мій дід колись мене вчив: «Постарайся прожити своє життя у злагоді зі своєю совістю. Це дуже важко, але спробуй». Коли я перечитав книжки Григорія Гончарука, то зрозумів, що і йому дід радив те ж саме. І він неухильно дотримується цього кодексу честі». А от те, що діється довкола кафедри, охарактеризував одним словом: «Заздрість».
Учасники презентації одноголосно підтримали звернення до ректора Одеського національного політехнічного університету Геннадія Оборського, в якому, зокрема, йдеться:
«Ми, вчені, письменники, журналісти, представники громад-ськості, звертаємося до Вас з проханням повернути колективу кафедри історії та етнографії України приміщення, які належали йому 32 роки і з яких виселив його попередній ректор, і не долучатися до українофобських дій на офіційному рівні».
За дорученням учасників зібрання підписав звернення професор Ілля Єрімічой.
Валентин ЩЕГЛЕНКО.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206