У ритмі серця
Одеса готується до другого бієнале — всеукраїнської і міжнародної виставки «Море акварелі», що відкриється у Музеї західного і східного мистецтва 20 листопада о 15.00.
Цій події була приурочена прес-конференція, у якій взяли участь відомі художники і колекціонери: Анатолій Кравченко (куратор), Петро Нагуляк, Василина Драконова і Сергій Заєць (співкуратори). Гостей представив голова Одеської регіональної організації Національної спілки журналістів України Юрій Работін, в офісі якої і проходила прес-конференція.
— Підвалини цього проекту були закладені два роки тому, і саме в Одесі, — наголосив Анатолій Кравченко. — Чому пальму першості взяли одесити? Серед наших партнерів — Одеська національна наукова бібліотека, співробітники якої на основі архівних матеріалів донесли до відома загалу роль одеської школи в розвитку українського акварельного живопису вже в першій половині ХІХ ст. Тут себе реалізували акварелісти з багатьох європейських країн. Різні напрямки розвитку акварельного письма набирали нових потужних обертів саме на одеському ґрунті. Це загальносвітова тенденція. Такі історично вмотивовані центри розвитку акварельного живопису, як Китай, Японія, Англія, Італія, Канада, проводять резонансні фестивалі, й до цього процесу дедалі активніше долучається Україна. У нинішньому бієнале беруть участь мистці з восьми країн світу.
Друга бієнале акварелі в Одесі отримала додаткові імпульси. Маю на увазі включення в контекст проекту творчість такої могутньої фігури, як Тарас Шевченко.
— За первісним задумом ми включаємо в наш проект також роботи класиків, і цього разу серед них — наш видатний маляр, академік Петербурзької академії мистецтв Тарас Григорович Шевченко. Роботи класиків відображені в каталозі, який ми сьогодні презентуємо. Саме цьогоріч минуло 160 років, як Шевченко повернувся із заслання, — продовжив Анатолій Кравченко. — Серед наших партнерів — Національний музей імені Т.Г. Шевченка в Києві, який надав для експозиції роботи Тараса Григоровича.
— Хотів би наголосити, що Спілка журналістів нам дуже сприяє в реалізації цього проекту, — відзначив інший учасник зустрічі Петро Нагуляк. — Надзвичайно влучна назва виставки — «Море акварелі», адже що таке акварель з технічної точки зору? Це — поєднання паперу, фарби і води. Мета виставки — показати, чим живе художник. Мистецтво — це душевний дотик до паперу. Авторам буде дуже цікаво, якщо гості виставки поцінують саме акварель, її самоцінність. Згадаймо, що англій-ці, наприклад, у Тернера, особливо цінували саме доробок у цій техніці, а не твори майстра, виконані олією. Перевага митця не в тому, в якому матеріалі він творить, а в тім, де він творчо найбільше розкрився.
Переглядаю каталог виставки. Радує, що кількість учасників, у тому числі в міжнародних масштабах, збільшилася на третину і складає вже 270 авторів, які є провідними у цій сфері малярства. Кожен щирий у своєму дотику пензлем до паперу, в якому відчувається пульс його серця.
Володимир КУДЛАЧ.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206