Переглядів: 501

Свято українського борщу

Минулої п’ятниці команда журналістів побувала у прес-турі, організованому Одеським центром розвитку місцевого самоврядування, у Великомихайлівській ОТГ, яку очолює Тетяна Жарська, щоб ознайомитися з досягненнями громади.

Попрацювавши згідно з планом, про що неодмінно розповімо, ми ще й потрапили на гарне свято.

Саме того дня, 9 листопада, у Великій Михайлівці відзначали День працівників культури і День української писемності та мови, а ще проводили перший районний конкурс-чемпіонат з приготування борщу. Щоправда, він перетворився на міжрайонний, бо в ньому взяли участь 26 команд із чотирьох районів Одещини. Певна річ, відмовити охочим долучитися до змагання організатори не могли.

Учасників міжрайонного свята привітав заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Колебошин. На площі перед початком кухарського поєдинку розгорнули великий Державний прапор України і хором заспівали Гімн.

На центральній площі біля районного будинку культури команди ще зранку розбили намети, які оформили на свій смак. Були тут імпровізовані українські світлиці, печі-мазанки, розмальовані квітами та птахами, сучасні пікнікові поляни.

Виявилося, що у Великомихайлівському районі проживають дві родини, які носять горде прізвище Борщ. Представниць цих сімей запросили на сцену та вручили гарні каструлі.

Посеред площі організатори свята звели символічне борщове дерево, визнане національним рекордом, адже на ньому висіло аж 29 позицій продуктів, які місцеві кухарі закладають у страву. Ті інгредієнти полічив представник реєстру рекордів України і видав відповідний диплом. Чого на тім дереві тільки не було: від сала до оливок та гранатових зернят!

Ще ніким достеменно не вивчене таке унікальне явище, як український борщ. Хтось стверджує, що його смак залежить від картоплі, інший — від бурячків. Йде у страву квашена капуста, квасоля, буряки чи яблука, гриби, чорнослив, дикі грушки, мідії, всіляка зелень, мед і рибка... Все годиться, що задумує господар чи господиня, аби лише в підсумку, тобто у тарілці, вийшло смачно.

Окрім наборів для приготування борщу, команди привезли сало, пиріжки, пампушки, квашенину і маринади, інші частування, від яких угинаються українські святкові столи.

Вела свято голова Великомихайлівської районної ради Катерина Лаптієнко. Очолювали конкурсні команди, а їх, як уже мовилося, було аж 26, здебільшого старости сіл. Тетяна Жарська вивела на селищну площу і свою команду «ТіК» (Тетяна і команда), яка мала намір приготувати борщ з квасолею та «вушками» — крихітними вареничками з грибами.

Очолював журі ведучий шоу на каналі «Інтер» «Готуємо разом», професійний кулінар Андрій Дромов. Саме він зго-дом виступив і головним експертом зготованих українських борщів, на що командам дали по дві години часу.

Робота закипіла, запалали дрова в «буржуйках», під мангалами і в похідних печах.

Аби люди, що прийшли на свято борщу, не лише заглядали у казани і каструлі, в яких команди готували улюблену всіма нами страву, народний депутат України Олександр Пресман підготував для них приємний сюрприз — виступ народного улюбленця Павла Зіброва. Зі сцени присутніх розважали і самодіяльні колективи з Великої Михайлівки та Захарівського району. Лунали народні пісні, розігрувалися сценки, танцювали діти.

Кожна команда зробила зі своєї презентації справжнє шоу: співали частувальних пісень про борщ та сало, жартували. Щоб задобрити непідкупне журі, припрошували, крім конкурсної страви, скуштувати під чарочку голубців чи рибки.

Усі 26 продегустованих борщів журі визнало смачними і цікавими за рецептурою, але найбільше вподобали «борщ із душею» команди з маленького села Мигаї.

Гуляння-частування у Великій Михайлівці того дня тривали допізна.

Було б добре, якби фестиваль борщу отримав нарешті статус загальнонаціонального, адже такі заходи давно проводяться в інших областях. У нас на Одещині — вперше. І щоб уже наступного року, бажали люди, Україна співала і варила борщі під мирним небом!

Яна СТАСІНА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net