Поза часом і простором
У лісах Амазонії знайшли плем’я, яке ніколи не бачило цивілізацію. Воно налічує близько 200 осіб.
Цілковито дике, за нашими мірками, плем’я зняв з висоти безпілотник експедиції Бразильського національного фонду індіанців FUNAI. Досліджуючи ліси Амазонії, співробітники організації подолали близько 300 кілометрів — 180 кілометрів на човнах, автомобілях та мотоциклах, ще 120 — пішки.
Общину індіанців, яка ніколи не контактувала із зовнішнім світом, вчені виявили між притоками річок Ютаі та Юруазиньо. Про те, що ці люди ізольовані від досягнень циві-лізації, свідчать давні способи видобування їжі та спорудження житла. На знятих кадрах видно узлісся, де індіанці вирощують кукурудзу, банани, боби та інші культури. Звірів вони полюють за допомогою лука, стріл і древньої сокири. Учасникам експедиції вдалося сфотографувати кілька предметів побуту індіанців, а також каное (їх ви бачите на світлині) для пересування по Амазонці та її притоках.
За попередніми висновками фахівців, це плем’я належить до мовної групи пано — її представники живуть у вологих лісах Бразилії, Перу та Болівії.
За оцінкою вчених, у резервації «Вале до Яварі», де вже знаходили досі невідомі общини, проживають 11 племен, які вступали в контакт із зовнішнім світом, й вісім — повністю ізольованих.
Місцеві жителі неохоче зближуються з прибульцями, намагаючись триматися подалі від цивілізації. Дослідники відзначають, що аборигени потребують захисту від браконьєрів, які не тільки виснажують тамтешні ресурси, а й нападають на племена. «Ми повинні активізувати пильність та нагляд, щоб приборкати шукачів легкої наживи, зокрема й золотошукачів, і забезпечити повне володіння тією територією її корінними народами», — цитує прес-служба FUNAI координатора експедиції Віктора Фуіса.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206