Неповторна часточка Світового океану
31 жовтня 1996 року урядові організації Болгарії, Румунії, Росії, Туреччини, Грузії та України підписали «Стратегічний план дій із відновлення та захисту Чорного моря». Необхідність у такому документі виникла через небезпеку руйнування унікальних природних комплексів цієї водної території. Тоді ж вирішили проголосити 31 жовтня Міжнародним днем Чорного моря.
Вивченням Чорного моря займаються, зокрема, фахівці-океанологи. Океанологія — комплекс наук, які досліджують Світовий океан. Вона об’єднує фізику океану, або океанографію, хімію та біологію океану.
Нині Одеський державний екологічний університет (до 2001-го — Одеський гідрометео-рологічний інститут) є єдиним в Україні вищим навчальним закладом, який готує фахівців за спеціалізацією океанологія, гід-рографія (спеціальність «Науки про Землю») на кафедрі океанології та морського природокористування. Освітньо-наукова діяльність кафедри спрямована на реалізацію одного з основних завдань державної морської політики, визначених у Мор-ській доктрині України на пе-ріод до 2035 року, — «збереження і розвиток наукового та кадрового потенціалу всіх складових морської діяльності на рів-ні, що забезпечить ефективну реалізацію національних інтересів держави».
Серед основних напрямів наукової діяльності кафедри — розробка та впровадження для вирішення прикладних завдань морського природокористування технологій моделювання і прогнозування стану морського середовища. В останнє десятиріччя основними об’єктами океанологічних досліджень ОДЕКУ були північно-західна частина Чорного моря, зокрема її Одеський район, лимани Північно-Західного Причорномор’я: Тилігульський, Дофіновський, Куяльницький, Хаджибейський, Дністровський, Тузловська група. Для наукового обґрунтування управлінських рішень, спрямованих на стабілізацію та по-ліпшення гідроекологічного режиму, екологічного стану морських акваторій та лиманів, з урахуванням впливу як антропогенних, так і природних чинників, у тому числі змін клімату, застосовується комплекс сучасних математичних моделей.
Серед найвагоміших міжнародних науково-дослідних проектів океанографічного спрямування, які виконував Одеський державний екологічний університет в останні роки у складі європейських дослідницьких консорціумів, — проект 7-ї Рамкової програми Європейського співтовариства «Комплексне управління водними ресурсами і прибережною зоною в європейських лагунах в умовах змін клімату» та проект «Комплексне управління «гарячими» точками і збереження екосистеми Чорного моря — HOT BLACK SEA» в межах спільної операційної програми «Басейн Чорного моря».
У зв’язку з анексією півострова, а відтак з примусовим виведенням у 2014 році з-під юрисдикції України Кримського наукового кластеру океанографічних досліджень особливої актуальності набуло завдання відновлення сучасної національної системи оперативного прог-нозування гідрологічних та гідрофізичних параметрів стану морського середовища, льодової обстановки в українській частині акваторії Азово-Чорноморського басейну для забезпечення потреб морегосподарського комплексу. Задля цього нинішнього року ОДЕКУ спільно з Гідрометцентром Чорного та Азовського морів створили міжвідомчий науково-виробничий та освітній центр «Гідрометеорологічне забезпечення морегосподарської діяльності».

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206