№ 93 (22003) субота 3 листопада 2018 року

Переглядів: 580

Передстартові потенції

Які основні виклики стоять перед політичними партіями напередодні президентських та парламентських виборів, які проблеми очікують на них під час самих перегонів? Які механізми та практики використовують партії у роботі з виборцями?

Відповіді на ці питання можна було почути під час дискусії на тему «Політичні партії перед стартом виборчої кампанії», що відбулася у прес-центрі «Контекст-Причорномор’я».

Голова обласної організації ВГО «Комітет виборців України» Анатолій Бойко проаналізував результати дослідження діяльності місцевих організацій парламентських партій. Як засвідчив моніторинг, найактивнішими в інформаційному просторі Одещини є Блок Петра Порошенка «Солідарність», «Опозиційний блок», ВО «Батьківщина» та Об’єднання «Самопоміч». У ЗМІ також найбільше представлені «Солідарність», «Опозиційний блок», «Батьківщина» та «Самопоміч». Усі парламентські політсили, крім Радикальної партії Олега Ляшка, поширюють в області партійні газети. «Народний фронт», Радикальна партія та «Самопоміч» не використовують зовнішню рекламу.

Переглядів: 548

Поворотний момент в історії планети

30 жовтня Всесвітній фонд природи (WWF) оприлюднив дані звіту «Жива планета»-2018, чи не найбільшого дослід-ження «стану здоров’я» Землі. В Одесі презентація цього звіту та його обговорення відбулися 1 листопада.

У межах дослідження науковці проаналізували дані 16704 популяцій 4005 видів тварин по всьому світу за останні 40 років. Динаміка «Індексу живої планети» вказує на зниження за цей час кількості хребетних тварин на 60%. Тобто в середньому чисельність популяцій ссавців, птахів, рептилій, амфібій і риб зменшилася за останні чотири десятиліття більш ніж наполо-вину. Найрізкіше скорочення спостерігається у Південній та Центральній Америці — на 89% від 1970-го. Найвразливішими виявилися прісноводні види, чисельність популяцій яких зменшилася на 83%.

Переглядів: 498

Без адміністрації Москви

Нещодавнє рішення синоду Вселенського патріархату скасувало юрисдикцію Російської церкви над українським єпископатом, відтак нині всі православні архієреї України вважаються служителями Вселенського престолу, незалежно від того, до якої з трьох Церков вони належали раніше, і повинні чекати на директиви Константинополя щодо своїх подальших дій. Про це в інтерв’ю ВВС (www.bbc.com/ukrainian/features-46069420) розповів представник Вселенського Патріархату при Всесвітній раді Церков, доктор богослов’я, який давно та глибоко займається українською проблематикою, архієпископ Тельміський Йов (Геча).

Архиєпископ Йов підкреслює: з 11 жовтня цього року архієреями Вселенської церкви є не лише єпископи, які належали до УПЦ КП та УАПЦ, а й представники Церкви Московського патріархату в Україні. «Скасуванням синодального акта 1686 року про передачу Київської митрополії — тобто, фактично, території України — під адміністрацію Російської церкви скасована адміністрація Московською церквою Київської митрополії і всіх єпархій в Україні», — каже представник Вселенського патріархату… З канонічної точки зору це означає, що сьогодні в Україні УПЦ (МП) більше не існує. Всі архі-єреї тепер в Україні де-факто згідно з цим рішенням Синоду є архієреями Вселенського престолу, і вони тепер повинні чекати директиву Вселенського патріархату щодо свого подальшого функціонування й існування в перспективі надання автокефалії Православній церкві в Україні».

Переглядів: 2273

Безмежність нашої книжки

Як уже повідомляли «ЧН», 10 листопада у Любашівці відбудеться виїзний зо-нальний фестиваль української книги пам’яті Михайла Грушевського «Безмежність української книги».

До участі у заході запрошуються представники Ананьївського, Балтського, Кодимського, Любашівського, Подільського та Савранського районів.

Переглядів: 779

«Рідне слово лежить на серці...»

У кожного народу минуле, сучасне й майбутнє зв’язані воєдино мріями та люд-ською пам’яттю, яка споконвіків передається з покоління в покоління, живе в писаних і матеріальних пам’ятках. Щоб упевнено рухатися вперед, щоб ясніше розуміти шляхи, які пройдено, розуміти сучасність, треба знати минуле, знати історію.

Здавалося б, що ці загальновідомі істини, лежать в основі світоглядності кожного українця. Здавалося б... Але життя мудро розставляє всі крапки над «і», надаючи можливість кожному з нас побачити себе у дзеркалі цих загальновідомих істин. Наприклад, ми часто говоримо або чуємо від когось, або читаємо у книжках, газетах, журналах, що ім’ярек — «справжній син», «справжній патріот», «справжній воїн», «справжній друг, товариш» тощо. І коли вже існує таке поняття, як «справжній», то, без усякого сумніву, існує і йому протилежне — «несправжній», «фальшивий»: «несправжній патріот, друг, товариш…». Що ж залишається у цій ситуації робити кожному з нас? Вибирати для себе одне з двох: або ти справжній, або... У третьому стані можна перебувати теж, але той стан, самі знаєте, як він називається, тому про нього намагаються здебільшого мовчати або не говорити вголос.

Переглядів: 2176

Лесина подорож до моря

8 листопада в Одеській обласній науковій бібліотеці ім. М. С. Грушевського відбудеться презентація збірки Лесі Українки «Подорож до моря».

Це перше окреме видання циклу, який раніше друкувався лише у збірниках чи зібраннях творів поетеси, присвячене 130-річчю першого приїзду 17-літньої Лесі Українки до Одеси (упорядник А. Кршемінський, післямова Т. Ананченко, ілюстрації Л. Дем’янишиної, фотографії Лесі надані Т. Скрипкою).

Автори намагалися подати цикл «Подорож до моря» у контексті світосприйняття Одеси, її краєвидів, морської стихії юної за віком, але вже досить зрілої в поетичному сенсі Лесі Українки, яку хвороба змусила приїхати до нашого міста. Родина видатного українського бібліографа, мовознавця і громадського діяча М.Ф. Комарова оточила тут її увагою, турботою і любов’ю. Недарма цикл має підзаголовок «Посвята сім’ї М.Ф. Комарова».

Видання призначене для найширшого кола читачів, які шанують і твори Лесі Українки, й українську літературу назагал.

Початок зустрічі — о 18.30. Вхід вільний.

Переглядів: 4262

Олександр ШЕВЧЕНКО: Моя мета — країна гідності та правди

Зроблю все, щоб Україна стала такою

УКРОП — єдина українська партія, яка проводить праймериз, щоб визначитися зі своїм кандидатом на президентські вибори. Учасник праймеризу Олександр Шевченко пояснює це тим, що більшість партій в Україні — узурповані, створені під одну людину. УКРОП з першого дня існування формувався і розвивався як демократична партія, а не проект одного «вождя».

Нагадаємо: одеський регіон у певному сенсі для УКРОПУ є рідним. Із травня 2014 року по травень 2015-го місцеву ОДА очолював «укропівець» Ігор Палиця. Саме завдяки злагодженій роботі його команди у ті нелегкі для України часи в місті та області не змогли «розправити плечі» елементи, що підтримують сепаратистські ідеї. Доклавши чималих зусиль, команда УКРОПУ змогла зупинити так звану «російську весну» в Одесі.

Праймеризи УКРОПУ вже пройшли у більш як десяти регі-онах України. Минулої п’ятниці вони відбулися в Одесі. Як і під час попередніх голосувань, Чорноморська перлина віддала свою перевагу Олександрові Шевченку, народному депутатові та успішному бізнесменові. Він переміг в Одесі, набравши абсолютну більшість голосів.

Основний посил, який претендент хотів донести одеситам, — необхідність об’єднання народу навколо ідеї успішної України. Без спекуляції на питаннях національності, мови і віросповідання. Важливі тільки чесність і бажання працювати в ім’я побудови такої країни, в якій хотілося б жити.

Вже після праймеризу Олександр Шевченко дав розгорнуте інтерв’ю програмі «Камо Грядеши». У ньому він оз-начив основні цілі, з якими йде на вибори.

Переглядів: 498

Портовики напитують підрядників

Адміністрація морських портів України провела в Одесі Dredging day-2018, де представила зарубіжним та вітчизняним компаніям проекти капітального й експлуатаційного днопоглиблення в портах, каналах і внутрішніх водних шляхах, реалізація яких розпочнеться в 2019-у й буде продовжена в найближчі кілька років. Загальний обсяг робіт за проектами — 16,335 млн м3.

«Проведення капітального та експлуатаційного днопоглиблення в портах є одним з основних завдань, які ставить перед АМПУ держава. В останні два роки нам вдалося домогтися того, що провідні світові компанії почали брати участь у конкурсах щодо цих робіт в україн-ських портах. Це дозволило нам забезпечити економію на проектах капітального днопоглиблення в портах «Южний» і «Чорноморськ» у розмірі понад 400 млн грн», — зазначив керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс.

Переглядів: 604

Два роки, що варті десятиліть

«У боротьбі знайдеш ти право своє!». Це гасло часів боротьби з російським царатом мимоволі спливло в пам’яті, коли слухав розповідь Геннадія Топольницького, голови Затишанскої ОТГ Захарівського району, про ті проблеми, з якими доводилося зіштовхнутися під час реалізації планів розвитку громади за майже два роки її існування.

Ця зустріч відбувалася в центрі об’єднаної громади — смт Затишшя — в рамках організованої регіональним відділенням Асоціації міст України поїздки туди групи одеських журналістів, а також делегацій Красносільської, Любашівської та Зеленогірської ОТГ, котрі цікавилися, як ідуть справи у колег.

Переглядів: 495

Тріумф «Викраденої принцеси»

Створений за підтримки Держкіно України мультфільм «Викрадена принцеса» став переможцем шостого Міжнародного кінофестивалю The Richard Harris International Film Festival (RHIFF-2018) в номінації «Найкращий художній фільм».

Голова Держкіно Пилип Іллєнко привітав творців стрічки з нагородою: «Після шаленого визнання та любові українського глядача «Викрадена принцеса» завоювала свою першу міжнародну премію і довела, що є достойним конкурентом найкращим зразкам світової комерційної анімації. Переконаний, що це далеко не остання її перемога!».

Переглядів: 4131

Доля «Літнього театру» очима одеситів

«Літній театр» вже не один рік перебуває в епіцентрі скандалу. Активісти, про що наша газета не раз писала, всіляко перешкоджають, аби його територію віддали під забудову. А що про все це думає загал? Чи переймається цим питанням? Дослідницька компанія «Моніторинг» провела відповідне опитування. Всього залучили 1200 респондентів віком від 18 до 69 років, більшість з яких (58 відсотків) народилася й виросла в Одесі. Ці люди не менше разу на місяць від-відують Дерибасівську вулицю (67 відсотків) і Міський сад (61 відсоток).

Отже, 37 відсотків опитаних назвали Міськсад «уособленням Одеси», «її серцем», «символом міста» і «його душею», 19 відсотків — «зеленим місцем для відпочинку» та «оазисом». «Історичною пам’яткою Одеси» вважають його 18 відсотків респондентів, ще 9 відсотків — «місцем, у якому варто побувати кожному приїжджому», і лише 4 відсотки — «місцем культурного відпочинку одеситів».

Переглядів: 529

Неповторна часточка Світового океану

31 жовтня 1996 року урядові організації Болгарії, Румунії, Росії, Туреччини, Грузії та України підписали «Стратегічний план дій із відновлення та захисту Чорного моря». Необхідність у такому документі виникла через небезпеку руйнування унікальних природних комплексів цієї водної території. Тоді ж вирішили проголосити 31 жовтня Міжнародним днем Чорного моря.

Вивченням Чорного моря займаються, зокрема, фахівці-океанологи. Океанологія — комплекс наук, які досліджують Світовий океан. Вона об’єднує фізику океану, або океанографію, хімію та біологію океану.

Переглядів: 2000

Стресовий понеділок

Пізня осінь — сезон масових захворювань (грип, ГРВІ, застуда). Думаю, кожен замислювався над тим, що б зробити такого, аби не звалитися з ніг, не занедужати. Втім, перш ніж відповісти на це запитання, варто розібратися, чому нас чіпляються різні віруси-бацили.

Існує, щонайменше, п’ять причин захворювань сучасної людини. Передусім, це стрес. За середньостатистичними даними, найбільша кількість лікарняних листів виписується саме в понеділок — найстресовіший день тижня, а найменше — у п’ятницю. Справді, стрес — прямий шлях до ослаблення імунітету. Постійна напруга впродовж дня, що восени пов’язано ще й зі зміною світлового режиму (пізній світанок, ранній захід сонця), призводить до вразливості захисних сил організму.

Переглядів: 478

Підводний безпілотник

Фахівці Австралійського технологічного університету, компанії Google та Фонду захисту Великого Бар’єрного рифу розробили перший у світі підводний роботизований апарат.

Підводний безпілотник Ranger-Bot використовуватиметься для щоденного спостереження за станом Великого Бар’єрного рифу.

Як повідомляють автори, високотехнологічна система під-водного бачення дозволить йому аналізувати об’єкти і відправляти дані на віддалений сервер. Основні завдання RangerBot: контроль якості води, ступеня та швидкості знебарвлення коралів, підрахунок і каталогізація шкід-ливих організмів й отримання повної карти рифу. Відмінною перевагою апарата є тривалий час роботи під водою впродовж усієї доби.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net