№ 90 (22000) четвер 25 жовтня 2018 року

Переглядів: 4246

Чому зросла ціна на газ?

Підвищення ціни на газ для населення прем’єр-міністр Володимир Гройсман назвав вимушеним кроком, щоб Україна могла далі розвиватися. На урядовому порталі (www.kmu.gov.ua) з цього приводу вміщене таке його звернення:

Багато хто пам’ятає той час, коли Україна переживала кризові 90-ті. Стрімка інфляція, затримки з виплатою заробітної плати, високий рівень безробіття, потім перше різке знецінення української гривні — долар тоді зріс із трьох до п’яти гривень.

У 2018-у Україна знову могла б повернутися в 1990-ті. У 2006—2013 роках були взяті мільярдні доларові кредити, які не були тодішньою владою спрямовані на розвиток економіки, а були розтринькані і витрачені на «проїдання». За цей час борг України був нарощений більш ніж на 50 млрд доларів. Це річний бюджет України!

Безвідповідальність тодішніх чиновників зробила сьогодні заручниками простих українців. А тепер настав час повертати ці борги — у наступні п’ять років держава Україна має віддати більше 30 мільярдів доларів.

Переглядів: 4184

Об’єднуюча ідея полікультурної держави

В ефірі телеканалу «Третій цифровий», від-повідаючи на запитання ведучого, голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський розповів, зокрема, про своє бачення «мовного питання» у нашому багатонаціональному краї.

Ведучий: Верховна Рада України ухвалила у першому читанні новий законопроект про мову, яким передбачається врегулювання використання державної мови у всіх сферах, у тому числі і в засобах масової інформації. Як, на вашу думку, це може вплинути на жителів Бессарабії, адже південь Одеської області відрізняється багатонаціональністю?

Переглядів: 491

Орест ДЕЙЧАКІВСЬКИЙ: Резолюція Сенату США документує злочини Росії

Затверджена нещодавно Сенатом США резолюція, що визнає Голодомор 1932—1933 років геноцидом україн-ського народу, є не поодиноким актом, який класифікував цю трагедію саме в такий категоричний спосіб. Адже ще на початку 1980-х українська громада у США добилася офіційного розслідування цих подій, висновками якого стало пряме визнання: Йосип Сталін чинив геноцид проти українців. З того часу формулювання зі словом «геноцид» зустрічало різний політичний опір у Конгресі й адміністрації Сполучених Штатів, і саме зараз офіційно підтверджене резолюцією Сенату.

Про те, які зусилля докладалися в боротьбі за визнання правди, в ексклюзивному інтерв’ю «Укрінформу» розповів Орест Дейчаківський, який має 35-річний досвід роботи в Гельсінській комісії при американському Конгресі.

Переглядів: 448

Арена партнерства

Із 19 жовтня по 2 листопада в Україні, вже традиційно, проходять «Тижні Німеччини» — Deutsche Wochen.

В Одесі, звісно, також.

«Тижні Німеччини в Україні» були вперше організовані восени 2013-го і відтоді проводяться щороку. Як арена німецько-українських відносин вони рік за роком демонструють, наскільки тісним і багатогранним є німецько-українське партнерство у сфері культури, мистецтва, економіки, науки, громадянського суспільства.

Переглядів: 515

Цінові емоції

У вересні подорожчали три чверті продуктів із соці-ального кошика, написав на своїй сторінці у Facebook директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

«За даними державної служби статистики, у вересні, порівняно із серпнем, подорожчали 75 відсотків соціального асортименту продуктів. Відбулося значне збільшення вартості всіх видів хліба, макаронів, пшеничного борошна, рису, манки, ячної крупи, пшона, яловичини, свинини, сала, тушок та філе курки, вареної ковбаси, мороженої риби, молока, сирів, сметани, масла, яєць і буряків», — зазначив він. Найбільше додали в ціні куряче філе — 8,3 гривні, свинина — 3,2, яйця — 3, курячі тушки — 2,9, сало — 2,2 гривні.

Переглядів: 489

Дорожня карта змін, які потрібні країні

Минулого тижня в Одесі відбувся Х Національний експертний форум. Така важлива подія вперше проходила за межами столиці. Серед учасників: віце-прем’єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, міністр закордонних справ Павло Клімкін, політики, українські та закордонні експерти, представники ОБСЄ, посли Франції і Кореї в нашій країні.

Захід був організований Інститутом Горшеніна за партнерської підтримки Представництва Фонду Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі й Одеської обласної державної адміністрації.

Переглядів: 487

Застереження Стівена Хокінга

Нещодавно, 16 жовтня, опублікована остання робота англійського фізика Стівена Хокінга «Короткі відповіді на серйозні питання». Вчений висловив побоювання щодо появи у світі суперлюдей зі зміненою ДНК, які стануть вищою расою, а звичайні земляни будуть приречені на вимирання.

Багачі, припускає Стівен Хокінг, для підвищення свого рівня інтелекту, подовження тривалості життя, поліпшення здоров’я та пам’яті здатні модифікувати ДНК, і з такими «суперлюдьми» «звичайні смертні» не зможуть конкурувати. Відтак, на думку вченого, це призведе до того, що останні, тобто абсолютна більшість землян, почнуть формувати особливу, нижчу касту або зовсім вимруть.

Переглядів: 509

Оформлений працівник — легальна зарплата

Головне управління ДФС в Одеській області нагадує, що 5 вересня Кабінет Міністрів затвердив розпорядження «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення», яким передбачено проведення органами державної влади комплексних заходів, спрямованих на боротьбу із зарплатами «у конвертах» та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин з найманими працівниками.

З початку року фіскальна служба Одещини провела 426 перевірок суб’єктів господарювання з питань дотримання законодавства при виплаті заробітної плати, під час яких встановлено 3355 працівників без офіційного працевлаштування. За січень-вересень майже 1650 таких працівників уже легалізовані, офіційно оформлені та сплачують податки до бюджету.

Переглядів: 634

У ніч на Покрову 1618-го...

До 400-річчя козацького походу Петра Конашевича-Сагайдачного на Москву

Петро Сагайдачний здобув славу великого полководця у двох походах — у московському 1618 року і під Хотином у 1621-у. Він одним з перших відчув потяг українства в боротьбі за свою незалежність до цивілізованої Європи і вміло захищав її від Османської імперії та Московського царства. Його шестирічне гетьманство — це час, коли козацтво остаточно стало українським національним військом.

На початку XVII ст. в Московській державі панували так звані «смутні часи», які почалися після смерті останнього царя з роду Рюриків, — Федора Івановича. Царська династія обір-валася, що стало приводом до появи самозванців. Щоб заспокоїти розбурхане суспільство, московити обрали собі царем Василя Шуйського. Але той не виправдав сподівань і втягнув країну в ще більшу смуту. Тоді й з’явилися ті, хто вирішив об’єд-нати Московію й Польщу в одне політичне ціле через обрання московським царем представника нової династії.

Переглядів: 4155

Як імпульс до милосердя, терпіння і співчуття

«Істина. Доброта. Терпіння — мистецтво, дароване з небес». Під таким гаслом щойно відкрилася виставка китайських майстрів живопису, засвідчивши непересічну подію в культурному житті Одеси.

На відкритті цієї напрочуд цікавої і гостросюжетної експозиції, яку зініціювала громадська організація «Асоціація Фалунь Дафа», виступили відомі мистецтвознавці з Києва та Одеси, а також наш земляк-художник Микола Вилкун. Він, як і інші, підкреслив таку одвічну якість мистецтва, як його спрямованість на життя, його тісний зв’язок, зокрема, і з політичною складовою Цьому аспекту сьогодні ми приділяємо недостатню увагу, а презентована виставка засвідчує, що без мистецького осмислення того, що відбувалося раніше, і відбувається зараз, суспільству важко очиститися і йти далі.

Переглядів: 567

Як завжди, тільки в бій!

На розгляд Історичного клубу «Холодний Яр» 14 жовтня подано збірку сонетів Олекси Різникова «Двострунне грало» (Одеса: Друк, 2002) та поему «Промінь з Одеси» (Врадіївка, 2016) — на славу поетових учителів Ніни Строкатої-Караванської та Свято-слава Караванського, багатолітніх борців за волю України. У поданні зазначено: «Я, як завжди, тільки в бій!». Це гасло життя Святослава Караванського стало і смислом життя-боротьби Олекси Різникова.

«Двострунне грало» — це півтори сотні сонетів, створених у казематі Одеського КҐБ та під час другого ув’язнення автора в 1971—1977 роках у концтаборі №36, де він карався за свою любов до України. У цьому страшному таборі загинули Валерій Марченко, Юрій Литвин, Олекса Тихий і Василь Стус.

Переглядів: 4205

У декреті — татусь

Упродовж багатьох століть пропагувалося, що догляд за дитиною — винятково прерогатива матері. Мовляв, чоловік не зможе подбати про немовля так, як це зробить жінка. Та часи змінюються, і колишні стереотипи, що чоловік — то єдиний годувальник сім’ї, потроху залишаються в минулому.

Тато в декреті — тепер не таке рідкісне й шокуюче явище, як ще десяток років тому. У світі стає дедалі популярнішим серед чоловіків іти у відпустку з догляду за дитиною. Як це відбувається за кордоном і як в Україні — нижче.

Переглядів: 1183

Ранок приніс недобру звістку — не стало Ігоря МАРКОВСЬКОГО…

Могутній талант Ігоря чого тільки не переніс… Число випробувань, на які його наражала хвороба протягом десятиліть, тяжко піддати осмисленню…

Але в багатьох душах, яким був рідним дух його Великої особистості з неймовірною волею до життя та незламної потреби живитися енергією мистецтва, разом і максимальне занурення у свою творчість — свою граничну Екзистенцію, що почасти рвала його душу невблаганними проблемами, він був не просто взірцем, а, в першу чергу, образом, який вигравав не одну дуель зі своєю долею…

Переглядів: 460

Батьківські права та обов’язки — рівні

Уже два роки справно плачу аліменти, але колишня дружина не дає бачитися із сином. Що мені робити?

Іван Луцюк.

Умовами повноцінного виховання дитини є постійний контакт з батьками та іншими родичами. Тому під час підготовки другого пакету законів #ЧужихДітейНеБуває ми пішли на безпрецедентний для нашої держави крок: урівняли можливості для виховання й спілкування з дитиною як того з батьків, з ким вона проживає, так і того, хто мешкає окремо від дитини. Зокрема, було гарантоване право того з батьків, хто живе окремо, бачитися з малюком.

Чи впливає на можливість спілкування з дитиною те, з ким вона проживає?

Мати і батько мають рівні права та обов’язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою.

Переглядів: 538

Охоронний грант для дельти Дунаю

Європейська програма Endangered Landscapes Programme (Охоронні ландшафти) виділила Rewilding Europe та місцевим партнерам грант на масштабне відновлення великих водно-болотних угідь і степів у дельті Дунаю.

Кошти спрямують на підтримку найбільшого проекту з відновлення природи, який будь-коли втілювався у цьому регіоні. Йдеться про реанімацію природних ландшафтів Дунайської дельти, їх флори та фауни на площі понад 40000 гектарів (400 квадратних кілометрів) на території трьох країн: Румунії, України та Молдови. З-поміж інших цілей — зміцнення прикордонного співробітництва в регіоні й підтримка біосферних заповідників трьох держав. Усе це разом, передбачається, завдяки розвитку стійкої економіки на основі природи, принесе користь тамтешнім місцевим громадам.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net