Переглядів: 746

Діти не винні, що таке начальство...

Апаратна нарада обласної державної адміністрації, що відбулася вчора, розпочалася із представлення головою ОДА Максимом Степановим свого новопризначеного заступника, яким став Віталій Січинський, донедавна — голова Савранської райдержадміністрації.

Розширення мережі закладів дошкільної освіти, а також придбання меблів та іншого необхідного обладнання для навчальних закладів стало провідною темою порядку денного апаратної. Питання освіти, за словами Максима Степанова, перебуває на постійному контролі обласної влади. На превеликий жаль, уточнив він, не все, що ми планували, вдалося виконати: десь відверто блокували доручення, десь просту недопрацювали…

Про виконання протокольного доручення від 28 серпня більш розгорнуто з трибуни доповідав Олександр Лончак, директор департаменту освіти і науки ОДА.

Кілька десятків шкіл області так і не спромоглися посадити своїх першокласників за новенькі парти, місцева влада не подбала й про те, щоб діти уві-йшли в оснащені сучасною комп’ютерною технікою класи. І це при тому, що гроші для цього були на рахунках громад.

— Ще на початку цього року керівників районів і громад водили мало не за руку, показували і пояснювали, що потрібно придбати і де воно є у продажу. Зорієнтувалися, організували тендер, уклали угоду, оплатили і все привезли… Це все планувалося зробити для дітей — вони ж бо один раз у житті першокласники! Ні, таки й досі де в кого так і не дійшли до цього руки. Діти не винні, що таке начальство у районі, що такі в них керівники громад, — сказав Максим Степанов.

Відтак розпорядився щотижня моніторити ситуацію щодо придбання шкільних меблів, як і темпи скорочення черг на місця в дошкільних закладах.

— Черги на місце у дитячому садочку мусять бути ліквідовані, а для цього потрібні системні перетворення, — наголосив керівник облдержадміністрації при обговоренні питання соціальної ваги.

Слід зазначити, що із вересня 2017-го до вересня 2018-го на Одещині вже створено 2400 додаткових місць у дитячих садках. І до кінця року буде ще 600.

Для фінансуванні дошкільних закладів Максим Степанов запропонував розробити і запровадити механізм «кошти йдуть за дитиною», щоб повністю ліквідувати черги у садочках.

«Я дав доручення департаменту освіти продумати алгоритм дій, щоб ми вийшли на режим, коли кошти з місцевих бюджетів виділятимуться на конкретну дитину. Необхідно, аби «гроші йшли за дитиною», незалежно від форми власності того чи іншого дитсадка. Це стимулюватиме і приватний сектор відкривати нові заклади для дошкільнят, а також допоможе системно вирішити проблему з чергами, — підкреслив голова ОДА і додав: — Ми брали на себе зобов’язання зменшити черги у дитсадки регіону на 2,5 тисячі місць до кінця року. Наразі цей план практично виконано, і до кінця 2018-го кількість таких місць зросте до 3 тисяч».

Облдержадміністрація надала рекомендації й органам влади на місцях, спрямовані на зменшення черг у дитсадки. Йдеться, зокрема, про застосування пільгових ставок орендної плати для розміщення приватних садочків, а також зниження навантаження з комунальних платежів, що, відповідно, вплине і на зниження вартості оплати послуг для батьків, чиї діти навчаються у приватних дошкільних закладах.

Зауважимо, наразі в Одеській області налічується 856 закладів дошкільної освіти, що на десять більше, ніж торік. У них навчаються майже 78 тисяч наших маленьких земляків. За цей рік показник охоплення дітей закладами дошкільної освіти зріс на 4% і склав 82%.

Не оминули під час апаратної наради і питання готовності області до опалювального сезону. У роботі вже 103 котельні, які пройшли випробування, до подачі тепла підключені 108 закладів соціальної сфери, серед яких 31 дитячий садочок, 16 лікарень тощо. Дванадцять районів повністю готові до опалювального сезону, у восьми з них він практично розпочався. Дві доби температура довкілля триматиметься на +8 градусів — і система запрацює на повну потужність.

Теплодар, пообіцяли, також не залишиться без тепла.

— З року в рік — одне і те ж! Альтернативної котельні, про яку стільки говорять, зводити ніхто і не збирався! Будемо щось спішно вирішувати, — сказав Максим Степанов, — оскільки тамтешня міська влада самостійно не спроможна вирішити це важливе для людей питання.

Під час апаратної наради торкнулися й питання упередження спалахів сибірської виразки, на яку недавно занедужали люди у Саратському районі, заразившись від хворої тварини.

Максим Степанов поцікавився станом здоров’ям потерпілих, організацією медичних оглядів на місцях і лабораторних досліджень, а також дав доручення розробити план відповідних профілактичних заходів, переглянувши старі програми, і подбати про достатню кількість вакцини, щоб такого більше у нас не траплялося.

Яна СТАСІНА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua