Місце проживання: Марс
Науковці Федеральної політехнічної школи Лозанни у Швейцарії виписали покрокову інструкцію щодо створення на сусідній планеті надійної дослідницької станції.
За інформацією журналу Discover, у детальному плані йдеться, як долетіти до Марса, збудувати там табір і створити середовище, придатне для життя людей у довгостроковій перспективі. Взявши на озброєння цю інструкцію, вчені зможуть нарешті розпочати підготовку довгоочікуваної колонізації Червоної планети.
Першим етапом у створенні колонії на Марсі, звісно, буде виявлення там місця, найпридатнішого для виживання. Науковці звертають увагу на полюси планети, де зосереджені великі запаси криги, що накопичувалася багато тисяч років. Ця крига містить значну кількість замерзлої води, яку потенційно можна добути й підготувати для вживання людьми.
На полюсах також є багато інших корисних ресурсів, як-от вуглекислий газ, залізо, алюміній, кремній, сірка. Їх можна використати для виробництва, скажімо, скла, цегли, пластику та інших необхідних у будівництві матеріалів. Зрештою, доклавши зусиль, для виробництва пального можна буде використати наявні там водень і метан. Утім, всі ці ресурси, як і придатне для життя середовище, не будуть доступними для перших колоністів. Тому швейцарські вчені пропонують спочатку відправити на Марс ватагу роботів, які б почали будівництво до прибуття людей.
Другий етап — побудова самої марсіанської бази. За проектом науковців, вона повинна складатися з трьох частин: центрального ядра, трьох капсул та масивного куполу, який би все це накривав. Центральне ядро бази має бути 12,5 метра заввишки і
5 метрів у діаметрі. Воно служитиме за невеликі, але достатні для проживання приміщення для колоністів. Три капсули довкола ядра відіграватимуть роль повітряних пробок — переходів, які з’єднають ядро з поверхнею Марса і мінімізують перепад атмо-сферного тиску між ними. А велетенський купол з поліетиленового волокна, вкритий 5-метровим шаром криги, захищатиме всю площу бази. Це потрібно для того, щоб убезпечити колонію від космічної радіації, а також відрегулювати атмосферний тиск.
Щойно роботи закінчать споруджувати базу, на Марс вирушить екіпаж із шести людей. Найкраще, пропонують учені, запустити цю місію під час марсіанського полярного літа, коли сонячне світло зберігається впродовж 288 днів. Проживши на базі де-в’ять місяців, команда повинна повернутися на Землю, і це стало б першою в історії пілотованою місією на Марс.
Видання Discover зазначає, що план швейцарських науковців, на перший погляд, здається ідеальним, але в ньому все ж є прорахунки. Наприклад, щоб збудувати описану марсіанську базу, потрібно 110 тонн обладнання, а сьогодні не існує ракет, здатних доставити такий великий вантаж. Втім, формулювання чіткого плану дій — це рух у правильному напрямку.
Інна ЯКИМЕНКО.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206