Переглядів: 4107

«Наш капітал — це наша ідея»

Голова Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олег Тягнибок цими днями зустрівся з одеситами.

Того надвечір’я непогідь наче попереджувала про те, що досить скиглити й киснути, а треба вже стріпнутись і зібрати свої думки докупи, cтати активнішими та зосередитись на тому, що чекає нас попереду. Буряна погода мовби резонувала з приїздом Олега Тягнибока. З огляду на те, що події в Одесі, як завважив політик, своєю гостротою значно випереджають ті, що відбуваються в інших містах і в Києві (йшлося про недавній збройний напад на активіста), «Свобода» не може залишатись пасивною за визначенням.

— Ми з упевненістю приймаємо те, що готує нам провидіння, — сказав політик. — Будемо рухатись далі, у завтрашній день.

Рухатися далі у межах своїх можливостей, адже «Свобода», кілька разів підкреслив Олег Тягнибок, під нинішню пору хоч і не є парламентською партією, але продовжує брати активну участь у законотворчості — в межах можливого, звісно, подаючи свої законопроекти та домагаючись, щоби вони були ухвалені.

Спочатку політик коротко охарактеризував сьогочасні проблеми в країні. І найбільша з них — гібридна війна з усіма її новітніми технологіями. А також корупція, зубожіння українців, відсутність будь-якої перспективи — багато людей полишають країну, шукають роботу за кордоном. А причина одна: Україна перебуває під владою олігархів. І неукраїнців. Тож причиною корупції саме і є олігархічна влада.

Олігархи байдужі до України, не є поборниками української національної ідеї — для них це лише територія, де можна красти. Олігарх не має національного забарвлення. І він не просто собі багата людина, це зрощення влади, криміналу і великих грошей, підкреслив політик. Походження тих грошей — винятково кримінальне, ніхто з них не заробив їх чесно. Верховна Рада України на сто відсотків олігархічна, властиво, депутати є служками олігархів, котрі зазвичай фінансують їх під час виборів, щоби ті опісля голосували за потрібні закони. Олігарх, фактично, курує політика, той стає депутатом парламенту чи місцевої ради й відповідно потім голосує. Ухвалюючи, скажімо, рішення про знесення отих «мафів», що поряд з його супермаркетом торгують дешевшою продукцією. Олігарх нищить середній клас, бо то його основний ворог.

Олег Тягнибок впевнений: перемогти олігархів може лише націоналізм. «Ми, як державники, не сприймаємо існування класу олігархів. Свого часу, перебуваючи в парламенті, «Свобода» подавала низку законопроектів, які мали б знищити олігархічний клас та всебічно сприяти розвиткові середнього класу. Якби їх тоді ухвалили, олігархи були б позбавлені можливості купувати полі-тиків, і тоді політик залежав би від волі конкретної громади. В іншому законопроекті, — нагадав політик, — ми пропонували процедуру відкликання депутатів, чиновників, суддів. Місцевий керів-ник має бути залежним не від міністра, який його призначив і якому він возить, образно кажучи, валізи з готівкою, а від громади. Пропонувалися також виборність суддів та право громади відкликати суддю. Так є у багатьох країнах».

Є багато течій, котрі сповідують ідеологію націоналізму. Олег Тягнибок зізнався, що останнім часом кілька разів був шокований, наприклад, введенням нових звертань у війську, припиненням дії великого договору про співпрацю з РФ тощо. Нагадавши, що ще кілька років тому, в квітні 2011-го, «Свобода» подавала законопроект про зміну вітань в армії на «Слава Україні!» та, скажімо, «пане полковнику» чи «панове офіцери». Але, на жаль, партнери по Майдану тоді сказали: ви провокатори, агенти Кремля… Проект було відхилено. «Якби ще тоді його ухвалили, то бойовий дух армії був би сьогодні іншим», — переконаний «свободівець».

Наступна теза виступу Олега Тягнибока — боротьба з корупцією.

— Корупцію, як відомо, ніхто ніколи не переможе, — сказав він. — Але та «боротьба», яку спостерігаємо вже певний час у нашій країні, — це ж справжнісіньке шоу, це боротьба між корупціонерами. До слова сказати, ми подавали, але так само безрезультатно, як і з іншими нашими пропозиціями, законопроект про заборону отих застав для корупціонерів. І рано чи пізно ми таки досягнемо цього. Вода камінь точить…

Цього разу формат зустрічі з політиком передбачав не надто довгий виступ та можливість поставити будь-яке запитання, не обумовлюючи регламент, — у розумних межах, звісно. Запитання були різні. Ось наприклад: чому «Свободи» та її лідера нема на білбордах, які вже густо з’являються, передовсім, — на заміських трасах.

— Бо це гроші, й немалі, а також адмінресурс. Конкурувати з цим просто неможливо. На телебаченні, скажімо, політична реклама дорожча від бізнесової в десять разів, — зауважив Олег Тягнибок. — Наш капітал — це наша ідея. Сьогодні ми, націоналісти, потрібні українцям. Не буде нашої фракції у майбутньому парламенті — це катастрофа для України. Там буде повно представників промосковських сил. Хто їх зможе зупинити? Ліберали? Ні, звісно, вони домовлятимуться. Лишень націоналісти можуть зупинити реванш антиукраїнської диктатури. Всі інші йтимуть на компроміси. Тож крок за кроком будемо створювати хвилю, яка приведе націоналістів до влади.

Ще запитання: чому досі не об’єдналися всі націоналістичні сили?

— Ми співпрацюємо, координуючи свої дії, згідно з націоналістичним маніфестом від березня 2017 року, я задоволений цією співпрацею. Хоча наші партії не є однаковими.

Запитань було багато. Стосовно надання українського громадянства тим, хто воює за Україну без цього статусу, Олег Тягнибок зазначив, що «Свобода» за те, щоби ці люди отримали українське громадянство — на їхнє прохання.

Про землю. Тут «Свобода» має свою тверду позицію: землю сільськогосподарського призначення продавати не можна.

Відповідаючи на інші запитання, політик розкритикував закони про люстрацію, про децентралізацію.

Наостанок Олег Тягнибок сказав:

— Ми навмисне вибрали такий формат нашої зустрічі, щоби кожен мав можливість висловитися, поставити своє запитання. Я отримав сьогодні дуже багато. Хочу закликати всіх: приєднуйтеся, несіть правду в народ. Щоб наше покоління стало останнім, яке все ще бореться за Україну.

Роман НІМЧИЧ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net