Переглядів: 4108

Нетеплі перспективи Теплодара

Наповнення місцевих бюджетів стало провідним питанням, винесеним на розширену апаратну нараду, яку у вівторок провів голова облдержадміністрації Максим Степанов.

Ще 5 червня, практично три місяці тому, керівник ОДА дав протокольні доручення головам районних державних адміністрацій, а точніше — поставив перед ними конкретні завдання із наповнення місцевих бюджетів, зокрема через легалізацію заробітних плат, а також через доведення ставки за оренду паїв до рівня не менше 8%, бо подекуди вона не перевищувала 3—5%.

«Без відповідного наповнення бюджетів реалізація соціально-важливих програм просто неможлива. Це не якісь загальні кошти — ви одразу переводьте їх у ремонт доріг, електрокардіо-графи, машини швидкої допомоги, нові меблі для ваших шкіл та спортивні майданчики. Результати вашої роботи позначаються на якості життя кожного мешканця. Якщо ви не здатні цього зробити — не спроможні впоратися з наповненням бюджетів — пишіть заяви на звільнення!» — звернувся до голів РДА Максим Степанов.

Із цього питання доповідала Марина Зінченко — директор департаменту фінансів облдерж-адміністрації. Податки на доходи фізичних осіб, сказала вона, на 56% формують місцеві бюджети і на 83% — обласний. А це ті гроші, на які область будує, зокрема дороги, які наповнюють бюджет розвитку. А по видатки з нього, до речі, райони звертаються постійно. З початку року зібрали 5 млрд 146 млн грн. Із 58 місцевих бюджетів планового завдання не виконали Овідіопольска РДА, яка недоотримала 21,8 млн грн, та Старокозацька об’єднана територіальна громада (мінус 27,7 тис. грн).

«Ми працюємо», — виправдовувалися керівники, в яких запитували про причини невиконання протокольних доручень.

«Наступного разу, разом зі мною поїдете туди, де люди перекривають дороги. Отам їм і скаже, як працюєте!» — попередив Максим Степанов присутніх і порадив керівнику Овідіопольської РДА написати заяву про звільнення.

Загалом середня ставка за оренду паїв за підзвітний час, тобто майже за три місяці, по області зросла до 6,6% (на 1,5%), що принесло додатково 35,2 млн грн до місцевих бюджетів.

Цього замало, а відтак постій-но відпрацьовуються механізми наповнення місцевих бюджетів у розрізі кожного району. Справа, йшлося під час наради, гальмується пасивною позицією та відсутністю дієвих ініціатив деяких керівників на місцях, на що буде адекватна реакція.

Про забезпечення безпере-бійного руху автомобільного транспорту в зимовий період і про стан підготовки об’єктів житлово-комунального господарства області до опалювального сезону 2018-2019 років під час розширеної апаратної наради доповідали Антон Шалигайло, директор департаменту ЖКГ та енергоефективності ОДА, та Олег Варивода, начальник Служби автомобільних доріг в Одеській області.

Антон Шелигайло, зокрема, запевнив, що готовність об’єктів житлово-комунального, паливно-енергетичного господарства та соціальної сфери до опалювального сезону складає практично 95%. Проблемними до останнього часу залишалися кілька питань, зокрема запуск Одеської ТЕЦ (міська влада вже віднайшла гроші для того, щоб обласний центр не замерзав) і подача тепла на Шкодову гору (до кінця жовтня люди його матимуть).

Невирішеним так і залишається питання своєчасного постачання тепла у Теплодар.

Варто нагадати, що для отримання квоти від НАК «Нафтогаз Україна» на постачання газу у 2018 році теплодарська КП «Одеська ТЕЦ-2» має сплатити 5,8 млн грн заборгованості. Окрім того, раніше міська влада заявляла про наміри збудувати котельню на альтернативних видах палива у межах промзони, але роботи й досі навіть не розпочато.

Максим Степанов сказав, що вже два роки влада Теплодара постійно обіцяє, що ось-ось запустить модульну котельню, яка вирішить проблему подачі тепла місту на довгі роки, але, виїхавши на місце, замість котельні побачив голе поле.

«Від місцевої влади, яка досі не вирішила цього питання, а продовжує розповідати нам байки, вимагаю, щоб опалювальний сезон для мешканців розпочався вчасно. У міського голови для цього є всі необхідні важелі, й він несе особисту відповідальність перед людьми!» — наголосив Максим Степанов.

За приклад голова ОДА навів ефективну роботу влади у По-дільську, де за рік організували будівництво нової міської котельні, тож там не матимуть проблем із теплом.

Щодо підготовки доріг області для забезпечення безперебійного руху автомобільного транспорту у зимовий період, то ситуація, запевнили, перебуває під повним контролем шляховиків: заготовлено потрібну кількість піску, за необхідності мобілізують необхідну кількість техніки.

Максим Степанов дав завдання підлеглим щотижня моніторити ситуацію по Теплодару, а керівникам районів узяти під особистий контроль організацію пунктів обігріву на своїх територіях, як і обладнання резервних стоянок автотранспорту (з електрогенераторами, запасами пального тощо).

Яна СТАСІНА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua