Щоб не стати «живим товаром»
Щорічно до двох мільйонів людей у світі стають «живим товаром». На жаль, проблема торгівлі людьми (особливо жінками) сьогодні надзвичайно актуальна і для нашої держави.
З огляду на географічне розташування та відсутність мовного бар’єра основною країною призначення для торгівлі людьми з України залишається Росія — 61% випадків у 2017 році. На другому місці — країни-члени Європейського Союзу: звідти повернулося 23% постраждалих осіб, з яких понад 80% зазнали насилля у Польщі, решта — в Італії, Німеччині, Греції, Фінляндії, Литві, Австрії, Чехії та Великобританії.
Щоб не стати жертвою або «живим товаром», необхідно знати загальні правила безпечного працевлаштування за кордоном:
- самостійно дізнайтеся про візу в посольстві країни, до якої збираєтеся;
- перевірте запропонований контракт на працевлаштування або навчання за кордоном у спеці-аліста;
- пам’ятайте, що посередники можуть виявитися вкрай ненадійними, а тому слід ретельно перевірити, чи вони мають відповідну ліцензію, якщо все ж вирішили скористатися їхніми послугами;
- самостійно оформлюйте та оплачуйте всі документи, пов’язані з поїздкою (паспорт, віза, страховий поліс, проїзні квитки тощо);
- зробіть кілька фотокопій паспорта, візи та інших документів, пов’язаних з поїздкою, для себе і своїх рідних та близьких;
- повідомте родичів, близьких або друзів про деталі своєї поїздки, регулярно підтримуйте з ними зв’язки, поки перебуватимете за кордоном;
- довіряйте свої документи лише уповноваженим посадовим особам (працівникам прикордонних служб, поліції тощо) і в жодному разі не залишайте свій паспорт як заставу або «для реєстрації».
Обов’язково повідомте своїм рідним та близьким ваше «кодове слово», щоб в екстреному випадку під час телефонних або інших розмов з ними могли попередити про небезпеку.
Збираючись подорожувати, працювати або навчатися за кордоном, візьміть із собою контактну інформацію посольства чи консульства України в країні, до якої виїжджаєте, щоб у разі потреби мати можливість залучити іноземних або вітчизняних фахівців для вашого захисту.
З питань безпечного виїзду за кордон для навчання, одруження чи працевлаштування можна проконсультуватися в Третьому одеському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Одеса, вул. Отамана Головатого, 1, тел.: (048) 793-14-20, (048) 723-19-29. Єдиний номер безоплатної вторинної правової допомоги — 0800-213-103 (цілодобово, безкоштовно в межах України).

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206