№ 83 (21993) субота 29 вересня 2018 року

Переглядів: 4109

Нетеплі перспективи Теплодара

Наповнення місцевих бюджетів стало провідним питанням, винесеним на розширену апаратну нараду, яку у вівторок провів голова облдержадміністрації Максим Степанов.

Ще 5 червня, практично три місяці тому, керівник ОДА дав протокольні доручення головам районних державних адміністрацій, а точніше — поставив перед ними конкретні завдання із наповнення місцевих бюджетів, зокрема через легалізацію заробітних плат, а також через доведення ставки за оренду паїв до рівня не менше 8%, бо подекуди вона не перевищувала 3—5%.

Переглядів: 613

Віра у лікаря — найкращі ліки

Сильна людина, безкінечно залюблена у свою професію; в його розумінні кар’єра — це не посада, а професіоналізм; приділяючи увагу пацієнтам, він вміє знайти потрібні слова, які так необхідні для підтримки духу; з першої хвилини у пацієнта виникає відчуття довіри і безпеки; після розмови з ним з’являється віра в одужання — так характеризують його ті, хто звертався по допомогу. Особисто я знаю багатьох гідних людей у місті, хто високо цінує його працю, фаховість, і приєднуюся до сказаного іншими. Додайте до цього організаторські здібності — як керівник він зумів поставити роботу в міській лікарні злагоджено, без непотрібної суєти, нервозності. Він уміє твердо вимагати необхідне, будучи при цьому прикладом для колег. В установі прискіпливо дбають про чистоту і порядок.

Мова — про головного лікаря Южненської міської лікарні, кандидата медичних наук, депутата, який очолює комісію із соціальних питань, депутатської діяльності, регламенту, законності, правопорядку, засобів масової інформації Южненської міської ради, Р.В. Лиманського.

Переглядів: 4248

«Час працює на правду»

(Тема голодоморів на сторінках «Щоденників» Олеся Гончара)

Щоб емоційно збагнути трагедійну велич українського народу, який пройшов крізь жахіття голодоморів та злочинів тоталітарної системи, як і крізь уперте й тривале замовчування цих фактів з боку її відвертих прибічників та різного штибу нікчемних посіпак, на велику увагу як цінне джерело історичної пам’яті заслуговує мемуарна література представників старших поколінь. З позицій часу в цьому сенсі особливої ваги набуває творча спадщина славетного українського письменника і громадського діяча Олеся Терентійовича Гончара, століття від дня народження якого (3.04.1918) відзначили цьогоріч і в Україні, і за кордоном.

Важливим документом епохи трагічних випробувань нашого народу є сторінки його «Щоденників», які вийшли друком у трьох томах впродовж 2002 — 2004 років, уже після смерті письменника, й були впорядковані копіткою і наполегливою працею його дружини та однодумця — Валентини Данилівни Гончар. Для підготовки матері-алів цієї публікації автор використав їх друге видання — Гончар, Олесь. Щоденники: В 3-х т. /О.Т. Гончар, упоряд., підгот. текстів, ілюстр. матеріалу В.Д. Гончар. — 2-ге вид., випр. і доп. — К.: Веселка, 2008.

Переглядів: 344

Підозрюваних взяли під варту

Київський районний суд Одеси обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави підозрюваним у замаху на вбивство громадського діяча Олега Михайлика.

Як повідомлялося, увечері 22 вересня невідомі вчинили напад на голову міської організації партії «Сила людей» Олега Михайлика. Потерпілого з вогнепальними пораненнями госпіталізували до Єврейської лікарні. Пізніше він опритомнів, лікарі дозволили йому підводитися з ліжка й потроху пересуватися, однак поранений усе ще перебуває в реанімаційному відділенні.

Переглядів: 401

Місто роду мого

В останню неділю вересня мешканці Ананьєва відзначають День міста. Як засвідчують документи, цьогоріч йому сповнюється 265. Здається, й небагато, але скільки всього відбулося на його теренах! З любов’ю і щемом завжди думаю про це. Бо для кожного з нас край, у якому живемо, — особливий: тут коріння нашого роду, тут своїм народженням ми продовжили цей рід…

Пам’ятаю, як на початку 1960-х ми, учні-краєзнавці місцевих шкіл, знайшли поблизу Ананьєва якісь давні черепки. Нашою знахідкою зацікавилися вчені Одеського університету, які віднесли її до часів Трипільської культури. Так ми дізналися, що вже із IV ст. до н. е. на Тилі-гулі, поблизу місця, де зараз стоїть Ананьїв з прилеглими до нього дільницями, ймовірно, існувало поселення людей, чиїм основним заняттям було скотарство та землеробство, які, в свою чергу, дали поштовх розвитку гончарства, прядіння, ткацтва, ще донедавна присутніх у побуті як ананьївців, так і мешканців довколишніх сіл. Завжди радісно відчувати, що твоє місто має давнє коріння, яке міцно тримається глибини століть, а то й тисячоліть.

Переглядів: 333

Заборонний припис кривднику

Правоохоронці, які приїжджають на виклик щодо вчинення домашнього насильства, відтепер зможуть на місці подбати про безпеку жертви. Зокрема, їм надали право зобов’язати кривдника залишити місце проживання постраждалої особи або заборонити йому контактувати з нею.

Як повідомила заступниця міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук, відповідний наказ МВС щодо термінових заборонних приписів у ситуаціях домашнього насильства набрав чинності 11 вересня. «Цей документ є доволі важливим у світлі змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України, що будуть чинними вже на початку 2019 року й полегшать реалізацію положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами», — зазначила вона.

Переглядів: 345

Отримання документів — перший крок до соціалізації

Цими днями у правовому клубі PRAVOKATOR було підписано тристоронній меморандум про співпрацю між Головним територіальним управлінням юстиції в Одеській області, Регіональним центром із надання безоплатної вторинної правової допомоги в Одеській області та громадською організацією «Правозахисний ромський центр».

Представники сторін цим документом закріпили взаємну допомогу і підтримку у вирішенні питань соціалізації ромського населення нашого краю.

«Для ромської спільноти Одещини, як і взагалі для усіх ромів, які проживають в Україні, це, за великим рахунком, є знаковий день. Я вдячний представникам юстиції за розуміння тих проблем, які сьогодні існують серед ромської спільноти, — зазначив президент «Правозахисного ромського центру» Володимир Кондур.

Переглядів: 337

Які статки — такий і раціон

Споживання основних продуктів харчування в Україні залишається нижчим від раціональних норм, розрахованих Міністерством охорони здоров’я, поінформував директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко, коментуючи дані, оприлюднені нещодавно Державною службою статистики України.

За його словами, найбільший розрив спостері-гається у споживанні плодів, ягід та винограду — 44,4 кг в розрахунку на особу за 2017 рік при раціональній нормі 90 кг (49,3%), а також овочевої та баштанної продукції — 102 кг проти 161 кг (63,4%) за нормою.

Переглядів: 339

Щоб не стати «живим товаром»

Щорічно до двох мільйонів людей у світі стають «живим товаром». На жаль, проблема торгівлі людьми (особливо жінками) сьогодні надзвичайно актуальна і для нашої держави.

З огляду на географічне розташування та відсутність мовного бар’єра основною країною призначення для торгівлі людьми з України залишається Росія — 61% випадків у 2017 році. На другому місці — країни-члени Європейського Союзу: звідти повернулося 23% постраждалих осіб, з яких понад 80% зазнали насилля у Польщі, решта — в Італії, Німеччині, Греції, Фінляндії, Литві, Австрії, Чехії та Великобританії.

Переглядів: 340

Штрафні бар’єри для лихачів

Із 27 вересня в Україні діють нові штрафи за порушення Правил дорожнього руху.

Відтепер за перевищення встановленої норми швидкості більш ніж на 50 км на годину порушник заплатить до 3,4 тис. грн (раніше було 510 грн).

За втечу з місця ДТП — від 255 грн до 3,4 тис. грн. Можливе та-кож позбавлення «прав» до шести місяців.

Керування автомобілем без посвідчення водія або якщо воно не відповідає категорії, штраф може сягнути 10,2 тис. грн (до-сі — 510 грн). Якщо водій знову сяде за кермо і не матиме при собі посвідчення водія, то вже заплатить учетверо більше — 40,8 тис. грн.

Переглядів: 315

Пелюшки із затримкою

Ще 20 червня, практично три місяці тому, уряд за-твердив порядок надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги, яка отримала назву «пакунок малюка».

Документом було передбачено надання такої допомоги всім без винятку українським сім’ям, в яких народилася дитина. Видача «пакунка малюка» має здійснюватися під час виписування з пологового будинку, а комплектування — відповідно до переліку товарів, визначеного Міністерством соціальної політики.

Переглядів: 339

З ювілеєм, Валентино Євгенівно!

У нашої колеги — багатолітнього «обличчя газети» (бо са-ме від верстальників великою мірою залежить, як лягає на шпальту той чи інший матеріал і як у підсумку виглядають сторінки) Валентини Євгенівни Вєдєнєєвої — славний ювілей. З чим ми, «чорноморці» й «чорноморочки», щиро її вітаємо.

І щиро зичимо (попри те, що осінь наполегливо нагадує про себе) весняного настрою, сонячних мрій і подій у житті, літньо-го тепла від рідних і друзів та всіляких щедрот, на які завжди багата осінь. І щоб в оселі Вашій, Валентино Євгенівно, був достаток, і щоб врожаїлося у саду та на городі, і щоб довкруж панували любов, злагода і пошана.

Переглядів: 351

Феноменальні самородки

На шахті в Західній Австралії гірникам випала рідкісна удача: вони виявили два вели-чезних золотих самородки, ціна яких, за приблизними підрахунками, сягає 5 мільйонів доларів.

У більшому камені, який важить 95 кілограмів, міс-титься до 2400 унцій золота (це близько 68 кілограмів), повідомили у видобувній компанії RNC Minerals. Зо-лотовидобувники оцінили його приблизно в 3 мільйо-ни доларів. Вартість другого самородка вагою 63 кілограми (в ньому 1600 унцій золота, 45 кілограмів цінного металу) — в 1,9 мільйона доларів.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua