Переглядів: 3964

Олег ЛЯШКО: «...І дуже хочу, щоб ви одужали»

Мільярду бюджетних гривень на ліки від онкології та вітчизняній ядерній медицині — бути!

Перше і допоки єдине на півдні України відділення ізотопної діагностики онколо-гічних захворювань, а точніше — центр радіоізотопної діагностики ТОВ «Медкор Південь» — у середу відкрилося на базі Одеського обласного онкологічного диспансеру, що на вулиці Нежданової, 32.

Подія відбулася за безпосередньої участі лідера Радикальної партії Олега Ляшка та його соратників, які брали участь у створенні самого центру і подарували йому термографічний медичний принтер.

Відтепер тут щодня зможуть проходити обстеження до 15 пацієнтів онкологічного диспансеру. До нового року — безоплатно. Потім безкоштовну квоту буде збережено для 10—15% пацієнтів обласного профільного закладу, які не зможуть самостійно оплатити надавану послугу, хоча розцінки, запевняють, будуть доволі прийнятними. Така умова функціонування сучасного медичного центру — успішного прикладу реалізації приватного і державного партнерства.

Як розповів головний лікар диспансеру Олег Лук’янчук, для Одещини такий центр вкрай важливий, адже щороку діагностується по кілька тисяч онкопатологій, відтак його відкриття є лише початком масштабного проекту із впровадження вітчизняної ядерної медицини, яка є світовим «золотим стандартом» для виявлення і лікування багатьох захворювань, зокрема онкологічних. Лікування ж раку пов-ністю залежить від вчасної і правильної діагностики.

Як політик і небайдужа людина Олег Ляшко, говорили під час урочистої церемонії лікарі та представники громадськості, доклав максимум зусиль для того, щоб у медичних закладах по всій Україні встановлювалося надсучасне обладнання, у тому числі для раннього виявлення і лікування онкопатологій.

Безпосередня заслуга політика в тому, що при двох онкодиспансерах — у Чернігові та в Запоріжжі — відкрилися такі відділення, щоправда, вже з лінійними прискорювачами — надсучасним обладнанням для ефективного лікування онкозахворювань. Таке обладнання має з’явитися і на півдні України, зокрема в Одесі, — про це рішуче заявив Олег Ляшко.

Лідер Радикальної партії був категоричним у тому, що наші люди не повинні їздити до Ізраїлю чи до Білорусі, аби вилікуватися від онкології, адже не кожен має на те по кілька сотень тисяч доларів, що лікування (доступне і високоефективне) необхідно отримувати вдома, в Україні.

«Давайте ми разом об’єднаємо зусилля і зробимо все, щоб в Одеському онкодиспансері був лі-нійний прискорювач уже в наступному році. Я також долучаюся до цієї роботи. В Чернігові він був установлений буквально за сім місяців. Зараз такий же лінійний прискорювач ми робимо в Запо-різький області, на що виділено вже 40 мільйонів гривень при загальній вартості 120 мільйонів. Для Одеської області, я переконаний, це абсолютно підйомна сума. Якщо об’єднати зусилля міського, обласного бюджетів, державну допомогу, фінансове сприяння небайдужих благодійників, можна швидко придбати це найсучасніше обладнання, завдяки якому тисячам жителів півдня України буде врятоване життя», — зазначив Олег Ляшко.

Політик нагадав сумну статистику: щороку у 100 тисяч українців діагностують рак. При цьому забезпеченість ліками онкохворих із держбюджету складає лише 6%. Критикуючи дії профільного міністерства, лідер Радикальної партії ініціює відновлення безоплатних профоглядів, щоб виявляти і лікувати рак на ранніх стадіях. Та головне — вимагає, щоб ліки онкохворим, на які у багатьох українців нема грошей, їм надавали безоплатно.

«Я зараз добиваюся, щоб на наступний 2019 рік було передбачено мінімум мільярд гривень за рахунок державного бюджету на придбання ліків від онкології, щоб це були державні програми фінансування. Допомога онкологічно хворим — це соціальний обов’язок держави. Коли людина помирає через те, що в неї копійчана зарплата й пенсія, і вона не мо-же купити собі ліки, — це не правильно. Тому це обов’язок держави — фі-нансувати програми з онкології, інших тяжких захворювань, і таким чином рятувати життя людей», — під-креслив лідер Радикальної партії.

«Рак — виліковний! І з цим захворюванням можна і треба боротися. Дякуємо вам, що ви робите все можливе для цього», — наголосила завідувачка новоствореним центром, професор медицини Олена Ухаль.

Спілкуючись із колективом онкодиспансеру, Олег Ляш-ко висловив лікарям, санітарам, медсестрам та всьому медперсоналу закладу щиру вдячність за те, що віддають роботі серце. Політик пообіцяв боротися за підвищення зарплат:

— Ваша робота надзвичайно важлива і надзвичайно тяжка. Треба мати велике серце. Щодня зустрічаєтесь із хворобами, сльозами, на жаль, і непоправне бачите. Я бажаю, щоб ви бачили якнайменше сліз і якнайбільше посмішок врятованих ва-ми людей. Борюся, щоб вам підвищили зарплати, щоб ви не працювали за копійку, не їздили по Польщах і Португаліях, а заробляли тут, удома.

Держава вчить за свій кошт дітей, дає гарну медичну освіту, затребувану в усьому світі, однак не створює умов, щоб медики реалізовували свій фаховий талант вдома. Тисячі медичних спеціалістів, людей умотивованих, щороку виїздять на заробітки за кордон, що вкрай недопустимо!

Лідер радикальної партії пообіцяв, що і надалі підтримуватиме заклад, а також зробить усе можливе, щоб і медицина, і ліки в Україні були доступними для всіх, щоб ніхто більше не наживався на простих людях, а праця медика була шанованою і гідно оплачуваною.

— Я добиваюся відновлення державного контролю за цінами на ліки, обмеження рентабельності, щоб їх не продавали за космічні гроші, щоб у тюрму на 15 років саджали, коли замість пігулок продають крейду, наживаючись на людській біді. Добиваюся і скасування ПДВ на ліки та розширення переліку медикаментів за програмою «Доступні ліки». Зараз дають людям деякі серцево-судинні препарати, від діабету. Я домагаюся, щоб цей перелік був розширений ліками від онкології, щоб їх теж давали безплатно. Щоб ви менше платили, в борги не влазили. І дуже хочу, щоб ви одужали, — був щирим Олег Ляшко, спілкуючись із пацієнтами онкодиспансеру.

Ті, в свою чергу, висловили сподівання, що полі-тику вдасться втілити всі свої ідеї в життя, та побажали йому успіхів.

Що ж до перспектив розвитку на Одещині ядерної медицини, то дуже скоро, за сприяння активістів Радикальної партії та її лідера Олега Ляшка, має розпочатися будівництво бункера для лінійного прискорювача. Така сучасна апаратура та устаткування для лікування онкології мусить бути і в нас, а не лише за кордоном. І бажано, щоб вона запрацювала якнайшвидше.

Яна СТАСІНА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua