№ 81 (21991) субота 22 вересня 2018 року

Переглядів: 3985

Чому «Тримор’я» без України?

Геополітична ініціатива «Тримор’я» є політико-інфраструктурним проектом насамперед для країн-членів ЄС, однак Україні варто використати всі наявні можливості для залучення до цієї співпраці. Такий ключовий висновок аналітичної записки центру «Нова Європа» «Ініціатива трьох морів»: проміжна ланка євроінтеграції для України», презентованої на прес-брифінгу в Українському кризовому медіацентрі (http://uacrisis.org/ua).

«Серед учасників «Тримор’я» домінує позиція, що посилення політичної складової призведе до більшої конфліктогенності проекту, тому прийнятним варі-антом наразі була б заява України про набуття статусу спостерігача у рамках цієї ініціативи. Варто визначити пріоритетні для України проекти та використовувати будь-яку можливість для залучення до обговорень. Наприклад, у майбутній міжпарламентській асамблеї, Digital Forum, Форумі регіонів», — зазначила Тетяна Левонюк, аналітик центру «Нова Європа».

Переглядів: 640

Одесити і євроінтеграція

У четвер, 27 вересня, у конференц-центрі «Термінал 42» (вул. Рішельєвська, 33) відбудеться публічна дискусія «Відверто про Україну і ЄС. Як бачать євроінтеграцію одесити?».

Участь у ній візьмуть директорка Центру «Нова Європа» Альона Гетьманчук, посол Латвії в Україні Юріс Пойканс, надзвичайний і повноважний посол Франції в Україні Ізабель Дюмон, голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов, експерт з питань євроінтеграції (учасник переговорів із підготовки Угоди про асоціацію) Тарас Качка.

Переглядів: 370

Не пролонгований, бо фундаментально порушений

Міністерство закордонних справ України надіслало Росії повідомлення про непродовження Договору про дружбу, співробітництво і партнерство. Про це у п’ятницю на брифінгу заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, повідомив «Укрінформ».

За його словами, це дуже важливий момент, оскільки в ноті детально аргументуюся всі порушення з боку РФ щодо нашої держави. «Це стосується і збройної агресії Росії проти України, і гібридної агресії Росії проти України, й економічного тиску, і порушення прав громадян України. Цей договір фундаментально порушений Росією, тому не може бути пролонгований», — заявив міністр.

Переглядів: 355

Петро ПОРОШЕНКО: Власна церква — гарантія свободи

У четвер, 20 вересня, Президент Петро Порошенко виступив з парламентської трибуни із посланням «Про внутрішнє та зовнішнє становище України в 2018 році».

З-поміж інших значущих питань, які стоять на порядку денному, глава держави наголосив на важливості посилення єднос-ті в нашій країні та підкреслив, що сприятиме цьому створення Єдиної помісної православної української церкви. При цьому він зазначив, що екзархи Вселенського патріарха, які прибули до Києва, вже повідомили, що процес надання автокефалії Україні виходить на фінішну пряму: «Сказали це публічно. Я не знаю, коли саме ухвалять томос і коли його привезуть до Києва. Але точно впевнений: колесо цієї історії ми розкрутили так, що повернути назад його вже ніхто не зможе».

Переглядів: 392

Південь і Захід разом!

(«Чорноморка» знайомить львів’ян з Одещиною)

Серед багатьох вищих навчальних закладів столиці Галичини Львівський торговельно-економічний університет приємно виділяється системною роботою з регіона-ми України. Красномовним є такий факт: ще задовго до окупації РФ Криму дехто з викладачів передплачував єдину на півострові україномовну «Кримську світлицю» — аби бути в курсі тамтешніх подій і бодай якось підтримати газету матеріально.

З початком війни на Донбасі виш суттєво поглибив свої зв’язки із шахтарським краєм. Викладачі і студенти регулярно приймають звідти гостей, та й самі великою групою їздили у визволений Бахмут. Хтось навіть на передовій побував, виступаючи перед бійцями.

Переглядів: 504

Захищений законом хвіст, або Інтерв’ю із знаменитим собакою

Мені доводилося записувати інтерв’ю з багатьма відомими і навіть знаменитими персоналіями — спортсменами, музикантами, літераторами, науковцями, політиками, дипломатами, високими військовими чинами, європарламентарями, міністрами, спікерами, навіть президентами, українськими й зарубіжними, і ще з бозна-ким.

Але все у житті трапляється вперше. Цього разу мою співрозмовницю звати Саба, і вона… собака! І не якась собі звичайна, а найзнаменитіша собака Естонії. Їй інколи допомагає господар Марек Реінаас, який за неї трішки говорить, але Саба тут безперечно головна персона — розмова ведеться довкола неї, і вона не лише це розуміє, а й бере активну участь у бесіді.

Переглядів: 4139

Олег ЛЯШКО: «...І дуже хочу, щоб ви одужали»

Мільярду бюджетних гривень на ліки від онкології та вітчизняній ядерній медицині — бути!

Перше і допоки єдине на півдні України відділення ізотопної діагностики онколо-гічних захворювань, а точніше — центр радіоізотопної діагностики ТОВ «Медкор Південь» — у середу відкрилося на базі Одеського обласного онкологічного диспансеру, що на вулиці Нежданової, 32.

Подія відбулася за безпосередньої участі лідера Радикальної партії Олега Ляшка та його соратників, які брали участь у створенні самого центру і подарували йому термографічний медичний принтер.

Відтепер тут щодня зможуть проходити обстеження до 15 пацієнтів онкологічного диспансеру. До нового року — безоплатно. Потім безкоштовну квоту буде збережено для 10—15% пацієнтів обласного профільного закладу, які не зможуть самостійно оплатити надавану послугу, хоча розцінки, запевняють, будуть доволі прийнятними. Така умова функціонування сучасного медичного центру — успішного прикладу реалізації приватного і державного партнерства.

Переглядів: 583

Школа, де вчать любити Україну

Цими днями в Одесі вшановували вчителів профільних дисциплін — переможців щорічного конкурсу імені Романа Чайчука, громадського діяча, педагога, який після Другої світової війни очолював і піднімав у нашому місті школу №101. На честь видатного освітянина родина Чайчуків заснувала благодійний фонд його імені, й започаткувала творче змагання серед освітян. Щоб підтримати їх у їхній непростій, але такій потрібній праці, щоб відзначити кращих і заохотити інших до сумлінного, творчого, натхненного виконання своєї місії — навчати дітей і виховувати з них патріотів.

Давно відійшов у засвіти талановитий одеський педагог Роман Чайчук, та справу його життя продовжують наступні покоління вчителів, продовжує фонд, названий його іменем…

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net