Нашестя вошей
За сім місяців нинішнього року в Україні зареєстровано 8144 випадки захворювання дітей на педикульоз проти 845 за такий же період 2017-го. Збільшення ураженості на педикульоз зафіксовано в 11 регіонах, у тому числі на Одещині — на 22,09%.
Педикульоз, або завошивленість — це паразитування на людині комах — вошей, що су-проводжується свербежем і може призвести до специфічних захворювань шкіри. До дискомфорту часто додаються виразки на голові дитини, адже вона постійно чеше те місце, де свербить.
Воші паразитують на людині, харчуються її кров’ю й відкладають яйця-гниди, які приклею-ють до волосся. Щодня самка відкладає 3—7 яєць, за все життя — від 38 до 120. Тривалість життя дорослих особин — 27—30 днів.
Платтяні і головні воші передаються від людини до людини при безпосередньому контакті або через одяг, головний убір, предмети побуту (наприклад, постільна білизна), гребінці тощо.
Лобкова воша, як правило, передається з лобкового волосся під час статевого акту, але можлива і передача через речі (постільна, спідня білизна тощо).
Неможливо заразитися вошами від тварин, оскільки ці паразити видоспецифічні, тобто людські воші можуть жити тільки на людині.
Педикульоз можна дістати практично в будь-якому місці, де тісний контакт однієї людини з іншою: в магазині, потязі чи іншому громадському транспорті й навіть у туалетах, лазнях, саунах, басейнах, спортивних роздягальнях. Більше того, воша може впродовж 2—3 днів «чекати» нового господаря.
Наявність педикульозу є загальною соціальною проблемою щодо здоров’я серед усіх вікових груп, особливо ж — серед дітей шкільного віку.
Оскільки воші передаються від людини до людини, важливо дотримуватися правил гігієни, не користуватися спільною білизною, не спати на одній подушці і т.д.
Існує багато способів позбавлення педикульозу (знищення вошей і гнид). У жодному разі не мастіть голову дитини гасом чи дустом (багато в кого на селі ще й досі зберігаються запаси забороненого ДДТ), адже часто це призводить до алергічних реакцій, аж до повної втрати волосся чи розвитку бронхіальної астми через вдихання порошку. Малоефективними є й інші народні способи боротьби з нашестям вошей: ополіскування пахучими травами чи натирання шкіри голови часником.
Зверніться до лікаря або до аптеки, де вам порадять сучасні ефективні засоби проти вошей. Одне миття голови — і вона чиста! Важливо лише дотримуватися інструкції із застосування того чи іншого препарату та стежити за терміном його придатності.
Щодня розчісуйте дитину й уважно стежте, щоб її голівка була чистою. При виявленні вошей у дошкільняти чи школяра — повідомте про це класному керівнику чи виховательці, щоб нечисть не продовжувала ширитися.
За матеріалами Центру громадського здоров’я України.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206