Переглядів: 4203

Шкільні реалії: бійки та булінг

Кожен другий підліток у світі зазнає насильства від однолітків у школі

За даними нового звіту, представленого нещодавно ЮНІСЕФ, кожен другий учень або учениця віком від 13 до 15 років — приблизно 150 мільйонів дітей у світі — повідомляють, що зазнавали насильства з боку однолітків у школах або поблизу них.

У звіті «Щоденний урок:

#ЗУПИНИТИнасильство у школах» підкреслюється, що насильство з боку однолітків є розповсюдженою практикою. Показник такого насильства визначається кількістю дітей, які повідомляють, що стали жертвами булінгу (цькування) протягом останнього місяця або брали участь у бійках упродовж останнього року. Насильство негативно впливає на навчання і добробут учнів однаково у багатих та бідних країнах.

«Освіта є ключовою умовою для побудови мирного суспільства, але для мільйонів дітей у різних куточках світу сама по собі школа насправді не є безпечним місцем, — наголосила виконавча директорка ЮНІСЕФ Генрієтта Фор. — Кожного дня перед учнями постають різні небезпеки, у тому числі бійки, змушування вступати в різні угруповання, булінг (й особисто, й онлайн), насильницька поведінка, сексуальні домагання та озброєні напади. У короткостроковій перспективі це впливає на їхнє навчання, а в довгостроковій може призводити до депресії, тривожності та навіть самогубств. Насильство — це урок, який не забудеться ніколи і якого не повинна звідати жодна дитина».

За останніми даними ЮНІСЕФ:

  • більше третини учнів віком від 13 до 15 років у світі зазнають булінгу і приблизно така ж частина втягується у бійки;
  • в Україні у 2017 році 24% дітей стали жертвами булінгу. 40% постраждалих нікому про це не розповідали;
  • третина школярів у 39 розвинутих країнах визнають, що вдаються до цькувань своїх однолітків;
  • приблизно 720 мільйонів ді-тей шкільного віку живуть у країнах, де тілесні покарання у школах ще не повністю заборонені;
  • хоча дівчата та хлопці мають однакові ризики стати жертвами булінгу, дівчата частіше зазнають психологічного тиску, тоді як хлопці частіше страждають від фізичного насильства та погроз.

У звіті зазначається, що насилля із застосуванням зброї у школах продовжує забирати життя. У ньому також наголошується, що у час цифрових технологій поширення насильницького, шкідливого чи образливого контенту уможливлює один дотик до клавіші.

Представлений звіт «Щоденний урок: #ЗУПИНИТИнасильство у школах» є складовою глобальної кампанії ЮНІСЕФ #ЗУПИНИТИнасильство (#ENDviolencе). Це також одне із завдань спільних зусиль, що мають на меті підвищити обіз-наність і закликати до активних дій для того, щоб #ЗУПИНИТИнасильство у школах та навколо шкіл. Ці зусилля вживаються численними організаціями, у тому числі ЮНІСЕФ, Міністерством міжнародного розвитку Сполученого Королівства (DFID), ЮНЕСКО та іншими членами Глобального партнерства з подолання насильства проти дітей та Ініціативи ООН з освіти дівчат. У липні 2018-го посол доброї волі ЮНІСЕФ Лілі Сінг провела перший із Youth Talk (Розмови молоді) у Південній Африці. В Україні серія обговорення серед молоді відбудеться у вересні-жовтні цього року.

Для того щоб зупинити насильство у школах, ЮНІСЕФ та партнери закликають до невідкладних дій у таких галузях:

  • впровадження законодавства та політики, необхідних для захисту учнів від насильства в школах;
  • посилення заходів із запо-бігання та реагування на насильство в школах;
  • заохочення громад та окремих осіб підтримувати учнів, коли вони говорять про насильство, а також працювати над зміною культури в школах та громадах;
  • здійснення більш ефективних та цільових інвестицій у перевірені рішення, які допомагають учням почуватися в безпеці у школі;
  • збір докладніших даних про насильство проти дітей у школах та навколо них із розподілом за різними показниками і поширення інформації про дієві методи запобігання і протидії насильству.

ЮНІСЕФ закликає молодих людей у всьому світі активно виступати проти насильства у школах та навколо них і розказати нам, що вони для цього роблять і які рішення використовують, щоб зупинити його раз і назавжди. Детальніше про це: stopbullying.com.ua та https://uni.cf/end-violence.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net