Переглядів: 512

У передчутті «Моря акварелі»

Триває підготовка до другої всеукраїнської і міжнародної виставки-бієнале «Море акварелі». Нагадаємо, що її відкриття очікується 20 листопада в Одеському музеї західного і східного мистецтва. До цієї події підготовлений каталог, який нещодавно побачив світ у видавництві «Коло» (Дрогобич).

Видання концептуально витримане у форматі каталогу першого бієнале: розмір, дизайн, спосіб подачі інформації. Хоча є й деякі виграшні відмінності щодо дизайну, наприклад, тактовне введення в роздільні частини жовтого і блакитного тла сторінок. Збережений і принцип наступності — спершу подаються класики акварелі.

Майбутня виставка присвячена 160-річчю повернення із заслання геніального художника і поета Тараса Шевченка. У цьому проекті задіяний Національний музей Тараса Шевченка у Києві. Окрема сторінка містить кілька кращих зразків акварельного живопису митця, в тому числі його твори, виконані під час заслання. Представлені й інші класики пізнішого періоду, які розвивали цей вид малярства: Оксана Павленко, Іван Красний, Григорій Крижевський, Іван Сильвестрович-Давойна. Витриманий корект-ний, демократичний принцип подачі прізвищ авторів в алфавітному порядку. Єдине структурне нововведення (на відміну від першого видання) — виділення в окремий блок художників зі званнями «народних», «заслужених», у якому упорядники дотримуються ієрархічного принципу.

На розгорненні є рекламна вставка — інформація про провідного українського виробника професійних матеріалів для живопису — фірми «ROZA».

Передня сторінка містить дайджест фрагментів із статей відомих художників, мистецтвознавців, посадових осіб: Ігоря Волощука, директора дирекції виставок НСХУ; Анатолія Горбенка, голови Одеської обласної організації НСХУ; Ольги Тарасенко, професора ПНПУ ім. К.Д. Ушинського; Ігоря Пороніка, директора Одеського музею західного і східного мистецтва.

Вступні статті — видатного українського графіка, президента Національної академії мистецтв України Андрія Чебикіна та автора цих рядків.

Інший блок каталогу — твори іноземних майстрів. Приємно відзначити, що цього разу їх кількість зросла, наприклад, представників Китаю, творчість яких зберігає особливості традиційної культури цієї країни. Більшість з них є іноземними членами Національної академії мистецтв України, і таке партнерство радує. (Згадаймо презентацію каталогу Музею Тараса Шевченка в Пекіні в стінах ОННБ). Уперше у «Морі акварелі» беруть участь майстри з Італії, Латвії, США, Туреччини, Білорусі. Побільшало також учасників з інших країн, як-от з Молдови (участь заслуженого художника Молдови Василє Дохотару), а також із РФ (переважно вихідців з України). Загалом, крім українських, у цьому проекті задіяні митці з восьми держав (куратори проекту — Анатолій і Галина Кравченки, яким ми великою мірою зобов’язані з’яві цього каталогу).

Розширюється географія учасників бієнале і в самій Україні: від Карпат до наших східних теренів — це мешканці більше сорока міст. Усього ж своє мистецтво позиціонує не менше 200 художників, які культивують цей різновид малярства, демонструючи артистичність самовираження, різноманітність індивідуальної стилістики в техніці акварелі — графічної й живописної.

Ще одна прикметна особливість каталогу — його двомовність. Тексти подаються українською й англійською. Велику допомогу в редагуванні видання надали організаторам співробітники Одеської національної наукової бібліотеки — очільниці редакційного відділу Наталя Майданюк та відділу міжнародних проектів Наталя Диба.

У виданні відзначені спонсори (їх близько двох десятків), у тому числі інформаційні. Серед них — газета «Чорноморські новини», яка послідовна в своїй підтримці всього, що підвищує престиж національного мистецтва.

Володимир КУДЛАЧ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net