Заява про екологічні наслідки діяльності
1.1. Інформація про плановану діяльність,цілі та шляхи її здійснення
Проектом передбачене будівництво житлових будинків №№19, 20, 21, 22, 23 за адресою: масив 10, земельні ділянки 198/1, 198/2, 199/1, 199/2, на території Авангардівської селищної ради Овідіопольського району Одеської області.
Проектовані житлові будинки житлового масиву на території запроектовані поверховістю 10 пов. з технічним поверхом. Усі будівлі — прямокутної форми.
ТИП 8 (будинки №19, 23 по ГП), ТИП 8і (будинок №20) і ТИП 8іу (будинок №22) — будинки ідентичні за своєю поверховістю, розміром в плані і типовим житловим поверхом, але різні за призначенням поверхів. Будинок №21 — виставково-офісна не житлова 2-поверхова будівля, розташована між будинками №20 і №22. Умовна висота будівлі №21 від планувальної позначки землі до верху покриття становить 8,75 метра.
ТИП 8 — будинки №19 і №23 — 10-поверхові з цокольним і верхнім технічним поверхами. В цокольному поверсі — комерційні дворівневі приміщення. Другий рівень комерційних приміщень займає весь 1-й поверх. Житлові поверхи починаються з 2-го поверху по 10-й поверх. 9-й—10-й поверхи — дворівневі квартири. 11-й поверх — верхній технічний. Висота всіх поверхів однакова — 3,0 м, висота цокольного — 3,6 м. Умовна висота будівлі — 26,47 м.
На типовому поверсі ТИП 8 — будинки №19 і №23 — запроектовані 14 квартир: 13 — однокімнатних та одна — двокімнатна.
Перед входами в житлові секції будівлі передбачені ґанки і пандуси шириною 1,2 м з ухилом 8% для маломобільних груп населення.
У кожній квартирі передбачені житлові кімнати і підсобні приміщення: кухня, передпокій, санвузли, літнє приміщення (лоджія). В 1-кімнатних квартирах запроектовані суміщені санвузли, обладнані унітазами, умивальниками і ванними; в двокімнатних і більше квартирах — роздільні санвузли. Житлові кімнати, кухні, сходові клітини, вхідні тамбури мають природне освітлення.
ТИП 8і — будинок №20 — 10-поверховий з цокольним і верхнім технічним поверхами. У цокольному поверсі — комерційні дворівневі приміщення. Другий рівень комерційних приміщень займає весь 1-й поверх. Житлові поверхи починаються з 2-го поверху по 10-й поверх. 9-й—10-й поверхи — дворівневі квартири. 11-й поверх — верхній техніч-ний. Висота всіх поверхів однакова — 3,0 м, висота цокольного — 3,6 м. Умовна висота будівлі — 26,47 м.
На типовому поверсі ТИП 8 — будинок №20 — запроектовані 14 квартир: 13 — однокімнатних та одна — двокімнатна.
Перед входами в житлові секції будівлі передбачені ґанки і пандуси шириною 1,2 м з ухилом 8% для маломобільних груп населення.
ТИП 8іу — будинок №22 — 10-поверховий з цокольним і верхнім технічним поверхами. У цокольному поверсі — комерційні дворівневі приміщення. Другий рівень комерційних приміщень займає весь 1-й поверх. Житлові поверхи починаються з 2-го поверху по 10-й поверх. 9-й—10-й поверхи — дворівневі квартири. 11-й поверх — верхній технічний. Висота всіх поверхів однакова — 3,0 м, висота цокольного — 3,6 м. Умовна висота будівлі — 26,47 м.
На типовому поверсі ТИП 8 — будинок №20 — запроектовані 12 квартир: 11 — однокімнатних та одна — двокімнатна.
Перед входами в житлові секції будівлі передбачені ґанки і пандуси шириною 1,2 м з ухилом 8% для маломобільних груп населення.
На ділянці відсутні історичні і культурні пам’ятники, гірські виробки, родовища природних копалин.
Ділянка не є територією заповідника чи заказника.
1.2. Перелік найбільш значних впливів на стан навколишнього середовища, підсумки їх якісної і кількісної оцінки
При оцінці впливу на навколишнє середовище розглядалися такі можливі впливи:
На повітряне середовище. Викиди в атмосферне повітря при роботі обладнання топкових не створять у контрольних точках житлової забудови концентрацій, що перевищують ГДК м.р.
На водне середовище. Джерелом водопостачання є проектовані зовнішні мережі водопроводу. Облаштування випусків каналізації передбачене у водонепроникних каналах зі встановленням контрольного колодязя. Відведення дощових вод з покрівлі будівлі передбачається мережею внутрішніх водостоків і здійснюється у відкриті водонепроникні лотки, перекриті решітками.
На геологічне середовище та ґрунти. Розвідані родовища корисних копалин у зоні проведення запланованих робіт відсутні. Зведення будівель негативного впливу на геологічне середовище і ґрунт не чинитиме.
На рослинний і тваринний світ. Проектом передбачається підтримання належного санітарного стану прилеглої території. У зоні впливу проектованої діяльності відсутні природно-заповідний фонд, території, перспективні для заповідників, шляхи міграції птахів і тварин. Будівництво та експлуатація об’єкта, що розглядається, не чинитиме негативного впливу на тваринний і рослинний світ.
На соціальне середовище. Прийняті конструктивні рішення передбачають підвищену комфортність будівель, що зводяться, а також відповідність вимогам з охорони праці і техніки безпеки: системи опалення, вентиляції та освітлення.
Розміщення та орієнтація будівель запроектовані з урахуванням дотримання санітарних і протипожежних вимог.
Нормативна акустична обстановка в приміщеннях будівель і на прилеглій території забезпечується застосуванням сучасних звуко- і віброізолюючих матеріалів, а також застосуванням сучасного обладнання, що має європейський знак якості, кращих безшумних безфундаментних насосів відомих європейських фірм.
З метою захисту від пожежі приміщень передбачені такі обладнання та системи: внутрішній пожежний водопровід, блискавкозахист із заземлюючим контуром; автоматична пожежна сигналізація, сигналізатори природного і чадного газу, автоматичні пристрої пожежогасіння.
Зведення будівель негативного впливу на соціальне середовище не чинитиме.
На техногенне середовище. Проект будівництва розроблений відповідно до чинних будівельних та санітарних норм і правил та забезпечує безпечну експлуатацію споруд при дотриманні передбачених проектом заходів. Заплановане будівництво не чинитиме негативного впливу на цивільні і промислові об’єкти, тобто на техногенне середовище.
1.3. Залишкові впливи на навколишнє середовище
Проектована діяльність відповідає всім нормам і вимогам законів України «Про охорону атмосферного повітря» та «Про охорону навколишнього природного середовища», а також ДСП-173-96 «Планування та забудова населених пунктів», є екологічно безпечною і не матиме негативних залишкових впливів на навколишнє природне середовище.
1.4. Зобов’язання замовника щодо здійснення проектних рішень
Замовник зобов’язується провадити діяльність відповідно до чинних норм і правил з експлуатації під-приємств та екологічних вимог.
При проведенні робіт Замовник зобов’язується:
- здійснювати проектні рішення відповідно до чинних стандартів, норм та правил у сфері охорони навколишнього середовища;
- забезпечити виконання комплексу організаційно-технічних заходів;
- своєчасно ліквідувати наслідки можливого забруднення навколишнього середовища.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206