Переглядів: 543

Посаг для немовляти

Уже з 1 вересня новонародженим українцям видаватимуть бебі-бокси — так звані пакунки малюка, які містять необхідні у перші місяці його життя речі.

За приклад узято фінську модель: там упродовж 70 останніх років усі новонароджені отримують від держави посаг у яскравій коробці. Така традиція, сподіваються у Мінсоцполітики, приживеться і на українській землі.

Вміст пакунків для новонароджених розроблявся спільно з МОЗ, недержавними організаціями, які представляють батьків-ську спільноту, а також Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ). Загалом у бебі-боксі буде щонайменше 14 найменувань товарів, а самих предметів до 25. Річ в тім, що, наприклад, шапочок планують класти по дві — легеньку і теплішу.

Орієнтовний склад пакунка для новонародженого такий: одяг різного розміру згідно із сіткою від 0 до 3 місяців та від 3 до 6 місяців; шкарпетки; шапочки; бодіки (так звані «чоловічки»); бавовняні й такі, що не пропускають вологу, пелюшки; підгузки; дві ковдри великого розміру (тепла і легша), які можна використовувати до трирічного віку дитини; матрац; сама коробка, яка може бути використана як люлька-колиска для малюка; спеціальний термометр з гнучким носиком, що убезпечує від травмування немовляти, термометр для води; пустушка; гігієнічні набори для малюка і для мами, а також інформаційні буклети про те, як правильно годувати грудьми, як дивитися за дитиною, що їй потрібно у перші найвразливіші місяці життя тощо.

Наповнення коробки для малюка затверджено відповідною постановою Кабінету Міністрів.

Бебі-бокси — це не субсидії, право на які доведеться доводити. Коробки видаватимуть кожному новонародженому, незалежно від матеріального стану родини. Якщо жінка народила двійню, їй належать два бебі-бокси, трійню — три.

Для отримання бебі-бокса не потрібні ніякі довідки. Їх видаватимуть під час виписування з пологового будинку разом зі свідоцтвом про народження дитини.

Орієнтовна вартість пакунка — близько 5 тисяч гривень. Зважаючи на те, що в Україні в середньому на рік народжуються близько 400 тисяч дітей, у 2019-у це обійдеться державі у майже 2 мільярди гривень.

Цього року видачу бебі-боксів розпочнуть тільки з вересня, тож, відповідно, грошей знадобиться менше. На це спрямують кошти, отримані після перегляду деяких державних програм. Закупівля речей для немовлят здійснюватиметься централізовано й відкрито — через систему «Прозоро».

У Мінсоцполітики наголошують, що однією з головних вимог буде якість товарів у пакунку, тому обіцяють не економити. А ще запевняють, що індекс інфляції жодним чином не впливатиме на якісне й кількісне наповнення бебі-боксів.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net