Дослідження
Творчість і бізнес — несумісні?
Творча обдарованість і підприємницька жилка — несумісні. Такого висновку дій-шли вчені з Геттінгенського медичного центру. Вони провели експеримент, який показав: мозок творчих особистостей відрізняється специфічними функціями, і це в підсумку стає перешкодою для вміння заробляти великі гроші.
Німецькі дослідники встановили: якщо людина від народження наділена творчими здібностями, то для її мислення гроші вважаються чимось несуттєвим, другорядним, а не важливим стимулом і кінцевою метою. Іншими словами, для справжнього митця важливо творити, а чи буде оплачена ця творчість, йому, по суті, зовсім нецікаво.
Під час експерименту вчені розділили добровольців на дві групи: в першій зібрали представників творчої сфери — художників, фотографів, скульпторів тощо, а в другій — «некреативних професій».
І тим, і іншим запропонували завдання з пошуку потрібних відтінків зеленого кольору, обі-цяючи за правильну відповідь винагороду — 30 євро і скануючи в цей момент мозок учасників за допомогою апарата МРТ.
Експеримент виявив дивовижну особливість у діяльності мозку творчих особистостей. При правильному вирішенні завдання, за що передбачалася премія, їхній мозок виявляв дуже слабку активність у зоні смугастого тіла — ділянки головного мозку, що визначає реакції на винагороду. Зате просте знаходження потрібного колірного відтінку без грошової нагороди корелювало з підвищенням активності у передній префронтальній корі, що відповідає за вироблення дофаміну, завдяки якому люди відчувають моральне задоволення.
Мозок творчих людей виявляє інтерес тільки до самого процесу, більше того, «художники» можуть працювати набагато краще, коли знають, що грошей за це не отримають, констатували у підсумку дослідники.
«Три в одному» проти гіпертонії
Високий кров’яний тиск, або гіпертонія, змушує страждати кожного третього мешканця нашої планети. На жаль, наразі лише половина пацієнтів за допомогою ліків може нормалізувати рівні тиску.
Втім, науковці з’ясували, що нова методика, яка поєднує в собі препарати «три в одному», набагато ефективніша, ніж існуючі способи лікування. Завдяки їй люди, які страждають від гіпертонії, можуть за шість місяців повернути нормальні рівні кров’яного тиску. Вперше цей метод був запроваджений Джорджським інститутом глобальної охорони здоров’я в Австралії.
У дослідженні, проведеному у Шрі-Ланці, взяли участь 700 пацієнтів із середнім віком 56 років й артеріальним тиском 154/90.
Одна половина учасників експерименту отримувала потрійну пігулку (поєднання загальних ліків від артеріального тиску, амлодипіну та хлорталідону), інша — один препарат за вибором лікаря. Близько 70 відсотків пацієнтів першої групи відразу ж досягли нормалізації артеріального тиску — до 140/90, а після шести місяців — до 125/76.
Натомість з тих, хто лікувався за звичайною схемою, тільки 55 відсотків домоглися деякого його зниження.
Доктор Рут Вебстер, керівниця дослідження, заявила, що отримані результати комбінованої терапії можуть врятувати мільйони людей від симптомів гіпертонії й знизити ризик серцевих нападів та інсультів.
Поєднання трьох методів лікування дозою, вдвічі меншою за звичайну, була не тільки ефективнішою, а й безпечнішою, на відміну від роздільного приймання препаратів.
Підступне синє світло
Синє світло від смартфонів, ноутбуків та інших цифрових екранів може бути набагато небезпечнішим, ніж вважалося раніше, повідомляє Fast Company.
Дослідження вчених з Університету Тольдо доводять, що синє світло сприяє появі в наших очах молекул, які згодом стають токсичними. Крім цього, при увімкненому синьому екрані людина важче засинає. Фото-рецепторні клітини сітківки ока після стійкого впливу такого світла видаляються й потім не відновлюються. А в деяких випадках воно може навіть спричинити постійну сліпоту.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206