Переглядів: 690

У передчутті оксамитового сезону...

Цими днями організатори IV фестивалю мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері» (29 серпня — 9 вересня) розповіли про те, як готується і як проходитиме найцікавіша мистецька подія осені 2018-го.

Директорка театру Надія Бабіч підкреслила, що проривом нинішнього фестивалю стало запрошення колективу Львівської національної опери, який відкриватиме «Оксамитовий сезон» фольк-оперою «Коли цвіте папороть».

— Це дає можливість втілити одне з головних завдань музичного форуму — об’єднати зусилля оперних театрів України в популяризації класичного та сучасного балетного мистецтва. Диригент дійства — народний артист України Володимир Сіренко. Певна річ, ми не змогли б запросити гостей без залучення коштів спонсорів та меценатів, які роблять усе для того, щоб мистецтво на Одещині розвивалося.

Голова наглядової ради театру, меценат Сергій Гриневецький додав:

— Мистецтво — вічне! …Доки воно фінансується. Потрібно максимально сприяти тому, щоб географія фестивалю розширювалася. Ноу-хау нинішнього — «Зустрічі у театральній вітальні», які запрошують на дискусію про розвиток сучасного музичного театру кращих музичних критиків з усієї України.

Головний диригент Одеської опери, народний артист Республіки Молдова Олександру Самоїле розповів про прем’єру фестивалю — концерт «Останній романтик» Ріхарда Штрауса, твори якого ніколи не виконувалися в нашому театрі опери та балету, хоча його музика постійно звучить на кращих сценах світу. Вечір від-криється симфонічною поемою «Дон Жуан»:

— Ріхарду Штраусу — 23 роки. Він живе в Італії і закохується в оперну співачку. Що він робить? Пише «Дон Жуана». І з цього твору стає відомим світові. Світ зрозумів, що у музиці з’явився новий геній, не подібний ні до кого. Той час, коли він писав «Дон Жуана» збігається з часом, коли будувався Одеський оперний. І уявіть: досі на нашій сцені не звучала жодна його опера. У концерті також — фрагменти із творів Ріхарда Штрауса «Аріадна на Наксосі», «Капричіо», «Кавалер троянди» і «Саломея». Усі партії, а це дуже складна музика, виконуватимуть солісти Одеського національного театру опери та балету.

Про приємний сюрприз для меломанів розповіла помічник директора театру Людмила Сергійчук: вхід на концерт із творів Мікаеля Таривердієва, що відбудеться на малій сцені «Бельетаж», буде вільним. У виконанні Юлії Терещук (сопрано) та Ігоря Паради (фортепіано) звучатимуть романси на слова Марини Цвєтаєвої та Вільяма Шекспіра, моноопера «Очікування» й інші твори відомого композитора.

Поціновувачі високого мистецтва із нетерпінням чекають на свято музики, що розпочнеться в Одесі в оксамитовий сезон, музики, яка даруватиме нові барви відчуттів, відкриватиме нові горизонти прекрасного.

Ольга ФІЛІППОВА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net