Переглядів: 856

Чому падають мости?

Минулого тижня в Генуї буквально як лист паперу склався і завалився міст заввишки 45 метрів. Загинули понад 40 осіб, ще кілька десятків – покалічилися.

Однією з причин трагедії влада Італії називає помилку в проектуванні, попри це визнаючи, що зведений у 1967 році міст таки потребував ремонту. У країні одразу ж закрили ще один міст, який також вважається небезпечним.

Тепер уся Європа кинулася перевіряти свої мости. В Україні також заговорили про цю задавнену і болючу проблему. Тим більше, що торік у Києві вже сталася трагедія: обвалився Шулявський шляхопровід. Тоді дивом ніхто не загинув. Цей міст, зведений ще в 1964 році, в 2013-у був визнаний аварійним.

Після трагедії в Генуї представники «Укравтодору» заявили про масові ремонти доріг та мостів упродовж наступних чотирьох років. Міністр інфраструктури Володимир Омелян в ефірі телеканалу «112.ua» розповів: із 6 тисяч мостів, які перебувають на балансі «Укравтодору», тисяча — в аварійному стані і ще 2,5 тисячі потребують ремонту. Водночас він зазначив, що цьогоріч у рамках програми відновлення інфраструктури України передбачений капітальний ремонт 45 мостів. «На це буде витрачено 2,3 мільярда гривень», — сказав чиновник.

Загалом на дорогах загального користування в Україні є 17 тисяч мостів, повідомляє «Громадське» з посиланням на радника голови «Укравтодору» Олександра Каву. «Що стосується мостів, то дві третини з них потребують капітального ремонту, а 4,5 тисячі дуже термінового ремонту», — підкреслив він.

За словами Олександра Кави, 95 відсотків доріг загального користування України експлуатуються понаднормово. «Це ті дороги, які потребують капітального ремонту, але експлуатуються через те, що не було достатнього фінансування», — пояснив він.

За підрахунками «Укравтодору», для капітального ремонту доріг, які з’єднують населені пункти по всій території країни, необхідно 2 трильйони гривень.

Наприкінці березня Кабмін затвердив цільову програму розвитку автомобільних шляхів державного значення на 2018–2022 роки, загальний обсяг фінансування якої становить 298,3 мільярда гривень. Сума чимала, але й цих грошей для ремонту всіх доріг та мостів, зрозуміло, не вистачить.

Інна ЯКИМЕНКО.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net