Статистичний портрет кінофесту
Завершився дев’ятий кінофестиваль — найгучніша подія одеського мистецького літа. Позаду — червона доріжка, хвилювання, кінопокази і перемоги. Час підсумовувати…
Цьогоріч для участі у конкурсних програмах було подано 1070 стрічок із 95 країн. За гран-прі змагалися 12 фільмів-учасників міжнародного конкурсу, в національній програмі — 5 повнометражних та 13 короткометражних картин, у конкурсі європейської документалістики — 8. Загалом у конкурсних та позаконкурсних програмах фестивалю було показано 108 фільмів, включно із сері-алами, із 41 країни Європи, Азії, Південної та Північної Америки. Найкоротша стрічка тривала 8 хвилин, найдовша — 234 хвилини.
У всіх конкурсних програмах брали участь 38 фільмів, 20 з яких (53%!) — зняті режисерками-жінками. Глядацька аудиторія ОМКФ сягнула 150 тисяч переглядів. Прямі трансляції фестивального телебачення дивилися тисячі людей по всій країні завдяки TENET-TV. Безкоштовним Wi-Fi від TENET на локаціях кінофоруму скористалися 90811 разів.
Оpen-air-кіноперформанс у супроводі симфонічного оркестру на Потьомкінських сходах зібрав понад 15 тисяч глядачів.
Під час церемоній відкриття та закриття в Одеській опері та впродовж усіх днів фестивалю у Театрі музкомедії було зарезервоване місце для українського режисера Олега Сенцова, ув’язненого російським режимом. Відеоролики на його підтримку транслювалися перед показами всіх стрічок кінофесту.
У межах ІХ ОМКФ відбулися покази стрічок Кіри Муратової, присвячені пам’яті режисерки, що пішла з життя два місяці тому.
Під час нинішнього кінофестивалю було вручено Золоті Дюки за внесок у кіномистецтво двом легендарним акторкам — Аді Роговцевій (Україна) та Жаклін Біссет (Велика Британія).
На фестиваль приїхали кінопрофесіонали світового рівня, серед яких — американський актор, володар «Золотого глобуса» Ерік Робертс, японська режисерка, володарка «Золотої пальмової гілки» Каннського кінофестивалю Наомі Кавасе, польська продюсерка, володарка «Оскара» Ева Пущиньська, французький актор Дені Лаван, український режисер, сценарист Сергій Лозниця, українсько-французький режисер Ігор Мінаєв, індійський режисер Рітеш Батра, грузинська акторка Ія Шугліашвілі, кураторка Берлінале Мартіна Блайз, продюсерка Маріанн Слот, директорка Міжнародного кінофестивалю Docaviv у Тель-Авіві Галія Бадор та інші.
Секція Film Industry Office зібрала близько 600 кінопрофесіоналів з різних країн. Упродовж чотирьох днів відбувалися презентації, панельні дискусії та нетворкінг-зустрічі; вперше пройшла конференція «Сінема. Бекстейдж.Гендерна рівність — міф та реальність». У межах пітчингів було представлено 29 кінопроектів. Вдруге на ОМКФ проходили воркшопи для 11 українських акторок та акторів, які проводив режисер та актор Іван Шведов. У Літньому кіноринку ОМКФ брало участь понад 500 представників дистриб’юторських компаній та українських кінотеатрів, кіностудій та інших структур, що надають послуги у галузі кіноіндустрії.
— Приємно бачити, що кількість фільмів з України щороку збільшується, що українська кіноіндустрія стає частиною європейського та світового кіноринків, а Одеський кінофестиваль — локомотивом цієї інтеграції, — каже генеральний продюсер ОМКФ Юлія Сінькевич. — Наша місія — розвивати національний кінематограф, формувати цілий культурний пласт та смаки глядача. Дуже втішно бачити повні зали на кінопоказах. Але ми не хочемо зупинятися на досягнутому — у нас амбітні плани на ювілейний, 10-й кінофест!
Уже другий рік поспіль під час Одеського кінофестивалю була потужна бізнес-програма. Традиційно завершальним заходом стала закрита бізнес-зустріч клубу приватних інвесторів, що вже втретє пройшла у рамках ОМКФ. Гостями заходу стали понад 200 інвесторів, інноваторів, представників бізнесу, кінематографістів тощо.
Заходи кінофестивалю висвітлювало близько 600 представників преси, у тому числі — провідних світових видань, а допомагали в організації кінофоруму 200 волонтерів, серед яких, окрім українців, представники Марокко та США.
За матеріалами прес-релізу підготувала Ольга ФІЛІППОВА.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206