ЄС відкриває можливості
У гостинній залі ХАБу — жодного вільного місця. На презентацію відкритих конкурсів на гранти та проекти ЄС зібралися не лише активісти громадського сектора Одещини, а й освітяни, науковці, представники малого та середнього бізнесу, культурних та соціальних інституцій, журналісти. Адже можливості співпраці з Євросоюзом, пріоритетні напрямки міжнародної допомоги — це те, що цікавить більшість небайдужих українців, які прагнуть змінювати життя на краще.
Візит Представництва ЄС в Україні на Одещину — один з інформаційно-просвітницьких заходів, які воно проводить по всій країні, причому не лише у великих, а й у малих містах. Мета — роз’яснення важливості реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, поширення європейських цінностей і підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між нашою країною та Європейським Союзом.
— Навіщо ми це робимо? Сьогодні в українських організацій — безпрецедентна кількість можливостей для розвитку, для отримання грантів, і ми надаємо ці можливості. Майбутні грантери дізнаються, чого очікує донор при підготовці заявок, як розвиватися далі, отримавши або ж не отримавши грант, — розповідає Вікторія Давидова, радник з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні.
Під час заходу було представлено пріоритети допомоги, яку ЄС надає Україні, довготривалі освітні, молодіжні, культурні, бізнесові програми та проекти Євросоюзу, доступні для українців щонайменше до 2020 року, а також інформаційні ресурси Представництва ЄС в нашій державі.
Окрему увагу було приділено такому великому європейському проекту, як Місія ЄС з прикордонної допомоги Молдові та Україні (EUBAM). Керівник офісу планування, аналізу та координації, заступник голови цієї місії Урмас Койду розповів про роботу і взаємодію з партнерами, про діяльність EUBAM, спрмовану на полегшення перетину кордонів.
— У новому пункті пропуску Паланка—Маяки—Удобне завдяки роботі місії та залученню європейських коштів усі процедури здійснюватимуться набагато швидше. Це дає Україні додаткові інвестиції та нові можливості, — зазначив, зокрема, він.
До речі, в Одесі, на базі національного економічного університету, на постійній основі діє Інформаційний центр ЄС, допомогою якого завжди можна скористатися.
Для представників місцевого бізнесу відбувся окремий семінар на тему «Як знайти бізнес-партнера у Європейському Союзі?», учасники якого дізналися про можливості виходу й просування товарів на ринки ЄС. Адже вже зараз кожен український підприємець може зареєструватися у Європейській мережі підприємств (Enterprise Europe Network) і використовувати її як інструмент пошуку партнерів та інвесторів за кордоном.
Ольга ФІЛІППОВА.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206