Десять шкідливих звичок
Близько третини свого життя ми проводимо на роботі.
Й окрім досягнень та результатів, там же можемо набути дуже шкідливих звичок, які згубно впливають на здоров’я.
Спеціалісти Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна детально розглянули ТОП-10 шкідливих звичок, яких краще позбутися при перших ознаках їх появи.
- Відмова від сніданку. Чашка кави вранці, ще одна — по дорозі, третя — після приходу на робоче місце, у гіршому разі в парі до кожної йде сигарета. Так недалеко до гастриту або навіть виразки шлунка. Тоді як сніданок допомагає запустити метаболізм, підняти рівень енергії, і ви не почуватиметеся на початку дня млявим.
- Обідати на робочому місці. По-перше, це негігієнічно, оскільки крихти можуть падати на стіл і клавіатуру комп’ютера, по-друге, запах ваших котлет і голубців може до кінця перерви не вивітритися, по-третє, мозок обов’язково вимагає відпочинку і перезапуску. Крім того, дослідження показують, що така багатозадачність шкодить ефективній роботі і вам навряд чи вдасться багато встигнути, обі-даючи на робочому місці.
- Сидіти за столом весь день, особливо — ненормований. У такому разі проблем зі здоров’ям не уникнути. Постарайтеся вставати і робити прості вправи, які можна виконувати прямо в офісі.
- Сутулитися. Крім того, що неправильна постава призводить до болю у спині і плечах, сколіозу й інших проблем з хребтом, сутулість ще й веде до погіршення настрою.
- Сидіти зі схрещеними ногами, нога на нозі або підгинаючи одну. Така поза хоч і здається комфортною, але може призводити до дискомфорту у спині. Ідеальна поза для сидіння — з рівною спиною, а ноги при цьому рівно стоять на підлозі.
- Підпирати рукою підборіддя. Це, може, і зручно, але подумайте, скількох поверхонь ви торкаєтеся за день? І як часто миєте руки? Така звичка дуже шкідлива для шкіри обличчя.
- Терти очі. Погано з точки зору гігієни, до того ж великий ризик травмувати шкіру повік. Якщо очі втомилися від комп’ютера, краще зробити прості вправи для відпочинку, посидіти 10—20 секунд із заплющеними очима або вмитися прохолодною водою.
- Гризти кінчик олівця або ручки, які спочатку полежали на столі, потім кілька разів впали на підлогу, та й взагалі служать вам вірою і правдою не один тиждень.
- Переносити хворобу на ногах. Це не просто шкідливо, це небезпечно для життя і здоров’я. До того ж продуктивність роботи хворої людини наближається до нуля. Не кажучи вже про те, що ви піддаєте ризику своїх колег. Задумайтеся: чи варто звання «залізної людини» таких небезпек?
- Неможливість переключитися. Навіть після закінчення робочого дня, прийшовши додому, ви продовжуєте вирішувати робочі питання, комусь телефонуєте, пишете, перевіряєте пошту або просто бездумно сидите в інтернеті і соціальних мережах. Така звичка може призвести до нервового виснаження. Спробуйте відкладати телефон, тільки-но переступаєте поріг дому.
Пам’ятайте, що є досить прості дії, які допомагають почуватися краще:
- позначте чітку межу «робота — відпочинок»;
- перемикайтеся, знайдіть те, що допомагає вам переключитися з одного режиму в інший;
- влаштуйте собі «інформаційну дієту» — перестаньте щохвилини перевіряти робочі месенджери і пошту;
- працюйте не 16 годин, а раціонально і конструктивно; не довше, а продуктивніше;
- не прагніть до перфекціонізму у всьому;
- делегуйте завдання і повноваження.
Бережіть себе і своє здоров’я, адже, перебуваючи у ресурсному стані, людина здатна досягти набагато більшого як у кар’єрі, так і в житті.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206