Переглядів: 841

Обережно: зацвітає амброзія

У більшості регіонів нашої країни у серпні зацвітає небезпечний карантинний бур’ян — амброзія полинолиста, один з найактивніших алергенів. Цвіте вона дуже довго, псуючи життя десяткам тисяч людей, і гине тільки з першими заморозками.

Амброзія була завезена в нашу країну з Північної Америки. В Україні вона швидко поширилася й сьогодні росте на полях, у селах і великих містах.

Пилок амброзії вважається одним з найактивніших і найнебезпечніших алергенів, відомих медицині. Жодна інша рослина, зокрема й тополиний пух, не є такою шкідливою. Навіть цілком здорова людина при тривалому перебуванні в місці масового цвітіння амброзії може стати алергіком. Якщо проблему ігнорувати, то алергія може перейти в астму.

Симптоми алергії на амброзію полинолисту зазвичай такі ж, як при алергії на будь-який інший пилок трав, кущів або дерев. Ці симптоми починають розвиватися в тому випадку, якщо людина вдихає повітря з пилком амброзії або її шкіра контактує з квітучою рослиною. Як зазначають фахівці, лікування алергії, спричиненої пилком амброзії, тривале й важке. У місцях масового цвітіння амброзії для людей, а особливо для дітей, виникає ризик захворювання сінною гарячкою, а також трапляються напади бронхіальної астми. Алергія на амброзію не тільки впливає на фізичний стан людини, а й у перспективі може стати причиною підвищеної дратівливості та стомлюваності, депресії, головного болю, безсоння, порушення концентрації уваги тощо.

Загальне правило лікування всіх алергій — повністю усунути алерген. У зв’язку з неможли-вістю використання гербіцидів на території міста основний спосіб боротьби з амброзією — механічне знищення. На малих ділянках її бажано виривати з коренем, а на великих — регулярно скошувати, не допускаючи появи насіння.

Якщо ви побачили на узбіччі автошляхів, у парках, на території міста амброзію полинолисту, зателефонуйте нам за номером (048) 725-32-32 або напишіть на електронну адресу odesafito@ukr.net, і ми спільними зусиллями ліквідуємо шкідника.

Ольга БУБЛИК,
головний спеціаліст відділу карантину рослин управління фітосанітарної безпеки
ГУ Держпродспоживслужби
в Одеській області.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net