Котлета з... пробірки
Не пізніше 2021 року в ресторанах і магазинах може з’явитися яловичина, вирощена у пробірці в лабораторних умовах.
Вдосконаленням технології, що дозволяє виробляти штучне м’ясо, займається нідерландська фірма Mosa Meat, яка п’ять років тому вже випустила гамбургер з м’ясом лабораторної прописки. Як повідомляє агент-ство Associated Press, для проведення подальших досліджень фірма отримала 7,5 млн доларів інвестицій.
Технологія виробництва м’яса у пробірці полягає в тому, що взяті у звичайної тварини клітини науковці «вчать» розмножуватися у штучно створеному середовищі. При цьому, на думку представників Mosa Meat, лише з однієї групи клітин можна «виростити» стільки м’яса, що його вистачить на приготування 80 тисячі котлет для гам-бургерів вагою 113 грамів кожна.
Учені впевнені, що найперспективнішим є виробництво штучних яловичини, свинини і курятини. Своєю метою вони поставили здешевлення отриманої продукції, щоб одна котлета для гамбургера коштувала не більше $1.
Незважаючи на те, що до повноцінного виробництва штучного м’яса ще далеко, вже ведуться суперечки про те, як називатиметься нова продукція. Серед варіантів — «чисте м’ясо», оскільки, розмножуючи клітини, не відтворюватимуть жирові прошарки та різні плівки, що покривають м’ясо, отримане від сільськогосподарських тварин. Розрахунки показують, що виробництво м’яса в лабораторіях буде набагато дешевшим, ніж вирощування м’ясної худоби. До того ж значно скоротиться кількість шкідливих викидів у навколишнє середовище.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206