Переглядів: 352

Екологи з великої дороги?

Голова ОДА Максим Степанов звернеться до Кабінету Міністрів з проханням перевірити діяльність Державної екологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря у портах Одеської області. Це зумовлене численними зверненнями підприємців щодо неправомірних, на їхню думку, дій інспекції, які призводять до затримки суден, завдають значних збитків для судновласників, а також псують міжнародний імідж нашого краю та всієї України.

— До мене постійно звертаються представники бізнесу, як локального, так і міжнародного, які працюють у наших портах та вкладають інвестиції у регіон, зі схожими скаргами на безпрецедентні дії Державної екологічної інспекції. Вони розповідають про перевірки з численними порушеннями, що проводяться за відсутності закріпленого на нормативному рівні механізму. Коли я почав із цим детально розбиратися, у мене був шок! На вимогу Державної екологічної інспекції регулярно відбувається затримання морських суден у пунктах пропуску через державний кордон. Це — колосальні матеріальні збитки. Через це ми втрачаємо імідж ре-гіону, який є транспортним хабом України на міжнародній арені. Уявіть, ми — єдина країна Європи, заходячи в яку, судновласники вимушені закладати додаткові кошти на витрати, по 3—5 тисяч доларів, для проходження так званого «екологіч-ного контролю», — обурювався Максим Степанов.

Очільник регіону наголосив, що всі скарги від суб’єктів господарювання будуть передані до прокуратури.

— Хочу підкреслити, що питання екології є надважливим для України. Існує світова практика, тож необхідно брати за приклад ті країни, які є зразком з точки зору екології, дивитися, яким чином у них у портах здійснюється екологічний контроль. І потім цей досвід імплементувати у нас. А бізнес має чітко розуміти механізм взяття проб та проведення досліджень. Ця система повинна бути автоматизованою, — підкреслив голова ОДА.

Зазначимо, під час наради щодо обговорення проблемних питань взаємодії суб’єктів господарювання з Державною екологічною інспекцією Північно-Західного регіону Чорного моря представники бізнесу розповіли, зокрема, про випадки, коли порушення фіксуються інспекторами найчастіше у п’ятницю. Це призводить до простою судна впродовж вихідних днів. Під-приємці зазначають: середня вартість такого простою на добу складає близько 20-30 тисяч доларів США.

Присутні на зустрічі представники бізнесу, Адміністрації морських портів України, агенти, юристи, фахівці з міжнародного морського права наводили численні кричущі приклади, як інспекція тероризує іноземні судна: хтось це називав «партизанщиною», хтось «рекетом», хтось «піратством». За твердженням учасників наради, грабунки іноземних суден поставлені на потік. Організована група чиновників набиває собі кишені, а страждає імідж держави Україна. Відпрацьованою є схема, коли інспектор з’являється на судні у п’ятницю пополудні, наче бере пробу баластової води, наче відправляє її в лабораторію, яка, звісно ж, «у долі» з доблесними «природоохоронцями». І до ворожки можна не йти, щоб передбачити, який буде результат: ті ніколи не напишуть, що все в нормі (про незалежну експертизу не йдеться). Це означає простій судна щонайменше впродовж двох діб і великі фінансові збитки. Капітанові дають зрозуміти, що він або буде «домовлятися», «рішати», тобто сплачувати хабар у кілька тисяч доларів інспекторам, або простоювати довго й нудно, потерпаючи від значно більших збитків. Присутні стверджували, що актів цих перевірок ніхто не бачив, хоча, хтозна, може, минулої ночі їх уже писали «заднім числом»?

Олександр Ставнійчук — начальник Державної екологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря, 1983 року народження, разом з кількома підлеглими був присутній на нараді. Його не надто виразні відповіді мало що прояснили. На запитання голови ОДА українською мовою державний службовець Ставнійчук відповідав російською. Спостерігаючи за цією групою чиновників-екологів, склалося враження, що їм мало віриться у невідворотність покарання. Побачимо.

Володимир ГЕНИК.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net