Переглядів: 492

Екстремальність як норма

В Україні, як і скрізь на планеті, продовжує змінюватися клімат. У нашій країні спостерігаються досить незвичні погодні явища: потужні зливи, смерчі, аномальна спека навесні.

Прогнозом погоди на найближчі місяці з «Укрінформом» поділилася доктор фізико-математичних наук, професор, заслужений метеоролог України Вазіра Мартазінова.

— Чи варто жителям України очікувати на екстремальні погодні умови?

— Останніми роками ми спо-стерігаємо температурні рекорди. Рекорд — це коли температура тримається тиждень-два. За своїм температурним режимом дуже відрізнялися 2010 та 2015 роки. У 2015-у було надто сухо і спекотно, багато врожаю від цього загинуло. Це був екстремальний рік. Але такі аномалії тепер проявляються в окремі дні і періоди кожного року. Наприклад, у 2018-у аномальними були березень, квітень і травень.

Для України нерідкісним явищем стануть смерчі. При будь-якому перепаді температур — від тепла до холоду і навпаки — обов’язково створюватимуться штормові явища. Для південних регіонів це дуже характерно. Треба бути готовим до цього, тому що ця кліматична дійсність збе-рігатиметься і в наступні роки.

Короткострокові прогнози за моделями різних країн, які використовує Гідрометцентр, дозволяють досить надійно передбачати екстремальні метеорологічні ситуації, і їх треба враховувати населенню для захисту від лиха. До цього потрібно адаптуватися, оскільки частота цих процесів надалі не слабшатиме.

Екстремальність останнім часом посилюється — за різними характеристиками: щодо опадів, температури, вітру. Але різні ре-гіони підпорядковуються різним екстремальним явищам. На схо-ді — більше посуха, на Західній Україні можуть бути зливи.

Такі активні явища, як сильні зливові дощі, що спостерігалися наприкінці червня, і від яких постраждало багато регіонів України, необхідно терміново дослідити. І створити державний проект, який дозволить вивчити це явище й виділити його предиктори для завчасного розпізнавання та надійного прогнозування, аби люди могли своєчасно захистити своє господарство і себе.

— Якою очікується друга половина літа? Чи буде погода сприятливою для відпочинку?

— У липні, за розрахунками моєї моделі довгострокового прогнозування, катастрофічних умов я не бачу. На початку третьої декади у східних областях можливі зливові опади. На решті території опади слід очікувати ближче до кінця місяця, вони будуть пов’язані з похолоданням, але не сильним. Наприкінці липня буде зміна погодних умов.

40-градусної спеки влітку не прогнозується, максимум — 25 — 28 градусів, в окремі дні — близько 30 градусів. Липень протримається у комфортних для населення погодних межах. В окремі дні, однак, будуть зливові опади.

У серпні, починаючи з другої половини місяця, відзначатимуться більш посушливі процеси.

— А осінь? Які сюрпризи готує вона?

— Вересень буде дуже сухим і нестійким, а жовтень — холодним, особливо з другої половини місяця. У другій половині жовтня можливі вже заморозки —

це однозначно.

До речі. За прогнозом синоптиків, наступний тиждень мало чим відрізнятиметься від нинішнього: то сонячно, то хмарно, можливі короткочасні дощі, у вівторок-середу — грози. Вночі очікується 19—23оС, вдень — 27—31оС.

У понеділок, 23 липня, очікується незначна магнітна буря.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net