Переглядів: 6113

Повезу я мушлю в гори...

Із маленького провінційного містечка Богуслав, що на Київщині, приїхала навчатися до величного міста Лева. Здійснилася мрія дитинства: західна столиця України ось уже два роки є для мене другою домівкою. А ниніш-нього літа вдалося поєднати те, що донедавна вважала непоєднуваним, — Львів і Одесу.

З величезним трепетом чекала першого знайомства. Мріяла насолодитися краєвидами Чорного моря, відчути краплинки солоного бризу на вустах. Й ось, нарешті, — «Ласкаво просимо у місто-герой Одесу!». Сказати, що моєму щастю не було меж, занадто мало, щоб передати звідані емоції.

Зачаровувала і водночас лякала мене ця дивовижна перлина біля моря. Оселилася на вулиці Балківській, тож саме з неї почалося знайомство з Одесою. Здавалося, що місто не для мене, адже навіть у магазинах на мене, принаймні так мені здавалося, дивилися як на чужинця. Розмовляю я суто україн-ською, то, може, тому? Звісно, часто запитували, звідки я, і так навіть знайшла земляка: хлопець-продавець виявився із Черкас. Проте, це не завадило Одесі полонити моє серце і душу. Величезні вулиці, що переплітаються з вузенькими провулочками, — це саме те, що я обожнюю. Та ще й на березі безкрайого Чорного моря! Подекуди Одеса архітектурою навіть дуже схожа з Львовом, мабуть, тому так швидко звикла до південного міста, блукаючи його старими вуличками.

Плануючи поїздку, якщо бути відвертою, мене застерігали, щоб готувалася до непривітності, неприємних несподіванок. Зате з яким задоволенням для себе я розвіяла міф про так звану «бандитську» Одесу! Завжди вважала, що людина притягує до себе те, на що сама налаштована, можливо, саме тому мені переважно зустрічаються привітно усміхнені одесити.

З неприємного, мабуть, впадають у вічі занедбані нежилі будівлі та надписи на стінах. Хотілося б, щоб у такому місті, як Одеса, не було таких «пейзажів».

Занотовуючи свої враження від південної столиці, не можу не згадати легендарні Потьомкінські сходи, які вперше в житті привели мене до морського вокзалу. Красиві пляжі. А чого варта вулиця Дерибасівська, наповнена теплом, музикою й затишком! Унікальна атмосфера душевного спокою, відчуття безтурботності й захищеності — ось воно, серце Одеси!

За короткий проміжок часу Причорноморська перлина закохала в себе. Саме тому місцем проходження університетської практики обрала її. Віднині Одеса — місце, куди я обов’язково повертатимуся з року в рік. Одесити, будьте горді за свою неймовірну перлину на березі Чорного моря!

Ірина ВОЙЦЕХІВСЬКА,
студентка Львівського національного університету
ім. Івана Франка.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua