Переглядів: 505

Молоко без табу

До 1 січня 2020 року молоко другого класу прийматиметься переробними підприємствами на будь-які цілі без обмежень.

Із 1 січня 2020-го по 1 січня 2022-го діятиме перехідний період, впродовж якого молоко 2-го ґатунку прийматимуть, але вже винятково в технічних цілях — для виробництва нехарчових продуктів (наприклад, кормів для тварин або казеїну).

«Із 1 липня нічого не змінилося: молоко 2-го ґатунку не відмінили. Селяни та всі, хто виробляє молоко, можуть спокійно його здавати на підприємства до 1 січня 2020 року. Тобто на підставі чинного законодавства до 2020-го молоко абсолютно всіх ґатунків, у тому числі й другого, приймається і використовується молокопереробними підприємствами для харчових цілей», — цитує прес-служба Мінагрополітики заступницю міністра Олену Ковальову.

Водночас, як зазначається, з метою підвищення якості молока та встановлення єдиних, адаптованих до норм ЄС, вимог щодо безпечності, якості та гігієни при виробництві та введенні в обіг молока, молозива та молочних продуктів Мінагрополітики розробило проект наказу «Про затвердження Вимог до безпечності та якості молока і молочних продуктів». Відтак тим молочарям, хто в майбутньому хоче залишитися на ринку, слід своєчасно подбати про відповідність своєї продукції вимогам часу.

Для забезпечення належної якості та безпечності при виробництві молока держава пропонує фінансову підтримку. Зокрема, скористатися коштами та підвищити якість своєї продукції виробники можуть у рамках програми підтримки тваринництва (4 млрд на 2018 рік) та програми розвитку фермерства і кооперації (1 млрд грн).

«Коли 30% молока, що йде на переробку, — це молоко другого ґатунку, то, очевидно, для того, аби селяни чи ті, хто виробляє молоко другого ґатунку, могли переорієнтуватися, перебудуватися, потрібні час та умови. Відтак держава здійснює і фінансову, й інформаційну підтримку», — наголосила Олена Ковальова.

Наразі в Україні, інформує Міна-грополітики, нараховано 6,7 млн грн дотацій фізичним особам (за вирощування молодняку великої рогатої худоби), 259,2 млн грн сільгосппід-приємствам (за утримання корів) та 21,4 тис. грн компенсації за кредитами.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net