Коріандр, кінза, кішнець
Петрушка і селера ростуть майже на всіх городах. А ось близького родича селери — коріандра — господині знають переважно не по грядках, що під вікном, а по прилавках у магазинах і на ринку. Вирощують його тільки ті, хто на власному досвіді переконався, наскільки ця рослина корисна. А коріандр — таки справді прекрасний лікар. Він здатний запобігати багатьом хворобам і зміцнювати здоров’я.
Знають і цінують цю рослину споконвіку. Навіть із санскритських джерел відомо, з якою повагою люди ставилися до неї. І насіння коріандру потрапило практично в усі країни світу.
Передусім відзначали його ароматність і тому приправляли ним м’ясні та овочеві страви. Але були дуже здивовані, коли з цього насіння виростала трава з різким, дратівливим запахом. А потім настільки звикли до нього, що в багатьох місцевостях без коріандру не уявляють свій стіл ні влітку, ні взимку. У Грузії ця рослина називається кінза. Під такою назвою знаємо її й ми, хоча подекуди в Україні вона відома і як кішнець.
І якщо спочатку різкий запах листя коріандру відлякував людей, то поступово почала ширитися слава про надзвичайно корисні властивості рослини, зокрема вітамінні. У листі коріандру міститься багато аскорбінової кислоти (вітаміну С), каротину (провітаміну А), рутину.
Але повернімося до його плодів — дрібного кулястого насіння. У нього приємний солодкий запах, воно збуджує апетит і покращує травлення. А ще наділене чималими лікувально-профілактичними властивостями. Наприклад, лікує печінку і жовчний міхур, допомагає здолати метеоризм і навіть геморой. Коріандр — відхаркувальний засіб, має антибактеріальні властивості, може боротися навіть з дифтерійними бацилами.
Ліки з коріандру готують так. Чайну ложку подрібненого насіння настоюють у склянці води. До речі, вода може бути як гарячою, так і холодною. Відрізняється лише час, упродовж якого ліки доходять до потрібної кондиції. Настій на гарячій воді готовий до вживання вже через годину, на холодній — через 10 годин. Застосовують його чотири рази на день по столовій ложці, зовнішньо — для полоскання ротової порожнини та обробки ран для їх швидшого загоєння і в роті, і в шлунку. Ці ліки допомагають навіть породіллям, коли у них з’являються тріщини на сосках. Тільки в цьому випадку насіння коріандру нас-тоюють на олії.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206