Пріоритетне партнерство
Як уже повідомляли «ЧН», 25—26 червня голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюґ Мінґареллі провів на Одещині.
У перший день візиту посол зустрічався з керівництвом області — головою ОДА Максимом Степановим та заступником голови облради Юрієм Дімчогло. Йшлося, передусім, про місцевий економічний розвиток та розвій підприємницької діяльності, про перебіг реформ і співпрацю у рамках програм підтримки України Євросоюзом.
Про результати зустрічі Максим Степанов та Хюґ Мінґареллі поділилися з журналістами.
Максим Степанов задоволений станом взаємовідносин між Одеською областю та країнами Європейського Союзу:
— Можу констатувати, що наша співпраця розширюється. Ми бачимо постійне збільшення експорту до країн ЄС. За останні чотири місяці він становить близько 156 мільйонів доларів. Ми посідаємо перше місце у загальноукраїнському обсязі експорту до країн ЄС, тому це дуже цікаво. Ми маємо програми щодо підтримки малого та середнього бізнесу, і домовилися, що знайдемо механізми об’єднання тих програм, які є в рамках співпраці ЄС з Україною. Говорили і про освітні та негрантові проекти, про розвиток культури, фінансування програми культурних мостів, які є в ЄС, щоб максимально інтегруватися. Я дуже вдячний пану послу за ту підтримку, яку він надає особисто, і за ту, яку Україна отримує від Європейського Союзу загалом, на шляху реформ, що втілюються в нашій державі. Звісно, йшлося про наші національні реформи, про те, як вони відбуваються зокрема в Одеській області. Маю великі сподівання, що ми і надалі плідно співпрацюватимемо з Європейським Союзом.
Зі свого боку Хюґ Мінґареллі засвідчив солідарність з тим розвитком, який триває в Україні, й на Одещині зокрема:
— Європейський Союз докладає максимум зусиль для того, щоб сприяти реалізації полі-тичних та економічних реформ як загалом в Україні, так і в Одеській області. Ми мобілізуємо всі наші інструменти, щоб надавати максимальну підтримку в регіонах. Особливо це стосується підтримки верховенства права. Ми стараємося створювати сприятливі умови для розвитку малого та середнього бізнесу в регіоні. Всебічно підтримуємо процес децентралізації та об’єднання громад. Стараємося розширити та збільшити кількість освітніх програм та культурних проектів, програм з обміну досвідом, програм для студентів і науковців тощо. Я приділяю велику увагу втіленню культурних ініціатив у регіоні. Сподіваюся, що у тісній співпраці з медіа та місцевою владою зможемо розвинути та покращити якість життя населення Одещини.
Високий європейський гість зустрівся також з представниками громадянського суспільства та бізнесових кіл Одеси, від-відав регіональний офіс Консультативної місії Євросоюзу.
Наступного дня голова Представництва ЄС в Україні взяв участь у 30-у засіданні консультативної ради Місії Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні (EUBAM). Серед учасників са-міту — заступник генерального директора з питань сусідства і переговорів з розширення ЄС Європейської комісії Мацєй Поповскі, посол ЄС в Республіці Молдова Петер Міхалко, високопоставлені представники міністерств закордонних справ і контролюючих відомств Молдови й України, МОМ, ОБСЄ та ПРООН.
Обговорювали на засіданні набутки у врегулюванні придністровського питання та реалізацію інтегрованого управління кордонами у боротьбі з транскордонною злочинністю в нашому регіоні. Рада привітала партнерські служби з прийняттям нової угоди про спільний контроль осіб, транспортних засобів, товарів та предметів у спільних прикордонних пунктах через молдовсько-український державний кордон, а також закликала партнерські служби користуватися всіма перевагами підтримки EUBAM у процесі реалізації цієї угоди.
Хюґ Мінґареллі закликав усі сторони якомога швидше впровадити спільне управління кордоном у пунктах пропуску «Кучурган-Первомайськ» та «Рені-Джурджулешт», де Європейський Союз підтримує проект з розвитку інфраструктури (бюджет — 5 мільйонів євро).
Сергій Саєнко, заступник ди-ректора департаменту ЄС і НАТО Міністерства закордонних справ України, в свою чергу, підкреслив:
— Ми високо цінуємо зусилля EUBAM, спрямовані на надання підтримки відомствам України і Молдови в питаннях ефективного управління кордонами. Ми вітаємо початок реалізації проекту, що фінансується ЄС, спрямованого на модернізацію інфраструктури пунктів «Кучурган—Первомайськ» та «Рені—Джурджулешт», на створення контактного пункту «Паланка» і впровадження автоматизованого обміну інформацією між контролюючими органами, представленими на кордоні двох держав. Це важливе спільне досягнення.
А ще пан Саєнко подякував EUBAM за сприяння правоохоронним зусиллям України та Молдови в нещодавно розпочатій спільній операції з охорони кордону «Янус», спрямованій на протидію незаконному обігу тютюнової продукції.
Голова місії EUBAM Славомір Піхор додав:
— Перші шість місяців реалізації нового мандата Місії означені помітними успіхами. Введення в дію нової угоди про спільний контроль — найзначущіше досягнення, яке послужить міцною основою для нашої подальшої діяльності в сфері інтегрованого управління кордонами. Сподіваємося, і прості люди, і представники бізнесу невдовзі відчують якісні зміни на цій ділянці кордону.
Володимир ГЕНИК.
Довідково. Місія Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні (EUBAM) почала свою роботу 2005 року. Правовою основою EUBAM є Меморандум про взаєморозуміння, підписаний 7 жовтня 2005-го Європейською комісією та урядами Республі-ки Молдова й України.
EUBAM сприяє нормам і процедурам прикордонного контролю та митної справи, які відповідають стандартам ЄС і задовольняють потреби її двох країн-партнерів, допомагає урядам Молдови та України ефективніше боротися з транскордонною злочинністю.
Довжина молдовсько-українського державного кордону становить 1222 км, з яких 955 км — «зелений» (сухопутний) кордон і 267 км — «блакитний» (річковий) кордон.
Штаб-квартира EUBAM знаходиться в Одесі. Місія має представництва у Кишиневі та Одесі, а також шість польових офісів, розташованих по всій зоні відповідальності: три з молдавського боку спільного кордону і три — з україн-ського.
На молдовсько-українському кордоні функціонує 67 офіційних пунктів перетину, серед яких є міжнародні, міждержавні та місцеві, 25 з них розташовані на центральному (Придністровському) сегменті. Довжина адміністративної лінії розмежування між двома берегами Дністра становить 411 км. На ній розташовано 9 митних постів, де представники митної службі Республіки Молдова проводять митний контроль за підтримки представників МВС. Там же діє 6 підрозділів Бюро з міграції та біженців, де іноземці можуть добровільно зареєструватися або знятися з реєстрації.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206