Переглядів: 439

Готовність до дискримінації

Дві третини — 66% — жителів південного регіону, до якого входить й Одеська область, визнають наявність проблеми дискримінації в українському суспільстві. Про це свідчать результати дослідження «Що українці знають та думають про права людини».

При цьому 38% жителів пів-дня зазначають, що особисто стикалися з проявами дискримінації. Цей показник є середнім серед регіонів. Так, загалом по Україні з дискримінацією стикалися 40% громадян. Найвищий цей показник у Центральному регіоні — 51%, найнижчий у Східному — 31%.

«Дискримінація — розповсюджене порушення прав людини. Щодня ця проблема зачіпає мільйони громадян, але часто залишається непоміченою, — каже голова Центру інформації про права людини Тетяна Печончик. — Насправді ж дискримінація стається кожного разу, коли в однаковій ситуації через стереотипи чи певну ознаку до одних людей ставляться гірше, ніж до інших. Це, наприклад, ситуації, коли людину у праце-здатному віці не беруть на роботу, бо «занадто стара», або коли відмовляють у медичному обслуговуванні через не ту «прописку», чи коли людину з інва-лідністю не пускають до ресторану».

Серед ознак, за якими, на думку жителів Одещини та всієї південної України, найчастіше відбувається дискримінація — вік (44%), інвалідність (39%), сексуальна орієнтація (33%), політичні погляди (27%) та стан здоров’я (26%).

«Дослідження виявило певні особливості у регіональному розрізі щодо оцінки проблеми дискримінації в українському суспільстві. Зокрема, південь посідає перше місце за вісьмома ознаками із 13 запропонованих. Серед них — дискримінація за інвалідністю, сексуальною орієнтацією, станом здоров’я, етнічним походженням, релігійними поглядами, місцем проживання, сімейним станом та громадянством», — зауважила Світлана Колишко, керівниця групи з прав людини, координаторка проекту Програми розвитку ООН в Україні.

Жителі півдня, згідно з опитуванням, найбільше серед усіх регіонів країни поділяють думку щодо можливості обмежувати права певних категорій людей, тобто відкрито готові до дискримінації. Найрадикальніше, порівняно з іншими областями, тут готові обмежувати права наркозалежних (81%), колишніх засуджених (73%), ЛГБТ-спільноти (71%). Для порівняння: в середньому по Україні лише 46% опитаних підтримали певне обмеження прав ЛГБТ.

«Загалом в оцінках можливості обмеження прав певних груп населення Донбас, західний та східний регіони виступили, скоріше, проти обмеження таких прав, тоді як південний та центральний регіони виявилися більш радикальними», — додала Тетяна Печончик.

Втім, попри низький рівень розуміння питання толерантності та відверту дискримінацію певних груп населення, варто зазначити, що 77% жителів Одещини та всього південного ре-гіону вважають толерантність важливою чи навіть однією з головних цінностей для прав людини.

Дослідження «Що українці знають та думають про права людини», проведене Фондом «Демо-кратичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва і фірмою «Юкрейніан соці-олоджі сервіс» на замовлення Програми розвитку ООН в Україні та у співпраці із ГО «Центр інформації про права людини» й Офісом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Опитано 2004 респонденти віком від 18 років. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net